DomůNovinkyNový rekord kapra na Slovensku: Ryba vážila přes 34 kilo a měřila...

Nový rekord kapra na Slovensku: Ryba vážila přes 34 kilo a měřila 118 čísel

- Reklama -

S kapitálními úlovky se v posledním období roztrhl pytel. Zpráva o gigantickém kaprovi přišla před nedávnem ze Slovenska. Právě tady se 34letému rybářovi podařilo stanovit nový slovenský rekord.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O kapitálním úlovku informovala slovenská televize JOJ. Ta uvedla, že obrovského kapra ulovil 34letý rybář František Vargončik z Nového Mesta nad Váhom. Rybář o kapitálním kaprovi moc dobře věděl, naposledy se s ním setkal před dlouhými 4lety.

 

Nový slovenský rekord kapra váží přes 34 kilogramů

Rybářovi Františkovi Vargončikovi se povedlo po 4 letech s touto rybou znovu setkat. Tentokrát byl ale tento nádherný kapr o 10 kilogramů těžší. Kolik vlastně vážil a měřil? Nový rekordní kapr měl 34,6 kilogramů a měřil neskutečných 118 čísel. Tohle jsou opravdu fascinující proporce!

VIDEO: Podívejte se na giga kapra ze Slovenska, který je novým rekordem

Jak vypadal záběr od této kapitální ryby? Rybáři se televiznímu reportérovi svěřili, že záběr byl pomalý, nešlo tedy o žádný divoký „hrčák“. A na co rekordní kapr zabral? Osudovou nástrahou bylo boilies v příchuti patentka.

 

Kapr má v těle čip, který ho monitoruje

To, že jde o slovenský rekord kapra, potvrdil i předseda Slovenského rybářského klubu Peter Božík. „Podle mě je to slovenský rekord,“ řekl v reportáži. Tento kapr je unikátní také z toho pohledu, že v těle má zavedený čip. Proč?

Rybáři sledovací čip aplikovali do těla kapra před dvěma lety, když měl 27 kilogramů. Tento čip slouží k monitorování ryby, a díky němu se ví, že byla od zavedení čipu ulovena hned čtyřikrát. Rekordní ryba dostala už před lety jméno Královna. A tohle jméno je teď opravdu velmi trefné…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -