MRK.cz

- Reklama -

MRK.cz patří k nejznámějším českým rybářským portálům a tento web se stal za svou dobu existence naprostým fenoménem. Webová adresa www.mrk.cz je pomyslným klíčem k nespočtu rybářských článků, videí, hromadě instruktážních textů a nekonečným rybářským diskuzím, které pomohou snad každému rybářovi při shánění informací, které se týkají rybařiny. Stačí jen kliknout, a poté už jenom číst, prohlížet a diskutovat. 

Spuštění MRKu se datuje na listopad roku 1996. Za tu dobu řada redaktorů a spolupracovníků tohoto webu vytvořila nespočet článků a videí pro rybáře, jejichž obliba rok od roku stoupá. Velkou váhu na tvorbě obsahu tohoto webu mají i samotní čtenáři. Ti nejenže velice živě diskutují v mnoha fórech, ale také mohou přispívat svými texty v řadě rubrik.

 

Těžké začátky: Žádné peníze za revoluční myšlenky

Za chodem tohoto mediálního kolosu na české rybářské scéně stojí Martin Maťák a Roman Čejka. Tito dva pánové vytvořili virtuální prostředí pro rybáře nevídaných rozměrů. Zlom přišel v roce 1998, kdy oba dva sloučili své rybářské stránky pod jednu střechu. V té době byl ale tehdejší MRK.cz od toho dnešního k nerozeznání. Tehdejší návštěvníci na něm mohli najít pouze pár rubrik a jednu diskuzi. Po celou tu dobu byl MRK.cz zcela nekomerční, tvůrci webu jeho provoz hradili zcela z vlastních úspor. Reklamní bannery rybářský portál „nahodil“ až v roce 2000.

Nejednou na rybářských fórech probíhaly ostré diskuze různých internetových tvůrců o tom, kdo vlastně zavedl podobu současného českého rybářského internetu. A ať už člověk je, anebo není, fanouškem MRK.cz, přesto musí uznat, že právě tento web zavedl celou řadu revolučních myšlenek, které dnešní čtenáři vnímají jako samozřejmost. A nutno přiznat, že z těchto trendů čerpá celá řada nově přicházejících rybářských internetových tvůrců, kteří se snaží spustit nový rybářský internetový projekt.

 

MRK.cz: Pohledem dnešního uživatele

Tvůrci webu těžké začátky zdárně překlenuli a vytvořili tak rybářský mediální kolos, který v současnosti nemá na českém internetu žádnou konkurenci. Web momentálně nabízí řadu kvalitních článků, videí a instruktážních textů, které uživatelé hltají v takovém zaujetí, že zhlédnutí těchto virtuálních produktů se počítá na tisíce.

Revoluční myšlenky pak přišly v podobě nových rubrik, například MRK bazar. Právě MRK bazar nabízí rybářům možnost prodávat či kupovat použité nádobíčko. Velkou oblibu mají i diskuze, kde řada uživatelů diskutuje na aktuální témata, která se dotýkají rybařiny. Hodně čtenářů si najde cestu i do „diskuze“, kde rybáři vkládají své fotografie z vycházek k vodě za rybami.

 

Úvaha: Proč MRK.cz tak táhne?

Tento rybářský portál vévodí celé tuzemské rybářské síti. Na čem je založený jeho úspěch? Za prvé. MRK.cz toho v současnosti nabízí nejvíce ze všech rybářských portálů na českém internetu. Kdybychom měli probrat všechno, co na tomto portálu můžeme najít, pak bych musel popsat celou řadu papírů. Web nabízí články a videa ze všech rybolovných metod. Navíc na něm najdete velice užitečné seznamy revírů, obchodů či e-shopů. Revoluční novinkou jsou pak například recenze rybářského nádobíčka. Obliba MRKu je tak velká, že se na něm utvořila dokonce i početná uživatelská komunita ze Slovenska.

Další nespornou výhodou tohoto webu je jeho dlouhověkost. Tradice, na které je tato oblíbená rybářská stránka postavena, patří k jejím obrovským kladům. Mnoho uživatelů má MRK.cz nastavený jako domovskou stránku, anebo přinejmenším jej má v záložkách oblíbených webů. Další skvělým tahem tvůrců MRK.cz je velice efektivní doména. Ta je velice snadno zapamatovatelná. Skládá se z poměrně malého množství písmen, které si zapamatují i uživatelé pokročilejšího věku.

MRK.cz je fenomén, který zná řada rybářů, a který velice často většina z nás navštěvuje. Ať už za účelem nabytí nových informací, virtuálním setkání s přáteli, či prohlížené fotografií krásných ryb. Tato stránka je velice zářným příkladem toho, že tvrdá práce nese své ovoce. A za tu dřinu, kterou předvedla dvojice šikovných rybářů, je třeba hlasitě zatleskat.

Autor: Jakub Čížek

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

 1. Zdravím!
  Velice zajímavý článek o Mrku! Na Mrk chodim velice často zejména kvůli zajímavým debatám. Vaš web spolupracuje s Mrkem?
  Ladislav K.

  • Dobrý den, Ladislave,

   děkujeme za komentář. S MRKem nespolupracujeme, Přesto jsme v redakci usoudili, že si tento projekt zaslouží samostatný článek, neboť jde o fenomén, který velice zásadně ovlivnil rybářskou žurnalistiku. Celý vznik tohoto mediálního kolosu na naší síti nám přišel velice zajímavý, a chtěli jsme ho nabídnout i našim čtenářům.

   Navíc internet a rybaření vzbuzuje celou řadu otázek k diskuzi? Pomohl internet ke vzdělání rybářů nebo k „plundrování“ našich vod? Převažuje internet tištěné časopisy? V čem je lepší? A v čem horší?

   Klidně můžeme diskutovat.

   Přeji příjemný zbytek dne.

   Jakub Čížek

   • Děkuji za odpověď. Internetové weby jsou dobré, ale do jisté míry. Rybáři někdy na sebe vykecaji i to, co nevědí. Co se Mrku týče, tak mi vadí některé dosti vyostřené situaci, kdy celou bandu vede jeden ostrý hoch který má za cíl urazit všechny ostatní okolo. to mi skutečně vadí. dalším nedostatkem je i to, že velice snadno se přináší informace o revírech.

    • Dobrý den, Ladislave,

     máte pravdu, že „provařování“ revírů je jedna z výtek, která se na rybářské weby snáší. To je ta velká daň.

     Internetoví provokatéři jsou snad všude, kde se dá ve virtuálním prostředí diskutovat. Ale rozumný člověk si z nich nedělá hlavu. Stačí si totiž jenom představit, jak by se chovali, kdyby mluvili s člověkem z očí do očí.

     Ostatně, to urážení naštěstí čím dál efektivněji postihují admini, alespoň se mi tak zdá.

     A to mudrování? Někdy je to dobrá příležitost k zasmání se u PC. 🙂

     Přeji příjemný zbytek dne.

     Jakub Čížek

 2. dobry den kamaradi rybari potrebuji od vas pomoc kdo zvas chytal v cervenci a srpnu 2020 na sazavskem ostrove nevidel ste tam drevenou plachetnici predelanou na rybarsky clun byla zelena uvnitr natrena na hnedo postranach lavicky a mohutny retez ovazany kolem stromu nekdo mi ji ukrad nevidel ste nekoho podezreleho informace prosim na tel 720115071 odmena tyden zdarma ve frymburku lipno v apartmanu dekuji redakci za zverejneni na mrku s pozdravem jiri jirousek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -