Domů Ostatní Rybářské komentáře NÁZOR: Tragédi! Rybáři, kteří jezdí na soukromé revíry, neumí chytat ryby!

NÁZOR: Tragédi! Rybáři, kteří jezdí na soukromé revíry, neumí chytat ryby!

- Reklama -

Obliba soukromých revírů v posledních sezónách raketově vystřelila vzhůru. Zástupy rybářů ze svazových vod zamířily na soukromé revíry, které jsou v lecčems prostě jiné. Ovšem právě rybáři, kteří jezdí na soukromé revíry, jsou mnohdy pod palbou kritiky. Kolegové, jež chytají pouze na „svazovkách“, označují návštěvníky soukromých vod za rybářské „neumětely“. Je tahle kritika oprávněná?

Ten názorový spor svazové versus soukromé vody je v rybářském světě už odpradávna. Množství ostřejších výměn názorů se pak zvýšilo s nástupem sociálních sítí. Právě zde mnoho rybářů rádo ukazuje úlovky. A právě pod těmito fotografiemi s rybami se často řeší, jestli byla ryba chycena na soukromé nebo svazové vodě. Pokud dotyčný rybář řekne, že rybu ulovil na soukromé, množství „lajků“ neroste tak rychle. Proč je tomu tak?

kapr

Toto téma jsem řešil s mým kamarádem, který je vynikajícím kaprařem. Ovšem právě tento rybář loví kapry pouze na svazových vodách. Na rozlehlých vodách, které čítají stovky hektarů. Jeho pohled na věc byl v hodně směrech přinejmenším „zajímavý“.

„Kámo, viděl si toho luxusního kapra, kterého nedávno chytili? Ta fotka kolovala po Facebooku“ povídám mu.

„Jo, jo, viděl. Ale co jsem si o tom zjišťoval, tak ten kapr byl chycený na soukromáku,“ odpovídá mi.

„No a?“ nechápu jeho poznámku.

„Na soukromáku chytne každý. Ty vody jsou přecpané rybami. Velkého kapra tam chytneš i na suché z nosu. Tahle rybařina by mě nebavila a už vůbec bych se s tím nechlubil na netu. Je to jako chytat v akvárku,“ povídá mi.

„Moc nerozumím tomu, kam míříš. Přece jenom, svazové vody jsou taky z určitého úhlu pohledu přerybněné kaprem. Tak v čem je problém?“ odpovídám mu tázavě.

„No, na svazovkách je těch velkých kaprů méně. Takže ta šance chytnout skutečně pěknou rybu není tak vysoká. A v tom vidím to kouzlo,“ říká.

„Jenže ono se i na svazovkách častokrát stává, že jeden a ten samý kapr se chytne i několikrát za sezónu. Myslím si, že se na soukromáky díváš moc skepticky,“ oponuji.

„Jo, v tom máš recht. Ale přece jenom, lov kaprů na svazovce je jiný. A mě soukromáky nikdy neoslovily. Víš, nejvíce mi na tom vadí jedna věc. Častokrát se ti stane, že na soukromáku chytneš hned několik velkých kaprů za krátký čas. A připadá mi, že někteří rybáři si přestanou těch velkých ryb vážit. Například kapři o hmotnosti 15 kilogramů jsou na soukromácích docela běžní. Na takové vodě si těchto ryb tolik nevážíš. Když ale chytneš takového kapra na svazovce, cítíš se prostě jinak. Chápeš, jak to myslím?“ ptá se mě kamarád.

„Jasně, rozumím ti. Jo, uznávám, že v tomhle máš pravdu,“ říkám kamarádovi.

 

Proč (ne)jezdit na soukromé revíry?

Přiznávám, že chápu, kam kolega mířil. Chytat ryby na svazové nebo soukromé vodě je obrovský rozdíl. Ovšem musím se přiznat, že já ho tolik nevnímám. Proč? Protože osobně chytám nejčastěji na plavanou, někde na řece. Tato problematika se podle mého názoru nejvíce týká milovníků kaprů. Což jde mnohdy vypozorovat právě pod fotografiemi s krásnými kapry.

kapr

První věc, kterou bych chtěl říci, je to, že osobně „neodsuzuji“ ty rybáře, kteří mají soukromé vody v oblibě. Když se s takovými kapraři, kteří na soukromáky jezdí, bavím, tak častokrát dostávám odpověď, že na tyto vody nejezdí „jenom“ za krásnými rybami. Ne. Rybáři na soukromé vody jezdí i proto, že si chtějí v klidu zachytat přes noc. Chtějí si bezstarostně zavést nástrahu s krmením na předem vytipované místo. Nebo chtějí mít jenom klid od těch rybářů, kteří nedůsledně dodržují pravidla.

Na druhou stranu je třeba si přiznat jednu věc: Ulovit velkého kapra na soukromé vodě je prostě jednodušší – nebo takhle: je to určitě pravděpodobnější. Je logicky totiž pravděpodobnější, že chytnete krásného kapra na vodě, která má sotva 10 hektarů, a ve které je třeba 20 kaprů nad 20 kilo, než ve vodě o 200 hektarech, ve které je jeden 20 kilový kapr. Tak to prostě je… Ale dobrá zarybněnost revíru nemá být něco, za co by se měl někdo „stydět“. Prostě, chci si za krátký čas parádně zachytat? Tak pojedu na vodu, o které vím, že tam ty ryby jsou.

kapr

Co se týče obsádky, tak na soukromých vodách mi vadí jedna věc. Někteří provozovatelé soukromých vod se někdy až moc snaží rybářům nabídnout co nejlepší úlovek. Takže do vody nasadí přespříliš ryb, což někdy jde až proti „zdravému rozumu“. Ale tuto kritickou poznámku jde aplikovat i na některé svazové vody, ve kterých nemají například kapři co dělat, přitom místní organizace je tam sypou po tunách. Takže v tomhle směru to je 1:1.

 

Převážení ryb: Problém, který tak nějak přehlížíme

I když nejsem kaprař, tak s velkou nechutí vnímám ty případy, kdy byly převezeny kapitální ryby ze svazových vod do těch soukromých. Z mého pohledu jde o jedno z nejhorších provinění proti etickému kodexu rybáře. Na druhou stranu: Myslel jsem si, že v tomhle směru je například kaprařská veřejnost jednotná, a že dá provozovatelům soukromých vod jasně najevo, že tudy cesta nevede. Bohužel, v historii se už několikrát ukázalo, že tomu tak není.

kapr

A v tomhle musím sklonit obrovskou poctu těm provozovatelům soukromých revírů, kteří se nikdy nesnížili k tomu, aby do jejich soukromé vody vysadili ryby, které žily ve svazových revírech. Takových lidí je třeba si vážit a je zapotřebí jim ukázat, že jejich tvrdé rybníkářské práce si rybářská veřejnost nesmírně váží.

Pokud totiž půjde vidět, že provozovatelé revírů nakupují ryby v rybochovných zařízeních, anebo že si je sami „vychovávají“, pak kredit soukromých revírů výrazně vzroste.

 

Pojďme diskutovat: Co vám na soukromých vodách vadí?

Mně by opravdu zajímal váš pohled na to, proč máte nebo nemáte rádi soukromé revíry. Pojďme tedy na toto téma diskutovat dole v diskuzi pod článkem.

Autor: Viktor Krus

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

33 KOMENTÁŘE

 1. spis co mi vadi na vodach svazovych – drancovani a brani ryb na maso – jak muze na svazovce dorust kapr do 70-90 cm – nemuze !!! melo by se zakazat brat ryby domu nebo to omezit na 1-2 kapry za mesic a kapry nad 60 zakazat brat uplne

   • Blbové,ryby se odjakživa chytají na maso.neříkám že chytat ryby do mrazáku je dobrý ale proč si nevzít rybu na pánev?legislativa to umožnuje tak proč ty názory zakázat braní ryb od vody.

 2. zdravím, tento článek má název Tragédi! Rybáři, kteří jezdí na soukromé revíry, neumí chytat ryby! Proč se tedy nezabývá problematikou rybářů ,,amatérů,, kteří jezdí na soukromé vody s mnohdy pujčenym vybavenim a jejich zachazeni s rybami je mnohdy tzv. na ránu 🙂 Ale porovnává soukromé a svazové vody, to je přeci uplně jiné téma, kterým by se dal obsáhnout kvalitní článek. Neříkám že nesouhlasím s článkem, jen nechápu souvislost nadpisu a obsahu článku

 3. Jako malý kluk jsem na svazových vodách rybaril s tatou, a ulovit kapitalniho kapra se nám podařilo jednou za sezonu.

  Posledních 10 let chytame 70+ kapry na soukromých vodách téměř vždy, když jdeme rybarit. Nutno dodat, ze rybu vždy poustime. I tak vnímáme rozdíl mezi „přírodní“ a „sportovní“ vodou.

  Je rozdíl si jít zachytat na svazovou vodu, o kterou se skoro nikdo nestará a staří rybáři tam berou i mimo míry, nebo rybařit na soukromou vodu, kde se majitel stara a rybáři o ryby pečují.

  • Nesouhlasím s vámi,že staří rybáři berou podměrečné ryby.Zatím jsem se setkal pouze s tím,že takovéto ryby berou hlavně cizinci,hlavně Vietnamci a mladí rybáři,kteří to mají na kšeft.My starší chodíme spíše k vodě a nakrmit ryby,nejsme žádní masaři a hlavně nám nejde o to ryby prodávat,darovat to ano ale prodat ne.

   • Jste jeden z mála bych řekl.Duchidcu co berou ryby mimo miru,dokonce i více než 2 ryby za den jsem viděl dost .A těch pár poctivých ten zbytek nezachrání

 4. ja,osobne som dlhé roky chodil len na svazovky…a teraz som sa rozhodol chodit len na sukromny revir, apre čo, chcem mat klud,a hlavne chcem si zachytat aj v noci!!!!!!!! absolutne ma nezaujimaju nazory tzv.super-profi rybarov!!!!!!!!! Od svojich 9 rokov chytám ryby a nepovažujem sa za profika… na svazovke len tak mimochodom vecsina rybarov su radi ak sa im podari chytit 70 a viac cm rybu!!!!!!!! Cim to je ?

 5. Já taky jezdím na soukrom. 2x za sezónu kvůli nočnímu lovu a popř pokecat s lidima se stejnou úchylkou (rybolov) a občíhnutí ,, vercajku´´ od kolegů a co a jak si chválí atd.. A na domácí žvýkání mám kousek obecní revír 7 ha a kapři 60+. Za rok CHaP 1000,- bez brigád bo jiného poplatku a 2500 s ponecháním 10ks ryb. To pak vyjde ryba do 55cm na 250 kč ) a to nikdo nebere bo spíš nechytne )Když sem byl loni na soukromce tk vedle mne seděli 2-3 páprdi ) co tam měli celoročku snad za 7k a když sem viděl jak ty 60+ky rvou na krev a pak na břech po kameních bez podběráku i jesetery 100+ a pak je opravdu kopli do vody NOHOU !!!!!! Tak sem si vzpoměl na svaz…. když sem tam chytával, tak to bylo vidět často ani né u mladých ale u těch co mají ještě v makovici smrt krásných srnců…………. honem honem nahňápat mražák je válka maso je vzácny.. potom svaz dopadl jak dopadl mentalita nenažraných……… vody vybrakované. Když tam takovej dědula lapne 41cm kapra huráááááá do mišku aby si babka nemyslela že tam jen lelkuje.A když je to tak 3x za týden….. a přece ta povolenka se musí zaplatit atd ……
  Sem rád že sem ze svazu pryč… neříkám že se znovu nepřidám ale jak jsem na tom revíru viděl ty pantáty jak se k tomu chovaly …….Kdyby nezačaly CHaP soukromky tak na svazu je milión lidí, ryby maly až žádny a za bambilion peněz a jak tady někdo psal na soukromce je sice hodně ryb velkych ale spíš tím že sou tolikrát uloveny roste jejich zkušenost s nástrahama a háčkamy….. prostě ty ryby je kolikrát těžší ulovit než na svazu… néééééé vždy ale když nežerou tak se postavíte na hlavu a stejně nic
  Ano kvalita masa kdyby se jedly bude asi hnus asi jak pstruzi z farem krmeny peletamy …..Zrovna včera sem se byl podívat na svazovej revír kde sem jako kluk začínal… a hnus, málo vody tráva neposečená stromy ve vodě……. by mě zajímalo kam jdou ty peníze z brigád. Dnes je skoro nikdo nedělá páč nemá čas a radši si je zaplatí. Přece jestli mám pod MO třeba 2000 lidí tak krát 400 někde víc tak mám 800 000 to snad najmu lidi brigádníky a aspoň tu trávu poseču… k této vodě chodím od mala asi 25 let a jen 1x sem tam viděl třeba traktor že tam stromy vytahovaly z vody jinak max posečenou trávu
  PS: a to ti pantáti s plnýma mražákama to maj za polovic a bez brigád páč maj 75+
  ANI H…O ——– každej bez rozdílu na začátku roku dá 2000 a podle toho co chytí (při vracení povolenky) např 10ks ryb buch litr a budˇ se mu vrátijou prachy bo doplatí

 6. Dobrý den všem,docela mě zaujal tento článek na kterej musím reagovat. Chodím na oba druhy revíru ( svazové,soukromé) a bohužel nemam tolik casu na tento krasný sport. Takže pokud mam jen par hodin v týdnu jezdím na soukromák,mohu tam chytat i v noci a to na svazovce nesmím. A navíc tam aspon nenahání 20 rybářu jednoho cca 60níka,naše svazovky jsou v žalostném stavu jak v zarybnění tak ve velikosti ryb. A pokud nahodou se podaří vytáhnout nějakou větší rybu tak závistivý kolegove navás posílaj hned porybného a to na soukromaku nehrozí. PROSTE ZAPLATIŠ SI SVUJ VOLNÝ ČAS A RYBAŘÍŠ BEZ BUZERACE. pokud se nezměni náš zastaralý řad tak na sukromáky bude jezdit víc rybařu než na svazovku.

 7. Chytám na svazovce i soukromých revírech. A ano, rozdíl vidím, když se podívám na chování rybářů na svazové vodě, použité montáže, zacházení s rybou na břehu atd…. Osobně si myslím, že právě v tomhle je rybaření na soukromých revírech přínosem pro svazové vody, protože se snad alespoň část rybářské populace naučí ryby si vážit, nejen ji sežrat…..

 8. Ahoj já se v uvozovkách „priznam“ ze jezdim na soukromé vody. Ano je pravděpodobnější že tady člověk chytí trofejni rybu rychleji. Ale neni to zaručené. Nejsem typ co by jezdil na Grunty, Jestrabice (nic proti Jestrabicim) a už vůbec ne proti majitelům to jsou skvělý lidi. Ale přijde mi to jako akvárium. Ale jso vody ,které nejsou zrovna lehké a může se stát ze tam budete sedět cely víkend a nic. Je to spis kvůli komfortu . Nonstop rybolov, přístup majitelů atd atd. A dokuz svaz konkrétně jižní Morava , znojemnsko nezačnou dělat Neco pro rybáře. ( omezena max míra, omezeny počet ryb za rok , a hlavně řešení problémů s rádoby rybáři typu já mám známý já mužů co chci já nebudu členem tohohle spolku. Nejde o peníze za pobyt u soukromé vody zaplatim mnohonásobně víc ale pokud vim ze tam bude pořádek a řád zaplatit je rad.

 9. Koukám,že v poslednídobě jsou téměř stále na pranýři a odsuzováni a nazýváni masaři Ti kteří si nějakou rybu tzv.vezmou,odjakživa si většina a podle mě 90% rybářů ryby brali.Co je na tom tolik špatného????????Zamyslel se někdy někdo nad tím,kolik milionů ČRS vybere a jak tyto peníze vrací zpět?Je mi z toho co tu řešíte špatně.

 10. Zdravím nejsem rybář dlouho ale chytam na svazovkach a jednou jsem byl na soukromé rozdíl velký proc na svazovkach nejsou ryby Velké když tam nedají ani male a jdou do male vody svazu tak je to potom těžký a k tomu názoru omezit braní ryb domu když ryby doma jíme proc bych si nějakou nevzal přeci ji nepůjdu koupit když musím za povolenou zaplatit beru to že si vezmu 2-4 ryby za měsíc ne 2 ryby den ne že se odváží Velké ryby do soukromí chcise dela a nnejvíc to dělají ty co zkoušejí nové nástrahy je to smutný právě od nich by to člověk nečekal.

 11. Docela se směji, když si čtu ty komentáře. Já chodím na svazovky a a beru si domu i 45cm kapry. Proč? Mám rád ryby a dost za ně platím. Proč bych si ji nevzal, když jsem si ji „zaplatil“ ? To mám platit povolenku a ryby si kupovat v kauflandu???? Všichni si tady hrajete na ochránce, ale ty odpadky nechávají u vody asi zvířata. Kdyby jen u vody… … …..

  • Platim si fotbalovou registracku protoze je to muj konicek.. znameta to ze po kazdem zapase si muzu vzit mic protoze si platim povoleni hrat fotbal ofiko? Tyvole.. porad dokola.. nebudu si to kupovat kdyz za to platim.. ja mam rybarinu jako konicek uz hooodne dlouho a kdyz si vezmu 2-4 ryby za rok tak je to moc.. vadi mi uz jen to zabijet to doma.. ryby jim rad a chutnaji mi ale mam to jako konicek a ne abych pocital kazdou supinu aby se mi to vratilo…

 12. Přestože jsem sem už jeden příspěvek nedá mi to a ještě pár řádek napíšu. Proč nikdo neřeší prachsprostou zlodějnu na svazových vodách ,které se neustále rabují a velké ryby se často stěhují právě do soukromých vod.Byl jsem toho několikrát svědkem a několikrát jsem dostal i nabídky v řádech tisíců korun za ryby nad 85 cm,sice velké ryby pouštím ale víte kolik ostatních ne?Vezmu si za rok cca 10 ryb,které stejně rozdám známým a přátelům ,tak na všechny kašlu.Je mi jenom smutno z toho ,že se blíží doba,že když si budu chtít zachytat větší ryby,tak budu muset ještě těmto proradným lidem platit.Ale milionář nejsem ,tak raději skončím s rybařinou,která mě zatím ještě baví ……..

 13. Zdravím,vše má dvě strany,byl jsem několikrát svědkem jak důchodce masař bral od vody vše,podotýkám že vše,tzn.parma 30-70cm,kapr 30-90cm (PLATÍ K 70),štika,sumec v květnu,lov na 3 pruty,při upozornění,že porušuje rybářský řád a etiku jsem dostal následující odpověd:já mám u vody hodiny odsezené tak co chytnu tak beru a ty se starej o sebe.Nejedná se o jediný případ,na 2km ůseku řeky jich tak loví asi 10 a jeden horší jak druhý.A ted ta druhá strana mince,do lonského roku jsem lovil stylem cejny domů vše ostatní do vody,max. jeden 50cm kapr,ale pak jsem loni na podzim potkal 2 mladé rybáře 35let,chytli kapra 96cm,co následovalo my vyrazilo dech a až pozdeji jsem pochopil.Pěkný kapr říkám,oni jo jo jdeme mu dát svobodu a vydali se s kaprem do auta,čumím jak puk,v autě vše nachystané na přepravu ryb.Kam ho vezete ptám se,a odpověd byla jednoduchá a jasná,no přece jdeme mu dát svobodu aby se dožil rybího důchodu než ho masař důchodce zmasí.Požádal jsem je jestli můžu s nimi a oni že není problém,no a jak to dopadlo.Kapr plave ve vodě soukrommé a jen tady má jedinou jistotu že nebude zabit.PS.vše je špatně,ale pokud se nezmění podmínky na MRS aČRS tak sami si udělejte názor co je menší zlo. S pozdravem Co vemeš nechytíš PETRŮV ZDAR

 14. Ahoj všichni.
  Rybařím od klukovských let. Na svazovky jsem také jezdil léta. Ryby nejím, takže šlo hlavně o relax a pohodičku. Jenže: Povodí Vltavy rozparcelovalo a rozprodalo pozemky např. podél Hněvkovic. Důsledek: závory s pěti zámky, protitankové bariéry, kameny jak mlýnská kola, zákazy vjezdu, zkrátka všechno pro to, aby si tam náhodou někdo nemohl přijít zachytat kromě těch, co si tam postavili „chatičky“. Když už se člověk někam k vodě dostal, pak aby tam půl hodiny uklízel bordel po předchůdcích „takyrybářích“, poslouchal disko odnaproti na plné pecky a toho kopání ryb zpátky do vody nohou jsem taky zažil dost. Ne!
  Dneska jsem už pár let správcem na soukromém sportovním rybníku. Práce až nad hlavu, ryby si odchováváme pouze svoje, ale důležité je, že si k nám lidi chodí nejen chytit krásnou a zdravou trofejní rybu, ale že se vracejí, protože ví, že tam budou mít klid a pohodu. A klidně 24 hodin v kuse nebo i déle.
  Nic proti svazovkám, jenže: naši hosté často říkají: „na svazovku si zajdu pro rybu k obědu, k vám kvůli klidu, pohodě a krásné trofejní rybě“.
  To je vše pánové.
  Karel Bubeníček

 15. Dobrý den na svazovkách proč si nevzit rybu ale jo. Ale jenom jednu a od vody anebo pustit a chytat dál prostě chceš chytat tak si budeš vybírat. Tím pádem se zamezi pytlačeni a malé ryby budou mit šanci dorust. A ne jak se to děla jednu do pytle a napsat a druhou vzit nenapsat a domu potom se ryby ztracej to je jasne. Co se tyče soukromém to je každého věc.Petru Zdar

 16. Soukromé revíry nenavštěvuji,ale jsem rád,že vznikly,díky nim spousta rybářů zjistí,na co je podložka pod kapra,že může taky ulovenou rybu pustit,a v neposlední řadě se sníží tlak na svazové revíry..Převážení ryb ze svazových vod na soukromé revíry je zvěrstvo,které by mělo být přísně potrestáno.Jinak když se mne kamarád pochlubil úlovky ze soukromáku a viděl jsem ty znetvořené tlamky některých kaprů,bylo mne z toho smutno,ale je to dáno opakovaným častějším chycením ryby a tím,že se pouští…..

 17. Vážení ačkoli mi bude bezmála 60 málo rozumím těmto debatám.Rybařím a chovu ryb se věnují mnoho let.Rybářský řád platil a nikdo o něm nediskutoval.Rybářský řàd platí tak proč diskuse.Pokud chcete změnu choďte na Výroční členské schůze a chtějte změnit pravidla hry.Nechodíte? Tak se nedivte, že platí to co plaťí tedy RŘ.Podle reakcí soudím, že nikdo není rybář, který loví ryby pro potěšení nebo pro konzumaci loví ,loví všechny druhy ryb třeba úhoře, ostroretka,líny , cejny,štiky a tak podobně určitě chápete co tím myslím.Nýbrž na soukromém revíru loví kapry na koule takže specialista kaprař.Mám pocit, že jde o to ulovit pouze trofejní rybu no na svazové vodě to jde samozřejmě podstatně hůř, ale jde .Takže o odpočinku a klidu na lov to asi není .Jde o fota debaty o výbavách a tak podobně.Myslím, že krom kaprařských montáži řada těchto rybářů neumí nastražit na zbytek ryb.Rybařina je též umění najít rybu bez echolotu ulovit jí a pokud s ní cítíte tak ji pustit ve vodě bez zbytečných manipulací při focení a mlácení s ní, což se nezřídkadka stává.Jinak na to právě slouží soukromé vody za peníze chytejte, foťte, pouštějte a relaxuje 24 hodin na to je soukromý revír to nejlepší co může být.Co se týče zarybnění jsou i takové svazové revíry, kde se ryby vysazují podle zarybnovacího plánu tedy dobře a panuje tam spokojenost i bez 24 hodinového lovu.Každý rok není stejný a proto je rybářina krásná.Chytání na řece je snad ještě krásnější jelikož voda přinese všechny možné ryby ne jen ty co jsou v stojaté vodě vysazeny .Tak to jsem Vám přátelé chtěl říci jak já jako rybářský hospodář vidím rybaření.Petru zdar

  • Dobry den, prvne Vam chci vyjadrit poklonu.Opravdu je znat a videt na prvni pohled,ze rybarinu berete velmi spravne.Umite rozdelit profi ryb. a sportovni rybarinu,za coz mate me velike uznani. Reviry jsou pro opravdove rybare,kteri umi lovit a soukrome jsou o relaxu.chytam na obou vodach a muzu posoudit,co je lepsi…ne…oboji ma neco do sebe,tak.to je a bude a ne uprednostnovat a cpat nekomu co je lepsi.

 18. Ještě malý dovětek pořádně tu rybu unavte, osahete,šetřete z ní ochranný sliz omačkejte oči,aby se jí po zdárném focení dobře odplouvalo a mohla poslat na takovou torturu starší příbuznou. Soukromák bude štěstím bez sebe a ušetříte svazové ryby.Je mi líto, že i takto to někdy vypadá ono na YouTube to chytání je trochu zavádějící a rybáři tomu podléhají.

 19. 1. Né jednou jsem se na svazovce setkal s tím, že jakmile organizace vypustí nové ryby tak to je u břehu jak na rybářskych závodech a byly to převážně starší chlapy co si uloví 2 kapry odnesou je domů a za půl hodiny je vidíte o 100 metrů dál jak si spokojeně loví další rybu do mražáku. Jsou to prostě ho*ada kteří nevychytaj nasazené ryby tak toho nenechají, organizace by měla na týden po vysazení ryb zakázat v daném úseku chytat ryby aby měli ryby možnost se aklimatizoval na nové prostředí.
  2. Ve 23:30 jsem přijel k vodě (tma jak v pytli) s tím, že od rána budu chytat ve 3:00 přišla rybářská stráž a sebrala mi papíry za nepořádek kolem loveného místa, fakt mě nas*alo, že nějaký prase tam předemnou nechalo bordel, kterýho jsem si v té tmě nevšiml a odskákal jsem to za něj.
  3. Od té doby radši jezdím na soukromáky, jsou lehké vody kde rybu chytnete snadno, rybník kolem 3 hektarů nebo těžké vody – třeba Štít 45 ha, kde rybu nechytnete třeba ani za týden.

  4. Já osobně jsem začínal na soukromáku a dneska jsem názoru, že by měl takhle začínat každý rybář, aby si do hlavy vštípil základy slušného chování k přírodě a k rybám, né co jsem viděl na svazovce, že mladej rybář chytí rybu a když ji nechce tak ji z oblázkové pláže kopne do vody

 20. Řeknu to asi tak. V dnešní době jsi radši zajedu na soukromou vodu, než na svazovku. Mám k tomu hned několik důvodů. Jeden je ten, že mně nebaví buzerace že strany ČRS a jejich příslušníků. Ať už se to týká čehokoliv. Prostě je strašně zkostnatělý. Rybařina jde strašně dopředu, už jen co se týká vybaveni a ČRS stále více omezuje. A další důvod je ten, že toho času moc nemám a platit roční povolenku je pro mne zbytečné, tak že pro to volím soukromé vody, protože když už se dostanu k vodě, tak si chci zachytat. P.S. U nás na severu Moravy, s vyjímkou pár svazových revíru je zarybnění dost bídné, tak mně nebaví plážím ani horentní sumy, za to že přijdu k prázdnému rybníku a akorát tam krmím kachny.

 21. Dobrý den,já jezdím na oba druhy vod,ale většinou na soukromý revír. Protože na soukromáku jsou jasná pravidla co musí dodržovat každý a kdo ne tak ho ocatˇ majitel vykopne a už si tam nezachytá,mohu chytat i v noci a nikdo mě nebuzeruje. Je tam pořádek a klid. Každý musí mít podložku a správný rozměr podběráku 100 cm.k rybám se tam nikdo nedovolí chovat špatně. Majitel přijde,slušně pozdraví zkontroluje místo a jde pryč. Žádné vytahováni nástrahy protože ví že někteří tam čekají na záběr i 9-10 hodin. Né všechny soukromaky jsou přerybněné. Prostě je to jiný,žádná závist mezi rybáři,spíše naopak.

 22. Po přečtení letité diskuze musím trošku umravnit některou rybářskou komunitu. Panstvo, je na h…. , že masaři vymlacujou všechno, co se hýbe míra nemíra. Ale aby na mne čuměli ostatní skrz prsty za to, že si chci nějakého toho kapra odnést, jenom protože sami ryby nežerete, je tedy dle mne mimo zdravé uvažování. To je přeci Vaše věc, jestli rybu chcete nebo ne, pakliže je to v rámci řádu. Nikdy bych si nevzal podmíráka, a třeba s kaprem přes cca 80 se taky nemá cenu táhnout, jednak není dobrej – sádelnatej, a taky proto, že jeho nejlepší užitek je zpátky ve vodě pro ostatní. Takhle má přemýšlet každý, a že ho strejda masař za chvilku třískne na druhém břehu, za to já nemohu. K vodě se dostanu 20x do roka, co stojí povolenka víte sami nejlíp. Z těch 20-ti návštěv 5x nechytnu ani šupinu, 10x něco podměrečného, no a sotva 5x mírového. Jenže když pak vidím, jak ostatní zkoumají pohrdavě můj úlovek, jak kdybych jim odtrhl od huby, mám někdy dost velkou obavu, že při prvním slově někomu zlámu pruty přes záda. Ano, takhle to cítím vážení. Pět ryb ročně, a budu je pouštět, abych pak stál v prosinci na náměstí v zimě u kádě, a vykukal pětikilo za chcíplýho mrzáka, jen abych nebyl u vody náhodou za „masaře“!? Hoši, zaplatil jsem za povolenku s jasným řádem, dodržuji jej nad rámec včetně etiky a zdravého smýšlení, tak mne za tu šupinu laskavě neupalujte. Když si spočítáte cenu povolenky a 5-ti ryb, jste na podobné ceně, jako bych si je koupil,s jediným rozdílem, že tahle aspoň dejchala, když jsem ji šel připravovat. A to do toho nezapočítávám výbavu a cestování. Jinak, pokud se někdo chová k rybám jako prase, čehož jsem se tu dočetl, má mu být poprvé odebrán lístek na 10 let bez milosti, po druhé navždy. Rybářů je mraky, nějakých zásadních finančních ztrát netřeba se bát. Lovu zdar přátelé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -