skingbranding-banner

Zveřejněno! Kolik „berou“ rybářští funkcionáři ve vedení ČRS? Je to hodně nebo málo?


Zdá se, že některé věci bere nový předseda Českého rybářského svazu Karel Mach pěkně „od podlahy“. Před jeho zvolením do funkce předsedy rybářského svazu slíbil, že pokud se stane předsedou, zasadí se o zveřejnění odměn pro rybářské funkcionáře ve vedení ČRS. A předseda slib dodržel: Na jeho návrh byly zveřejněny částky, které dostávají členové Rady ČRS, tedy to nejužší rybářské vedení. Karel Mach dále ještě chce, aby odměny zveřejnily i ostatní organizační složky…

Mezi rybářskou veřejností se kolikrát debatuje o tom, kolik asi „berou“ rybářští funkcionáři v jednotlivých organizačních složkách Českého rybářského svazu. Odhady některých rybářů začínají na pár stovkách, jiní jsou přesvědčeni o tom, že nejvyšší představitelé pobírají pořádný balík peněz. Jaká je ale realita? Tu se teď rybáři dozvěděli! Na popud předsedy Českého rybářského svazu byly zveřejněny odměny pro rybářské funkcionáře v Radě ČRS. Kolik to teda „dělá“?

Ti rybáři, kteří si myslí, že nejvyšší představitelé pobírají nějaké závratné odměny, jsou vedle. Člen Rady ČRS, který už nevykonává žádnou další funkci, obdrží měsíční odměnu ve výši 1 900 korun. V případě, že je některý z členů Rady ČRS zároveň předsedou nějaké komise nebo odboru, pak mu náleží odměna ve výši 2 800 korun za měsíc.

A teď se dostáváme na nejvyšší pozice v Českém rybářském svazu. Místopředseda rybářů dostane za měsíc 3 600 korun. A předseda Českého rybářského svazu? Tomu náleží odměna ve výši 15 200 korun za měsíc. Je zapotřebí připomenout, že zmíněné částky jsou „hrubé“, tedy před zdaněním.

Výše odměn je už celou řadu sezón neměnná. Tyto částky jsou podle Českého rybářského svazu už 10 let bez navýšení. Pokud se nad tím člověk zamyslí, tak například odměna pro předsedu ČRS mohla právě před 10 lety být zajímavou částkou, ovšem v dnešní době to tak atraktivní není. Budou se tedy odměny navyšovat? To ukáže až čas…

 

Někteří rybáři kritizují: Jakou odměnu má jednatel ČRS?

Zveřejnění odměn funkcionářů ve vedení Českého rybářského svazu je jistě velice pozitivním krokem, který mnohem jasněji ukazuje realitu, která byla někdy pokřivena mylnými domněnkami. Jenže! Ani tohle některým rybářům nestačí. Někteří rybáři poukazují na to, že v přehledu odměn chybí ta, kterou dostává jednatel Českého rybářského svazu, který je velice důležitou postavou.

K tomu mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica napsal: „Pozice jednatele ČRS je zaměstnanecký poměr, nikoli volená funkce, které náleží funkční odměny, vzhledem k platné legislativě není možné tyto údaje zveřejňovat. Rozpočet sekretariátu Rady – včetně mzdových nákladů – je každoročně schvalován Radou, ten letošní byl schválen 100% hlasů.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 2342x | 24.09.2020 | 8 komentářů

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 1713x | 23.09.2020 | 1 komentář

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Rybáři pozor! Na Nových Mlýnech bude na začátku října platit zákaz rybaření! Proč?

admin | přečteno: 7086x | 23.09.2020 | 2 komentáře

I letošní podzim bude na Novomlýnském jezeře platit omezení pro …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.