DomůNovinkyObrovský sumec na Hracholuskách se zakousl do bójky! Jak to dopadlo?

Obrovský sumec na Hracholuskách se zakousl do bójky! Jak to dopadlo?

- Reklama -

O hodně kuriózním okamžiku informoval Západočeský územní svaz. Na přehradě Hracholusky, která patří k velmi oblíbeným revírům na Plzeňsku, našli lidé bójku, do které byl zakousnutý velký sumec! Rybáři sice neuvedli, kolik sumec s bójkou v tlamě měřil, ovšem ze zveřejněných fotek je patrné, že to nebyl žádný drobeček. Jak celá situace vlastně dopadla?

Fotografie: Klub vodního lyžování TJ Slavoj Plzeň

V rybářském světě se kolikrát dějí takové věci, ze kterých prostě padá brada. Jeden takový příběh se odehrál na Hracholuskách. Na této 490 hektarů rozlehlé přehradě na Plzeňsku byla žlutá bójka, která připomínala balón. Jenže! Tahle bójka se zalíbila i jednomu sumci. A to dokonce až takovým způsobem, že se rozhodl ji sníst.

„Na rybářském revíru 431 028 Mže 4 (VN Hracholusky) byl nalezen sumec velký, který zaútočil na bójku nacházející se na hladině přehradní nádrže. Tato bójka následně uvízla v jeho tlamě,“ uvedl Západočeský územní svaz.

Tohoto nepovedeného útoku si ale všimli lidé na lodi. A naštěstí nešlo o žádné pytláky, kteří by využili bezbrannosti sumce. To ne! Dobrosrdeční lidé dostali bójku ze sumcovy tlamy a rybu pustili. „Nálezcům se nakonec podařilo předmět z tlamy sumce uvolnit a rybu pustit zpět do rybářského revíru,“ napsali západočeští rybáři.

Rybáři sice neuvedli, kolik sumec měřil, ovšem když se podíváte na fotografie, které lidé z klubu vodního lyžování TJ Slavoj Plzeň pořídili, tak je z nich patrné, že nešlo o malou rybu. Zejména pak ta fotografie, kdy jde vidět srovnání lidských rukou se sumcem při záchranné operaci.

VÍCE FOTO: Podívejte se na další fotografie sumce s bójkou v tlamě!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -