DomůOstatníRozhovoryPřemožitel gigantické vyzy: Lovné místo nebylo zajímavé. Navíc jsem nekrmil

Přemožitel gigantické vyzy: Lovné místo nebylo zajímavé. Navíc jsem nekrmil

- Reklama -

Rybář známý pod přezdívkou Hrdobec Sumčí ulovil na Pilském rybníku vyzu velkou o délce 178 centimetrů a váze 55 kilogramů. Rybník je velký asi 3,5 hektaru a leží v obci Bohdaneč nedaleko Zruče nad Sázavou. Žijí v něm kapři, jeseteři, pstruzi, líni nebo amuři.

 

Věděl jste, že se tato ryba na revíru nachází?

O vyze jménem Nessie jsem samozřejmě věděl.

 

vyza Měl jste na obrovskou vyzu spadeno, anebo jste jel na jiné ryby?

Na rybníku jsem byl už potřetí, právě kvůli touze ulovit tuto rybu. Nachystal jsem pruty na sumce, na které jsem nastražil kusy ryb. Jenže monstrum v podobě obří vyzy zabralo na proutek, který jsem přichystal pro místní kapříky, takže to bylo zajímavější.

 

vyza

Jak probíhalo zdolávání ryby?

Ryba mi zabrala o půl šesté ráno. Záběr byl podobný jako od kapra, prostě klasická jízda. Po záseku začala vyza skákat nad hladinu. Byl to neskutečný pohled. Později se snažila zajet pod dřevěné molo, ale naštěstí jsem tohle nebezpečí šťastně odvrátil. Zdolávání tedy celkem trvalo asi 20 minut. To nejdramatičtější ale přišlo nakonec – vylovení ryby. Podběrák byl samozřejmě malý, takže jsem musel rybu uchopit za ocas a vytáhnout ji z vody na souš.

vyza

 

Na jakou nástrahu jste vyzu chytil?

Na boilies „Mrtvej Jaryn“, který jsem nadlehčil plovoucím boilies od Tandembaits. Takže osvědčená kombinace na panáčka přinesla ovoce.

 

 

vyzaKrmil jste na lovném místě? Čím?

Nekrmil jsem vůbec ničím. Pouze jsem zatraktivňoval nástrahu trochou kuliček v PVA punčoše.

 

Můžete popsat Vaše lovné místo?

Lovné místo nebylo nijak zvlášť zajímavé. Nahazoval jsem asi doprostřed rybníka. Měl jsem jediný cíl – chytit velké ryby, které projížděly kolem nástrahy.

VIDEO: Vážení čtenáři, litujeme, ale video v tomto článku bylo původní autorem smazáno…

Autor: Jakub Čížek

Foto: Hrdobec Sumčí

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. No nevím ale myslím si že tahle ryba u nás nemá ve vodě co dělat nechápu jak někdo může mít radost s ulovení takovéhle ryby a v ideálních podmínkách tato ryba dorůstá až 8 m já mám také radost ale když chytím pěkného kapra

    • Tímto chcete říct, že kapr je v ČR původní druh a má v našich vodách co dělat? 🙂 Měl by jste si o tom něco přečíst, než začnete vypouštět nepravdivé výroky do veřejnosti 😉 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -