DomůNovinkyNový svazový revír s trofejními rybami: rybáři se mohou těšit na novou...

Nový svazový revír s trofejními rybami: rybáři se mohou těšit na novou vodu

- Reklama -

Severočeští rybáři připravili na začátku rybářské sezóny 2023 pořádné překvapení. Na jaře totiž otevřou nový svazový revír, který nabídne i trofejní ryby. Jak bude nová voda pro rybáře vypadat?

Foto: Severočeský ÚS

Severočeští rybáři před otevřením nové nádrže Karlovka, která má rozlohu 1,5 hektaru, odvedli pořádný kus práce, kdy bylo zapotřebí pořádně upravit okolní břehy. Rybáři se ale mohou těšit na opravdu krásnou lokalitu s atraktivními rybami.

 

Severočeská Karlovka nabídne krásné rybaření

Severočeský územní svaz na webu informoval, že nádrž Karlovka se už pomalu plní vodou. Tuto nádrž koupil územní svaz do svého vlastnictví. Než ale napouštění revíru započalo, tak rybáři museli odmakat spoustu práce.

„Před napouštěním nádrže došlo k opravě hráze a vybudování bezpečnostního přelivu s dostatečnou kapacitou i požeráku (v historii došlo k protržení nádrže). Stejně tak proběhly terénní úpravy u příjezdové komunikace, kde bude nejen dostatek prostoru k odstavení vozidel, ale z této strany lze předpokládat i nejvíce lovných míst pro rybáře,“ řekl pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

„U přítoku byl upraven terén nádrže, došlo k prořezání dřevin i vysekání travin v nádrži, ač část travin (především u protějšího břehu) byla ponechána pro možný úkryt ryb a výtěr fytofilních druhů (vytírajících se na rostlinný substrát, jako například lín, štika),“ doplnil Jan Skalský.  

Rybáři se mohou těšit, že na novém revíru bude lovných míst dostatek. „S dostatečným počtem lovných míst by neměl být žádný problém. Je možné, že časem vzniknou další lovná místa i na druhé straně nádrže,“ doplňuje mluvčí severočeských rybářů.

Kromě dostatečného počtu lovných míst mohou rybáři počítat také s „přívětivým terénem“ u nového revíru. „Jak bylo zmíněno, proběhly terénní úpravy prostoru u příjezdové komunikace, včetně prořezání dřevin v tomto prostoru, tudíž s přístupem k vodě z této strany nádrže by neměl být opravdu žádný problém,“ ujišťuje Jan Skalský.

 

V revíru budou i trofejní ryby

Na jaké ryby se pak mohou rybáři na novém svazovém revíru těšit? „Lze očekávat klasickou rybí obsádku, například v podobě kapra, štiky, lína, bílé ryby. Pro zatraktivnění bude v rámci prvotního nasazení osádka doplněna dle dostupnosti i o několik trofejních ryb a generačními líny pro přirozený výtěr přímo v revíru (což souvisí s ponecháním neposekané části),“ láká na zajímavé rybaření Jan Skalský.  

„Nádrž byla dlouhá léta vypuštěná, a i s ohledem na množství živin lze po napuštění, které aktuálně probíhá, předpokládat, že bude minimálně v prvních letech i velice úživná, a vysazeným rybám se zde bude dařit, a budou tedy i rychle přirůstat, případně se zde i rozmnožovat,“ doplnil tiskový mluvčí severočeských rybářů.

Jak to bude ale s parkováním u nádrže Karlovka? I tady severočeští rybáři mysleli na komfort. „U příjezdové komunikace bude dostatek prostoru. Jinak lze rybáře potěšit i informací, že Severočeský územní svaz aktuálně jedná i o dalších nádržích, u kterých bychom byli velice rádi, aby se co nejdříve staly našimi novými revíry,“ zakončil Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

7 KOMENTÁŘE

  1. A co třeba něco okolí Olomouc vybudovat ? Poděbrady jsou mrtvé , Náklo jak by smet, Chomoutov zrušena k70… Důchodci berou a zabíjí trofejní kapry/ryby člověk si tam nemůže dát ani bivak ani broličko jinak pokuta 700kc od zelených za každý kolik hlavně že vydlicky na pruty nevadí, a další když už je tam nonstopka tak ani na bezpečném plynovém vařiči si nemůže rybář uvařit jídlo… A chodit na sokromaky… ? Tahat unavený 10x deně vytažený kapry s roztrhanou hubou … Tohle podporovat nebudu

  2. Karlova už je plně napustena a vypadá to velmi pěkně, odvedli jste skvělou práci. Moc děkujeme za krásný revír.

  3. Karlova je už plně napustena. Vypadá to moc pěkně. Moc děkujeme za nový, pěkný revír v našem okolí. Mám dotaz kdy predpokladate otevření revíru?

  4. Karlovka je již plně napustena a vypadá to velmi pěkně. Děkujeme za krásný nový revír v našem okolí. Mám dotaz, kdy máte v plánu priblizne tento revír otevřít, který měsíc

  5. Tiše závidím jsem že severní Moravy konkrétně z Karvinska u nás svazových vod ubývá tak aspoň někde jde něco k lepšímu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -