DomůAkční nabídkaNový prut na přívlač: stojí pár korun, přitom nabízí vynikající vlastnosti

Nový prut na přívlač: stojí pár korun, přitom nabízí vynikající vlastnosti

- Reklama -

Značka ZFish představila nové pruty a navijáky na přívlač Skynet. Tyto modely nabízí vynikající vlastnosti, přitom jejich cena je více než příznivá. Podívejte se na novinky na dravce od ZFish!

Ať už jste milovníci candátích „kopaček“ při jigování, chytáte rádi na woblery, anebo dáváte přednost agresivním spinerům či chatterům, toto všechno s tímto prutem zvládnete. Jste limitováni pouze gramáží, kde po našem testovaní a dle našeho názoru, se prut nejlépe chová při gramážích cca 10 až 25 gramů, což je na většině našich vod zároveň nejčastěji používaná gramáž.

 

Prut na přívlač ZFish Skynet

Přívlačový prut Skynet má rychlý blank s citlivou špičkou, takže candátí „jigovačku“ si s ním opravdu užijete. Přenos samotného záběru do prutu je velice rychlý a důrazný, tudíž candátí „kopačku“ rozpoznáte včas. Zbytek už je pouze a jen na Vás, abyste reagovali včas a záběr proměnili. Ale Skynet Vám to maximálně usnadní! Prut v délce 210 centimetrů najdete na e-shopu ZFish.cz .

Co se chytání s woblery (cranky, hladinovky) týče, nejvíce mu vyhovují menší až střední velikosti. Díky rychlému blanku nebudete mít při náhozech problém jak co se vzdálenosti, tak přesnosti týče.

Citlivá špička zároveň částečně utlumí vibrace Vaší nástrahy, které se přenáší do navijáku, zároveň i zpříjemní následné zdolávání, které je doslova parádní! Okoun, tloušť, bolen, candát, štika, to je Vaše široká paleta a u žádného z těchto druhů nešlápnete vedle.

Poslední kapitolou jsou vysoce vibrační nástrahy typu „spinnerbaits/chatterbaits“. Zde bych se, díky většímu odporu a vibracím, přikláněl spíše k menším gramážím a velikostem (přibližně 5 až 15 gramů).

Osobně na tyto nástrahy upřednostňuji baitcastové pruty („multík“ si s vibracemi poradí lépe), ale na druhou stranu, až na pár výjimek, nahodí většina rybářů dále se smekacím navijákem.

A pokud lovíte třeba ze břehu, může být právě těch pár metrů rozdílem mezi úspěšným a neúspěšným lovem. Záběry zde bývají velice důrazné a se Skynetem v ruce se jedná vyloženě o „adrenalinový“ sport“. Prut v délce 228 centimetrů najdete na e-shopu ZFish.cz .

 

Vhodný naviják k zmíněnému prutu

Co se výběru navijáku týče, velikost 3000 s namotanou pletenkou s nosností okolo 6 kilogramů a hladkým chodem je ideální volba. Spolu s naším navijákem Striker ST 3000 tvoří ideální sestavu. Naviják na přívlač ve velikosti 3000 najdete na e-shopu ZFish.cz .

Ať už Vás vaše tajemné dobrodružství „The mystery adventure“ zavede na letní lov štik a okounů do zarostlých příbřežních partií, nebo podzimní candatí „jiggovačku“ z lodě, prut Skynet bude Vaším věrným parťákem a nenechá Vás ve štychu!

A na závěr bych na vás všechny touto cestou rád apeloval. Dravých ryb v našich vodách rapidně ubývá. Sportovní rybolov je sport, ne zdroj obživy. Přistupujte k rybaření takto! K rybám se chovejte šetrně, respektujte jak spodní lovnou míru danou rybářským řádem, tak i tu horní (nechám na každém z vás jakou si stanoví).

VIDEO: Jak vypadá suprový naviják na přívlač od ZFish? Mrkněte na video

Trofejní ryby mají u nás velice složitou a trnitou cestu se těchto velikostí dožít, važme si jich! Mám rád kuřecí řízek a dělám si ho přibližně jednou za měsíc, vždy si pochutnám a stačí to. Když Vám chutná například candát a jednou za měsíc si ho čerstvého uděláte na másle, svět se nezboří. Ale když na něj má chuť třeba soused, tak ať si ho zajde koupit do supermarketu.

Kapraři mají k70, dravci jsou zatím jen nás! Petru zdar!

Text a ilustrační foto: ZFish

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -