DomůOstatníRybářské komentářeGLOSA: Jakub Vágner roztrhal Svaz na kusy! Co teď bude?

GLOSA: Jakub Vágner roztrhal Svaz na kusy! Co teď bude?

- Reklama -

Možná jsem byl naivní, ale já opravdu věřil, že ministerstvo zemědělství podpoří návrh Českého rybářského svazu. Přeci jen, leckdo by si pomyslel, že únavně dlouhá jednání a přípravy na změnu denní doby lovu by měly být jasným signálem k tomu, že ministerstvo to myslí vážně a stojí za Svazem. Nestalo se tak. Včera rybářský svět obletěla zpráva, že ministerstvo zemědělství podpoří návrh Jakuba Vágnera.

Jak tuhle situaci okomentovat? Je to těžké. I když se to na první pohled nemusí zdát, tak Český rybářský svaz utrpěl jednu z nejtěžších porážek v jeho historii. Organizace, která zastupuje okolo 250 000 rybářů, dostala „na zadek“ od jednoho jediného člověka. Návrh Českého rybářského svazu, na kterém se dlouhou dobu pracovalo, skončí v koši. Co si má o tom člověk myslet? No, těch závěrů je více:

A) Svaz není důstojným partnerem: Není, a ani nemůže být. Protože kdyby Svaz byl důstojným a silným partnerem ministerstva, úřad by podpořil jiný návrh. To, proč se tak (ne)stalo, si musí vyvodit pánové z nejvyššího vedení. Jedno je ale jisté: Svaz se musí okamžitě sebrat a budovat nový vztah s ministerstvem. Na tomhle úřadě budou dost možné velké změny (pravděpodobně se bude měnit ministr) a Svaz musí u něj okamžitě bojovat o přízeň. Jinak bude zle…

Asi největším překvapením prostě je to, že zástupci ministerstva a Svazu dlouhou dobu jednali o návrhu změny denní doby lovu. A pro mě osobně je nepochopitelné, k čemu to tedy bylo, když právě tento návrh ministerští úředníci shodili ze stolu. Tohle je na pováženou.

B) Jakub Vágner má větší vliv, než jsme čekali: Mediálně známý rybář, podnikatel v rybaření a rybníkářství, poradce ministra zemědělství, a teď možná i „spasitel“. Jakub Vágner má větší vliv, než mohl kdo tušit. Je opravdu neuvěřitelné, že jeden jediný člověk přetlačil organizaci, která zastupuje 250 000 rybářů. To je opravdu na pováženou. Ale koho to zajímá? Rybáři ze všech koutů republiky Vágnerovi gratulují a děkují mu, že on je tím, kdo táhne rybaření v České republice ke změnám. Myslete si o tom, co chcete…

C) Byla tohle jenom předehra? Tohle je teď tou nejvíce zásadní otázkou. Jsou to spekulace, ale možná si jen Jakub Vágner „oťukl“, co všechno si může dovolit. A jak se zdá, dovolit si toho může opravdu hodně. Co teď přijde? Přijdou jiné návrhy, ze kterých budou mít radost prodejci rybářského vybavení? Anebo přijdou takové nápady, které by pozvolna rozkládaly svazové rybaření? Bude vliv soukromého sektoru přes ministerstvo zemědělství v rybaření sílit? Těch otázek je hodně.

A já na ně možná ani nechci znát odpověď.

A jak celou situaci vnímáte vy?

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

19 KOMENTÁŘE

 1. Nechápu, že píšete takové hovadiny. Organizace nedostala naprdel od jednoho rybáře, ale od většiny rybářů. Stojíme za Kubou a děkujeme mu, že pro nás něco dělá. Svaz, který na nás léta kašlal by měl jít j čertu.

  • Twl Pavel, si děláš prdel? na to nemusíš mít ani základní vzdělání, aby jsi si domyslel, co může nastat ! Pokud nepřijde zemětřesení na svazu, je konec! Nechci se dočkat toho, že budu platit povolenku na Orlík ,Slapy atd. soukromému subjektu a budu tam sedět jak hovado, páč ty vody budou bez ryb! Voto tady de chápeš to Pavel? Myšlenka, že nás pohltí jedna osoba, je neskutečná, i když v toto státě je možné všechno ! A nezapomeň ho volit, až bude kandidovat do parlamentu, jedno velký hovado už tam je!

  • Chci vidět jak sedíš do půlnoci u vody v prosinci nebo v lednu . A to že rozhoduje kdo má jaké známosti je tu evidentní. Až se JV rozhodne že budou chytat jen vybraní jedinci a známý na ministerstvu mu to posvětí, taky se ti to bude líbit?

  • Přijde mi to zcela jasné 🙂 Vagner je takový rybářský Babiš 🙂 nadávat na něj je prostě v módě 🙂 ať udělá cokoliv 🙂

  • Nevím jak muže někdo podporovat podnikatele,myslí jen a jen na sebe a své zisky.Toho členská zhttps://www.inrybar.cz/ostatni/rybarske-komentare/glosa-jakub-vagner-roztrhal-svaz-na-kusy-co-ted-bude/ákladna nezajímá.

 2. Osobně to vidím jen jako profesionální přístup k věci a cár papíru sepsaný stylem z roku krále Klacka. Ať už by za tím stálo jakékoli jméno, či organizace, tak díky bohu za někoho kdo dělá věci pořádně. Jinak bychom taky mohli na stejném místě stagnovat další desítky let.

 3. Já to vidím tak,že pánové z vedení rybářského svazu by se konečně měli probudit a začít něco dělat,zatím představují žábu na prameni.Jejich jedinou snahou je pokud mužno nic neměnit a držet se zuby nehty na svých místech.Pak se nedivme,že jestliže příjde někdo s návrhem který podporuje větsšina rybářů tak uspěje.

 4. Tak se to stalo, za pár let budeme chytat ve své vlastní organizaci na pár rybnících a když budeme chtít chytat jinde tak si připlatíme. Kdo si přečetl nějaké rozhovory s JV tak on má tyhle myšlenky, zatím je neprosazuje, ale za pár let…… To že ministerstvo dá na jednoho člověka není demokratické. Jen tak mezi námi kdo z Vás bude sedět v prosinci do půlnoci u vody ?

 5. Já budu moc rád sedět u vody do půlnoci a když nebude led tak i v prosinci a lednu 🙂
  PS: všechny ryby pouštím 😉

 6. Nevim organizace jako takova nedostala naprdel. Naprdel dostali ti kdo nas zatupuji. Myslim ze pokud slo o zvyseni prispevku bylo rozhodnuto na prvni schuzi. Ale jak dlouho volaji rybari po zmene nesmyslu zvaneho doba lovu ? Po dlouhych a umornych jednanich ….proc ? Protoze nejsou schopni pochopit na prvni schuzce co je treba sepsat vse a prinest ? Myslim ze nase organizace je dulezita a to bez debat . Nevim o zadnem soukromem reviru kde vychovavaji mladez k ucte k rybam a prirode vubec v takovem meritku jako prave ve svazu. Ano svaz je zapotrebi nicmene je treba zmenit celkovy pristup svazu k pozadavkum rybaru . Ne se poklepat po rameni za necoco uz funguje xxxlet ale nastolit zmeny . A neni nahodou ten duvod podani navrhu i to ze se blizi volby ? Co vic ukaze jak moc mysli na rybare . Ano mozna to vidim spatne JV ma mozna jine umysly . Nicmene vtento dany moment dokazal ze pokud se chce mohou zmeny k lepsimu prichazet rychle a bez onech dlouhych jednani onicem uvnitr svazu . Poucte se panove . Staci naslouchat a jednat . Naslouchat pozorne jednat rychle . A mimochodem myslite si ze ten navrh delal sam bez pomoci tymu lidi ? Bez konzultaci s byt omezenou nicmene alespon nejakou rybarskou verejnosti ? Co nam rekl svaz loni o zmene ? Nelze neni treba ….najednou to jde . Neni spatne ze to zkusili a neuspeli . Spatne je pokud zahorknou a budou dal tvrdit ze to nejde a je to nadlouhe lokte . Neni staci jen jednat ne jen debatovat . I dotaznik ktery vyplnila velka cast rybaru se tykal hlavne financi okolo rybariny pritom stacilo polozit otazky ohledne zmen a pak jednat . Vse jde napravit jen hlupak se bude ohrazovat tim ze to nejde .

 7. Ti chytří ve Svazu by měli člověka co podkopává jejich autoritu přestat podporovat jak finanční odměnou za akce tak jeho medializací pokud se tak stále děje. Jinak si jen hřejí na prsou hada….

 8. Nezdá se mi rozumné po zkušenostech z letošního roku kdy jsem četl jak na mnoha místech kde bylo povoleno lovit 24h denně dopadli kontroly rybářských stráží nesmyslně prodlužovat doby lovu,postupně to směřuje k likvidaci svazových vod i když si myslím že už ted k tomu dochází a pokud se jedná o to jak se chovají hodnostáři ti co by měli jako první být příkladem dám příklad který tu už kolikráte byl diskutován ploty kolen vody a ploty zasahující až do vody byli jste někdy na Laby v Litoměřicích hned vedle sídla místní organizace já jsem koukal kam až vede 😀
  A co se týká Jakuba Vágnera jako rybáři mu přeji jen to nejlepší je to dobrodruh a cestovatel ale co týká vedení není ten pravý který by měl o něčem rozhodovat kolik tu bylo letos příspěvků z jeho soukromých vod a se zacházením s rybami.

 9. No víte pánové, bydlím kousek od Mušova a když tam pořádal Jakub první ročník mistrovství světa v kaprařině tak jsme na něho nadával stylem, „spratek jeden protekční, jen dolezl a zaplatí už se může během závodů vyvážet, což je zde normálně zakázané“. Dnes se mu musím omluvit, jelikož za další dva roky mě svými názory a hlavně aktivním přístupem přesvědčil o tom, že je opravdový rybář, který naše rybaření může posunout dál. Ptáte se čím? Tak třeba tím, že aktivně lobuje za maximální lov sumců na této vodě, nebo že neodsuzuje to, když si vezme rybář rybu od vody a slepě nejede stylem chyť a pusť atd. Jde o to, že on je schopen tlumočit naše návrhy dál než k rybářskému svazu a tím dosáhl třeba toho, že se od příštího roku může na Mušově zavážet. Denní doba lovu, kterou prosadil je další smysluplnou novinkou a myslím, že další ještě přijdou. Dostali jsme se do bodu, kdy rybáři po něčem volají a svaz to trvdošijně a někdy až nesmyslně odmítá a podle mě by Jakub mohl být ten přes něhož bude možná smysluplná komunikace mezi rybáři a svazem. Proto bychom do něho mohli přestat kopat a spíš mu posílat další návrhy ke zlepšení rybaření a myslím si, že když se zaměříme všichni na tuto cestu a vykašlem se na nějaké nesmyslné debaty ohledně jeho Katlova tak to rybaření zase posunem dál a budeme se rybařením zase víc bavit…

 10. KECI JSOU NA HOVNO UKÁZANÁ PLATÍ a pokud sleduji, nikdo z nás včetně mne se nedokázal vyjádřit k věci tak aby se RS nad tím pozastavil, nejsem zastánce Jakuba nicméně nemám pocit ,že by dělal vše na rozdíl od jiných křiklounů pouze pro sebe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -