DomůTrendyObrovský lysec o váze 35 kilogramů: Rybáři stanovili nový rekord francouzského jezera

Obrovský lysec o váze 35 kilogramů: Rybáři stanovili nový rekord francouzského jezera

- Reklama -

Fantastická zpráva přišla z Francie. Tato země zaslíbená pro všechny milovníky kaprů vydala rybářský poklad. Dva rybáři dokázali na jezeře Lac du Salagou ulovit rekordního lysce o váze 35 kilo.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Tahle zpráva, která se objevila na stránce německé „odnože“ KORDA, okamžitě obletěla rybářský svět! Duo rybářů Remy Desplace a Damian Simonelli stanovili nový rekord na věhlasném jezeře Lac du Salagou, na které se sjíždí kapraři z celé Evropy. Právě tihle dva rybáři dokázali na tamní vodě chytit fascinujícího lysce o váze 34,9 kilogramů.  

 

Nebylo možné vyplout na vodu!

Kapr zabral ve dvě hodiny ráno, kdy panoval silný vítr. I přes ohlušující poryvy větru rybáři uslyšeli čtyři jednotlivá pípnutí hlásiče. Záběr! Když rybáři přišli ke stojanu, tak uviděli swinger, který byl „přilepený“ k udici. Nebylo na co čekat!

Kvůli silnému větru rybáři nemohli vyplout na člunu na volnou vodu. To by bylo za těch podmínek velmi nebezpečné! Proto bylo nutné kapra dostat do podběráku ze břehu. A to se nakonec povedlo! „Padli jsme si do náruče a nemohli uvěřit tomu, co se stalo,“ napsali úspěšní rybáři na sociálních sítích.

A není se co divit! Podle informací, které zveřejnila právě německá „odnož“ KORDA, jde o nový rekord tohoto jezera. Obrovský lysec totiž vážil neuvěřitelných 34,9 kilogramů, což je hodnota, kterou můžou „závidět“ i ty nejlepší evropské lokality. Prostě nádhera!

 

Na Lac du Salagou jezdí celá Evropa

Jezero na jihu Francie působí jako magnet na kapraře z celé Evropy. A nejde jen o to, že tato lokalita nabízí opravdu obrovské ryby. Ne! Lac du Salagou je mezi rybáři oblíbené třeba už jen pro onu atmosféru, kterou nabízí. Co je tím myšleno? Třeba to, že jezero je zasazeno do unikátní červené krajiny.

Není proto divu, že někteří tomuto jezeru přezdívají Ďáblovo jezero. Ta scenérie je opravdu hodně netradiční. Jak tato vodní plocha vypadá? Na to se můžete podívat například v přiloženém videu od známého slovenského rybáře Jakuba Fabiana.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -