Domů Ostatní Rybářské komentáře ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ: Rybáři si mohou za toto omezení sami! U vody se...

ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ: Rybáři si mohou za toto omezení sami! U vody se chovají jako dobytek!

- Reklama -

Zákaz bivakování. Omezení pro rybáře, které se od minulé sezóny týká už několika revírů v České republice. Křetínka, Baraba nebo Žermanická přehrada. Na těchto vodách si rybáři už nesmí rozbalit svůj bivak a v klidu nocovat u vody. A možná jsou na řadě omezení pobytu u vody i na jiných revírech. Tou hlavní otázkou je, proč se toto omezení pro rybáře vlastně zavádí? A nemohou si za tyto zákazy vlastně sami?

Je třeba si to přiznat. Tu situaci zná asi každý. V době hlavní sezóny jsou břehy našich vod zastavěné celou řadou rybářských přístřešků. Někteří vlastníci pozemků tyto rybářské vesničky přehlížejí, jiní takovou přítomnost lovících neskousnou. A začnou hádky. Toto je první problém! Rybáři si mnohdy myslí, že bivakování je součástí rybářského práva. Jenže tak tomu není! Každý pozemek, a to i ten příbřežní, je v něčím vlastnictví. Ostatně, to nám v minulosti potvrdil i předseda ČRS pan JUDr. Alexander Šíma. Podle něj postavení bivaku na břehu revíru, anebo zaparkování vozidla, není součástí „výkonu rybářského práva“.

Celý rozhovor s předsedou ČRS o této problematice si můžete přečíst v článku ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ: Zákon hovoří jasně! Rybáři u vody bivakovat nesmějí!

 

Nepořádek na březích vod: Realita, která bije do očí!

Rybáři s velkou oblibou svalují nepořádek u vody třeba na rekreanty, kteří se koupou na tamních plážích. Ano, všechen odpad není pouze od rybářů. Je ale zajímavé to, že hromady odpadu se nacházejí i na místech, kde se rekreanti vyskytují jen zřídkakdy, anebo vůbec. Proto je tato výmluva poměrně chabá. A je zapotřebí si přiznat, že rybáři dělají u vody pořádný nepořádek.

krajina

Ne, neházím všechny do jednoho pytle. Ale je zapotřebí si uvědomit to, že z úhlu pohledu veřejnosti v jednom pytli jsme. Jednoduše řečeno, ten binec podle „běžných lidí“ děláme všichni. Tak to prostě je…

Tato brutálně negativní reklama pak „nese své ovoce“. Zákazy bivakování, zákazy vjezdu a podobná omezení trestají i slušné rybáře, kteří chtějí jenom v klidu rybařit. Jenže ono to jinak nejde. Jak jinak chcete vyselektovat ty „bordeláře“ z řad rybářů?

Příklad z praxe. V minulých letech jsem navštívil některé frekventovanější vody v České republice. Na břehu to vypadalo jako na rybářských závodech. V neděli odpoledne se začali všichni balit k odjezdu domů. Já zůstával až do poloviny pracovního týdne. Jak to vypadalo na břehu? Jako na skládce! Všude PET lahve, nezahrabaná ohniště, igelitové sáčky. A co hlavně nepochopím? Na březích ležely i hromady pytlů s odpadem! V pondělním odpoledni z nedaleké vsi přijel traktor s valníkem, který byl po několikahodinovém úklidu místních pracovníků plný. Upřímně? Nedivím se, že se tamní zastupitelstvo dívá na rybáře negativně. Náklady na úklid jsou jistě nemalé. A proč by to ta obec měla platit?

 

Rybáři a alkohol: Kombinace plná hluku

Asi se mnou budete souhlasit, když řeknu, že některé úseky na českých revírech připomínají zaplivaný pajzl. Opilí rybáři dělající ohlušující kravál jsou běžnou součástí. Jenže proč se s tímto stavem smiřovat? Pokud se chtějí rybáři opít, nechtějí to udělat někde jinde? Třeba v hospodě?

krajina

Rybář tak má dvě možnosti. Buďto může za neurvalou partou zajít a požádat ji, aby uklidnila své opilecké hrátky. Pravda, tato možnost je jistým rizikem, neboť podobně posílení jedinci se cítí jako urostlí bojovníci. Druhou možností, která je jistou kapitulací, je změna místa. Takže toto chování jistých rybářů má dopady i na ty rybáře, kteří chtějí jenom chytat a užít si trochu klidu.

Proto v tomto ohledu jsem opravdu pro, aby se zákaz bivakování rozšířil. Už mě docela unavuje nepříjemná přítomnost lidí, kteří výpravu na ryby berou pouze jako dobrou příležitost pro to, aby se opili a udělali kravál. Co má tohle s rybami co společného? Odpovím za vás – nic!

A alkoholem posílení jedinci jistě trápí i obce. Pokud se jedná o místa, kde vedou nějaké stezky, pak mohou být kolemjdoucí slovně napadání. Ke slovním přestřelkám dochází i při kontrolách těchto rybářů ze strany porybných nebo policistů. Nechci nikomu vnucovat vzorec slušného chování na rybách, ale zákaz bivakování může tato individua jednoduše z našich břehů vyhnat. A to by bylo jenom dobře…

 

A dáreček na konec? Minová pole!

Je to nechutné, ale děje se to. Pokud se projdete okolo lesíků nebo remízků v často navštěvovaných úsecích revírů, pak tato místa připomínají veřejná WC. Všude toaletní papíry, exkrementy a odporný zápach. Jistě, vykonávat potřebu v přírodě je součástí dlouhodobého rybaření, ale jde to snad i kultivovaněji, ne?

krajina

Vzpomínám si na jeden text v rybářském magazínu, kde autor psal o tom, jak správně vykonávat na rybách velkou potřebu. Tehdy jsem to bral jako dobrý vtip. Jenže s postupem času mi čím dál více připadá, že více a více rybářů se prostě neumí chovat. Je takovým problémem vzít lopatku, udělat jámu, vykonat potřebu, a následně ji zahrabat? Zdá se, že ano…

 

Zákaz bivakování se pravděpodobně rozšíří. Ale říkali jsme si o to!

Pokud spojíme všechny vyjmenované aspekty, pak z toho máme docela slušný problém. Problém, který vadí především obcím a jejich obyvatelům. Ale ono se není čemu divit. Kdybych já osobně bydlel u nějakého takového revíru, kde bych chodil například se psem na procházky, vadilo by mi to taky. Proto se nedivím, že obce přicházejí s vyhláškami, které mají tento problém vyřešit.

krajina

V současnosti se hodně mluví o tom, že by Nové Mlýny měl podobný zákaz také postihnout. Co na to říkám? Jsem pro! Tato voda je po nájezdech rybářů pod obrovským tlakem. A bohužel, rybáři se na březích tohoto nádherného rybářského revíru prostě neumějí chovat. Dokud se rybáři nezačnou chovat lépe, pak svůj názor nebudu měnit, protože k tomu nemám nejmenší důvod…

Jak vnímáte situaci na našich vodách vy? Jste pro nebo proti zákazu bivakování? Vyjádřete se v diskuzi pod článkem! Děkujeme!

Autor: Viktor Krus

Foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

57 KOMENTÁŘE

 1. Souhlasím s bordelem, jsem pro, aby byla povinna výbava pytel na odpadky, ale na druhou stranu, toto má hlídat rybářská stráž a brát za bordel papíry, nemyslím si, že třeba Nové Mlýny nejdou pohlídat, no a zakázat to může jen člověk, který tráví u vody max. pár hodin, jak se má v Česku Kaprařit? Proč to jinde Funguje? Já pojezdil Italii a Madarsko, v Itálii na Lago di Superior jsme měli kontrolu každý druhý den…

  • Pro: Martin Hudeček- úplně stebou souhlasím!!! Taky mám už dos pojezděno a myslím si že to má hlídat rybářská stráž! Od toho ji máme, aby dohlížela na dodržování řádu a pravidel…. Už několikrát se mi stalo že jsme zklukama byli na tři dny uvody pod bivakem, hned naproti chatek nebo spíš menších domů co patří domorodcům , kteří přijeli tentýž den na večer a od té doby až po náš odjezd se chovali jak prasata a né jak lidi… měli naházených asi 15udic a to jich tam bylo jen pět, co chytli to zpět do vody nešlo a co tím chci říct: případný zákaz bivakování bude vyhovovat jen domorodcům a těm co jedou na ryby třikrát do roka a to jen na jeden den!!! Tenhle článek mohl napsat jen neználek co nejezdí každý víkend na ryby, nepojezdí X revírů za rok a proto ví o tehle problematice houby!!!! Ano jsou rybáři co dělají nepořádek ale od toho máme rybářskou stráž!!!

  • Já to vidím úplně stejně. .. tak když sou tam hovada ozraly a pošlou do háje starostou tak jim vezmu papíry a je. Já už jsem neměl dvakrát papíry a u vody se chovám slušně, jediný problém byl , že mám výbavu a v ní člun. Pokaždé se mi za 3 měsíce podařilo prosadit proti panu Sedlackovi. Oni totiž soustředí pozornost na kluky co vyváží, ale na ty co tam dělají hlavní zlo ne. Jak oba píšete chlapi, v zahraničí to funguje, na pusianu nám dokonce došli strážci parku popřát hezky lov a zeptat se jestli chceme pytle. Já nejezdim jinam než na mlýny a tohle mě docela mrzí. Teď každý udělá loď a za rok zakazou lodě. A propo … my platíme ročně 2000 za povolenku. Kolik peněz dává surfar nebo wakebordista? V sakvicich se teď jedem kluk soudí, protože mu borec schválně vjel do salonu a shodil mu stojan. Oba pruty na odpis a navijáky odřený. Týden stará výbava. Já myslím že tohle není o bordelu. Rybáři tam prostě závazi cyklistům, kterých projede v létě tisíce a to je jen o byznysu. Za mě je český svaz banda idiotu a komunistu, protože už i Slovensko má lepší stanovy a pravidla

  • rozhodně s tim nesouhlasim u nas na reviru nikdo nenocuje a bordelu tam je možna vic než kde jinde prostě se neuměji chovat. to si ma hlidat straž v řadu jasně psano že ma mit každy kolem sebe pořadek. zbyral bych za to papiry.jezdim 200km na ryby taky by se vam nelibylo kdyby jste tam nemohly bivakovat kde budete spat? když tam jedu na 4dny pojedu každy den domu 200km!!!!blbost když je někdo prase tak je prase. nemusi mit ani bivak.moje zkušenost je tam kam jezdi pražaci na ryby hlavně okoli prahy jsem větši bordel neviděl.a to s bivakem nema co dělat.maji udělat větši postih za bordel kolem sebe.to je stejny jako chytani do pulnoci to je taky pěkna blbost když se někdo chce chovat jako prase tak se tak chovat bude bez ohledu na čas nebo zakazy.takovi lidi nemaj mit povolenku to je všechno problem straže mij lip hlidat a hlavně bez mylosti jim ty papiry sebrat.kolikrat za rok tu straž vidim u vody hodně malo to je problem

   • Kluci jen mezi námi, občas zajedu na ryby, ale takový nadšenec jako vy nejsem :). Za to jsem nadšený chodec, výletář, bivakář, prostě rád chodím po horách se spacákem a karimatkou, takže občas i bivakuju. A při jednom bivaku v KRNAPU nás chytla nějaká ta správa parku. Chtěla nám napařit pokutu, ale jelikož kamarád je právník, tak trochu zná zákony. Takže strážcům parku vysvětlil, že Bivakovat člověk může kde chce. To co vy popisujete je tábořiště – stačí abyste si postavili přístřešek nebo rozdělali oheň. Pokud však jedete k vodě, chytáte třeba do půlnoci, potom zbalíte pruty, rozděláte si spacák a dáte širák, tak vám nikdo nemůže nic udělat, ovšem musíte říct, že jste šli např. z ryb najednou jste nevěděli kde jste, tak jste si radši lehli a šli do rána spát z důvodu osobní ochrany ( strách z pádu do vody a utopení, strach z pádu ze skály, při lovu v lomu…), stačí říct, že jste si zapomněli, ztartili, utopili baterku, telefon pro přivolání pomoci jste nechali doma, vybil se, nevlastníte… a když se vás zeptají proč máte spacák, tak řeknete, že právě proto, kdyby se stala takováhle věc, nosíte ho stále sebou pro strýčka příhodu. Doufám že vám tato rada k něčemu bude. Samozřejmě, že když použijete to co jsem napsal výše, tak nesmíte dělat bordel a kolem sebe mít podestýlku nepořádku.

  • Souhlasim. Proc by meli doplacet slusni rybari na rybare bordelare! Straz na svazovkach prudi kvuli par minutam stahnuti prutu dele, kvuli kazde kravine a s prominutim uz to hranici vylozene s buzeraci… Kdyz mohou buzerovat kvuli kravinam at buzerujou bordelare a davaji za to klidne tezke pokuty. To je jako kdyby byli na pumpach zakazane zachody protoze se najdou prasata co zachod znesveti a nevycisti ho po sobe…. Kravina!!! Svazove vody temito nesmyslnyma zakazama zabiji a jen z meho okruhu si 80%lidi co svazovou povolenku meli uz neporidi. Tohle zacina vypadat jako „pomalej“ rychle bezici jistej konec a zkaza pro svazove vody. Slusni rybari neovlivni ty neslusne. Od toho by tu mela byt straz, pokuty atd… Ne zakazy! Uz by se tam mel nekdo probrat a udelat zas svazovky vyjimecne v dobrem slova smyslu… Kazdopadne uz to samo vedeni pozna kolik penez bude chybet z nakupu svazovych povolenek. Petruv zdar! Ondrej St.

  • Tak se přijeď podívat na přehradu Rozkoš , je to u České Skalice, to bychom museli nosit sebou dva pyrle, abychom po těch polskejch šmejdech, kterým prodávaj povolenky Náchoďaci, uklidili, .Náchodští šulini z poláků maj pravhy ale orgynizace, co se stará o Rozkoš, má od poláků jenom tuny bordelu kolem vody. Petruv zdar….

 2. Přesně tak Má to hlídat rybářská stráž V roce 2015 sem mel na Nových Mlýnech přes 80 docházek a ani jedna ani jedna kontrola!!A to většina byla na katastru Šakvic kde pro tento rok daly zákazy na vse co se dalo To je totální totální vyhánění rybářů od vody Za chvilku nebude možné jet nikam v klidu na víkend krom soukromaků Tady se mluvi o nepořádku ale nikdo neřekne ze ti lidi co na tom katastru chytají byli většina na brigádě a úklidu dvakrát za rok!a z místních kteří tam chytají?ani jeden!

 3. Pro mne je toto likvidační mám co dělat abych zaplatil vše pro sebe syna a manželku.Když jsem mohl pracovat bylo to něco jiného jezdili jsme k vodě vždy když byl čas.Jsme všichni na rybařinu ulétlí dokud nebyli dcery v pubertě tak jezdili též a bavilo je to.Jak dospívali tak se začali rybařině vyhýbat hold puberta kamarádi a tak.Začali jsme s manželkou jezdit sami a bylo to fajnový.Pak se nám narodil syn a od sedmy začal taktéž rybařit je přímo k neudržení a to už je taktéž v pubertě no 14.Poté se stalo že jsem skončil v invalidním důchodu a tak není peněz nazbyt přesto šetříme aby jsme mohli aspoň v létě vyrazit na čtrnáct dní až tři týdny vyrazit za naším koníčkem spíše koněm věnujeme tomu vše.Přijedeme na své oblíbené místo na přehradě dříve než postavíme stan a bivak tak si pokud je uklidíme vše kolem tak do třiceti i až padesáti metrů.Celou dobu co jsme u vody si udržujme až nepředstavitelný pořádek a jsem šťastný že tuto věc od nás pochytil i syn který není líný se ohnout pro sebemenší papírek.Vždy je kolem nás dostatek slušných rybářů a tak nedělají bordel. Nejhorší jsou koupači při takovém teplém dni jich dorazí vážně spousta a když se navečer odporouče jí tak je sem tam papír od sušenky bonbonů pet lahve tak máme co uklízet tím chci poukázat na to že bordel většinou nedělají rybáři a sta nese ale že nějaký přijede na par hodin a taky po něm sem tam něco zbude.Kdo vyjede na více dní si kolem sebe nebude dělat hnojiště.Když přijedeme a je bordel tak si po nadávám a poté uklidíme.Nikdy jsme neměly problém s rybářskou stráží a že chodí tak třikrát do týdne vždy jsou spokojeni jaký si kolem sebe udržujme pořádek.Pytel na odpadky nám visí na stromě na stole popelník aby nebyli kolem ani žádné vajgly jedeme nakoupit do vzdálené obce tak odpadky vždy bereme sebou.Pokud nám tato činnost bude zakázána tak už zbude jen vzpomínat na dny strávené u vody na to abych každý den dojížděl k vodě vážně nemám prostředky ani zdravý už takhle jsem musel soustředit všechny sili i prostředky na to abych mohl aspoň v létě.Byli doby kdy jsem jezdil na motorce k vodě i v listopadu a od začátku března dnes už prostě toto nedám a jsem vděčný že mohu aspoň v létě.Pokud zakážou bivak tak je pro mne konec rybaření které mám vážně rád a za přičiní to že už nebudu mít aspoň na ty tři týdny přístup k vodě a tím mě rybářský svaz při pravý o mou lásku rybaření.To je můj příběh a moc by mě to mrzelo přeci jenom už rybařím přes pětadvacet let a voda mi dává sílu do dalšího života.

 4. Jsem ze severu a taky tu řešíme stejné problémy.Chodíme uklízet místní 3 rybníky a vím co dokážou lidi udělat za bordel.Většinou na těchto vodách je málo lidí co zde bivakují a bordel je stejně.Myslím si že tyhle zákazy bivakování stejně nic nevyřeší ,asi by se mněl svaz zamyslet nad přísnějším potrestáním.To co provádí jenom nahrává soukromým vodám,znám dost lidí co si přestaly kupovat povolenku a jezdí raději na soukromou.Dle mého názoru by se za větší prohřešky neměly brát povolenky ale rybářský lístek.stejně jako řidičák.Vím že to RS nesmí protože lístek je státní ale to by právě mněli nějak začít řešit.A pak stejně jak u ŘP uděláš průšvich ,tak si třeba rok nebo dva nezachytáš a hotovo.Jinak se těch špatných nezbavíme.

 5. Je to dost drahý koníček jen za členské a povolenky rybařský lístek na deset let nuž celkem 5430 kč a to ještě nevím jestli to letos zase nepodraží a to vše kvůli třem týdnům u vody na což se mi smrsknul náš koníček.

 6. Zákaz bivakování je nesmysl a myslim, že porušování lidských práv.Rybář je povinnen před, v průběhu a po rybolovu okolo místa kde loví3m mít uklizeno.Tedy 9m2.Každý kdo jede přes noc si snad bere s sebou pytel na odpadky a pokud někdo dělá nepořádek nebo ničí přírodu ať si ho pokutují- ryb stráž nebo policie ,ale proč mají pykat slušní rybáři???Je to stejné jako když v nějaké obci zaviní řidič nehodu a všem tedy vezmou řidičák???
  Rádi jsme s přáteli i s jejich polovičkama trávili volný čas na Křetince.Nikdy jsme tam nenechali žádný nepořádek, naopak často jsme uklidili po jiných a to nebyli vždy rybáři co zanechali prázdné pixle od piva, nebo lahve od vína či kořalky a v noci odešli pryč.Když jsme tam byli my, vzali jsme loďku a nepořádek uklidili. Nyní tam nemůžeme bivakovat.Tudíž nejezdíme na 2-3 dny ale jen na jeden a stojí to za ho…

  V zátoce kam jezdíme je většinou čisto a pokud ne tak to právě rybáři uklidí,proto si
  myslim, že zákazy nejsou kůli odpadkům ,ale proto, že některé organizace nechtějí tzv cizí rybáře na svých tzv. vodách. Stačí jen lépe kontrolovat důležité věci jako je přírodu, míry a počet ryb, a ne nesmysly jako zda někteří tykyporybní předvádí jako je třebo máš čárku do kolonky určené pro ryb stráž nebo ne.

 7. Je to všechno v lidech.Dost lidí se chová jako když nemaji mozek…vidim to ne jednou…A chtělo by to o moc větší aktivitu RS a policie….loni jsem neměl ani jednu kontrolu… a to jsem se pohyboval i na místech..kde to nemaji daleko od své základny….Tvrdé kontroli a ještě tvrdší tresty za bordel…nejsou vidět,tak se nokdo ničeho nebojí.

 8. Souhlasím s autorem. Je mi na blití, když vidím ten nepořádek u vody. Copak je takový problém si vzít na ryby igelitku nebo pytel, když už mám i to auto za zadkem? Nebo nexopalky típat pod nohy a na konci výpravy je jednoduše sebrat? Ano, nepořádek u vody není jen po rybářích, ale dle mého odhadu ho udělají 80-90 procenť právě rybáři. Já sice bivak nepoužívám, ale jednou, až budu mít na ryby více času, bych si ho rád pořídil. Bohužel se toho ale díky některým jedincům nedočkám.

  • Brecis spatne! Nepredelas cloveka kterej je prase a ma prirodu u prdele! Ale predelas ho pouze v pripade ze za to dostane 50tisic pokutu od RS. Ne tim ze mu tam zakazou spat! Bordel udela i od rana do vecera! Je to hnus ty zakazy a oni to pocejtej. Chtel jsem si poridit na 2017 svazovku. Uz nechci! Nenecham se buzerovat kvuli kazdy kravine. Prirodu miluju a chovam se podle toho k ni. A nemuzu za urcite jedince co to tak nedelaji! A doufam ze kvuli temto zakazum nekdo zorganizuje masivni protest, petice atd. Pod vse se podepisu klidne s rodnym cislem! Petruv zdar!

 9. A brát za nepořádek papíry? Pokud není pochyb o tom, že ten nepořádek je konkrétního rybáře, tak proč ne. Mě osobně nebaví přijít na ryby a začít sbírat ty hromady odpadků po ostatních, čili bych o papíry asi přišel, přestože si od vody odnesu i posledního vajgla. Další věc je to, ze jsem bordelář jak v životě, tak v rybařině, takže při lovu mam věci, včetně odpadků, všude možně, nicméně po ukončení lovu si vše uklidím. Tohle je podle mě dost tenký led

 10. Jestliže budou přibývat takovéhle zakazi , jako ze teď zakázali přes léto nonstopku atd. tak se jim za chvilku na to každý v…re. Je to náš koníček a není zrovna nejlevnější,tak proč by nás měli pořád omezovat ?? Máme rybářskou stráž tak ať se stará !! Máme svého fleka kam jezdíme neustále a na proti mají karavany Pražáci kteří chytají na více prutů a vše co chytnou tak hned s tím do boudy a každý víkend udí. Nespocetne jsme toto oznamovali rybářské stráži a nic se nedělo 🙁 nás tam skontroluji za rok stěží 2x a to ještě vyhledávají picoviny ,buzerujou a udělají kravál když vyskakuji z lodi. Můj názor je ze spousta rybářů přejde na soukromé reviry.

 11. Jsem proti zákazu bivakování já jezdím s klukem na ryby abych chvíli vypnul abych kluka odtrhl od aktivit jako počítač a ukázal že venku u vody a rybaření se dá užít taky nějaká legrace a jezdíme na jeden až tři dny a právě s bivakem. To že někteří rybáři jsou prasata a dělaj bordel tak za to ostatní nemohou. Pokud RS bude kontrolovat tak jak to mají a budou tyto hříšníky trestat odebráním povolenky a snažit se tyto prasata od vody vyhánět tak se situace určitě změní. Pokud nato samotná RS nestačí může zasáhnout i PČR. Já osobně mám pravidelně u sebe pytel na odpadky a polní lopatku. Jsem kuřák ale nikdy u mě při rybaření nebo při odchodu od vody nenajde nikdo vajgl nebo odpadky vždy je beru zpátky sebou. Taky si vezmu sebou pivo ale ožrat se a pak nikoho napadat to ani náhodou. je to můj koníček mohu říct i drahej . Tohle řešit jedině odebráním povolenek a RL a pokuty. Jediný co mě zaráží tak je proč nepokutujou nebo netrestaj třeba majitelé domu kteří sousedí u řek a veškeré popadané listí ovoce házejí přes plot právě na břehy kde už jsou vrstvy bordelu a vozí to tam po kolečkách právě od nich jako to je v revíru Ohře 11. a ještě vás napadaj jak si vůbec můžete jen tak rybařit vedle nich.

 12. Milí dotyčný co tenhle rozhovor psal se asi trochu spletl… jenže bíváky zakázané jsou ale co z toho že s tímhle se dá taky hezky vydrbat…. Existují různé plachty, celty a podobně.. A pokud někdo dorazí na kontrolu tak s tím bohužel vůbec nic porybný a ani policie ČR vůbec nic neudělá…. Pokud vášnivý rybář chce být déle tak tomu bohužel nikdo z nich nezabrání a pokud se najde i nějaké prase co ten chlívek udělá, tak tomu taky bohužel nikdo nezabrání… A pokud si myslí že, ten chlívek zmizne zákazem bivakování tak jsou opravdu na omylu… protože ty lidi to udělají i v průběhu dne aniž by tam byl víc jak den… Lovu zdar

 13. zajímalo by mě z jakého důvodů má severní Morava //ostravsko// nejdraší povolenky v republice vždyt jsme všichni členy ČRS a je snad jedno jaký je uzemní svay

 14. Zdar všem,
  tak bivak sice nemám, jezdím jen pod deštník, ale tyhle zákazy prostě nechápu. Je potřeba nejdříve vymyslet fungující systém. Myslím tím RS a kontroly obecně. Rybářská stráž dost často na některých revírech neexistuje. A kontrola pořádku je v jejich nálni přece. Navíc stejně když někomu dnes vezmou papíry tak je má zas za 14 dní doma.. to je jako co takovejhle systém..takhle se nikam nepohnem. Navíc když zajkážu bivakování na jednom revíru tak to prase stejně pojede na jinej a udělá bordel tam.. To přece není o bivaku, ale o člověku. Já jezdím třeba na Labe k Roudnici a zajímalo by mě jak je možné že tam má spousta lidí pronajaté pozemky přímo u Labe a na nich maringotky, přívěsy atd. O víkendu tam borci vesele kácí stromy, bordel až do rána, ale oni můžou protože to je soukromý pozemek .. Takže na jedné straně zakážeme bivakování a na druhé maringotky nevadí. Proboha zamyslete se nad tím proč to v jiných zemích funguje a nevymejšlejte co už je vymyšlené a funkční a umějí to používat. Navíc jak říkal kolega níže, platíme povolenku a členství atd.. co platí surfař a plavec na stejné vodě ?? nic.. ale bordel udělá možná někdy i větší..
  Myslím že nejdůležitější je se zamyslet nad počtem a fungováním RS, posílit jim pravomoce a chodit v součinnosti s policií a to často. Klidně díky tomu zvýšit cenu povolenky. Ale jinak se nikam nehneme.
  Zákazy blbům stejně nevadí, ty fungují jen na slušné lidi, kteří se tím řídí.
  To jsem se rozčílil 🙂
  Lovu zdar

  • Přesně tak ať zdraží o dvě stovky povolenku vždyť nás je takový množství že by se vybralo peněz na lidi kteří by to pohlídali to by se potom dělí věci to by byl pořádek kdyby se brali povolenky , kdo udělá bordel u vody a neuklidí nemá u vody co dělat

 15. Ja kdyz jdu na ryby přes noc tak jdu spát do auta a když odjizdim domu mam tašku kam davam bordel a ten si odvazu .Ale i kdyby tam byl pytel nakde u stromu privazenej tak i ty lidi to donej nedaj uz jsem to u nás zažil.A taky se mi nelíbí kuřáci dokouří a hodi to do vody.

 16. Chování rybářů na Mušovské nádrži je prostě dál neudržitelné, na jiných místech to nemůžu posoudit. Neříkám, že to jsou všichni, mnozí z nich jsou slušní lidé, kteří se chovají k vodě a okolí s úctou. Mnoho z nich, hlavně těch domorodých i osobně znám a vážím si jich a i oni sami jsou z toho často nešťastní a rádi vzpomínají, jak dřív se takové věci neděly. Ale opravdu mnoho jsou tací, kteří hledí jen na sebe a svou zábavu a nic okolo je absolutně nezajímá.

  Na Mušovské nádrži jsou tři místa, která se zdají být nejvíce problematická. Zdaleka nejhůř na tom je ptačí poloostrov u Brodu nad Dyjí (také se mu říká Sinaj a je to také nejkrásnější přírodní místo na Mušovské nádrži). To je doslova katastrofa, břehy jsou zcela obležené „rybáři“, kteří si tam dělají úplně co chtějí, často umí být pěkně sprostí. „Rybáři“ tam bivakují často s celou svojí rodinou, klidně dva i tři týdny. Zcela tam zakempují, mívájí i velké rodinné stany, dokonce mnohokrát mají i karavan. Suší tam prádlo, jsou rozložený všude a vloni dokonce běžně rozdělávali oheň i v těch největších vedrech, kdy teploty atakovaly 39 stupňů. Jeden den už to bylo zralé na zavolání policie, protože tam vesele rozdělávali oheň v době zákazu, jak byly ty hrozný vedra beze srážek, zem byla už rozpraskaná a ten den začal do toho foukat vítr. Všude kolem je přitom les. Po 14 dnech kempování za sebou zanechají totální spoušť, ani se mi to nechce komentovat: odpadky, exkrementy, ale hlavně úplně zdupaná a rozježděná zem, protože oni neváhají si autem dojet přes celý les až na konec poloostrova. A na podzim to si ani nedokážete představit jak to tam vypadalo a jak to tam bylo rozježděné, tankodrom hadr. A přitom je to tak krásná příroda!!! To je ale vůbec nezajímá.
  Další katastrofou jsou Pasohlávky na cyklostezce. Tam sice nezůstává po rybářích takový nepořádek jako na Sinaji, ale zase se tam rybáři shlukují do partiček, popíjejí, dělají bordel, kterým obtěžují své okolí a nedejbože jim něco říct, jsou schopni vás i, nejenom slovně, napadnout. Dokonce i policii a porybného. Velký problém je to, že je to tam cyklostezka a oni se na té cyklostezce rozloží tak, že sotva projedete na kole. Všude kolem mají rozložené své věci a tak ani nechci vědět, jak se turisti, ze kterých mimochodem obec žije, cítí, když skrze takové rybářské opilé partičky jsou nuceni projít. Zase neříkám, že to tam dělají všichni, ale ti co to dělají jsou opravdu hodně nepříjemní. Samozřejmě bivakuje se všude kolem přehrady, v Pasohlávkách tedy ne, protože tam rybáří bydlí v místních penzionech a někteří rybaři zase spí v kempu Merkur či na vlastním pozemku v boudě. Myslím, že málokdo vůbec tuší, jaké prohřešky a v jakém množství se tam dějou (např. vykuchat rybu a šup do vody – běžné, voda plná petlahví – označit lovné místo a lahev či kanystr tam nechat – v sezóně je voda plná zanechaných petlahví a tak bych mohla pokračovat snad do nekonečna). Já vám ale řeknu, že snad to raději ani nechtějte vědět, protože byste z toho zbláznili. Já být rybářem, já bych se za takové kolegy hanbou propadla.

 17. Jsem sportovní rybář a bez bivaku si to tak trochu už ani neumím představit, na jednu stranu souhlasím s autorem-nemám rád nepořádek, ale na druhou zase s klukama co jsou proti bivakování. Je to těžký a případ od případu, rozhodně by se mělo už něco změnit na svaze, nebo jaktože to v jiných zemích jde a u nás ne? Nonstopka, bivakování? Pokud se nic nezmění a bude se jen zakazovat, tak je taky možný, že naše další generace budou znát už jen soukromé vody 🙁 Od čeho tedy máme ryb.stráž??

 18. Ahojky kamarádi.
  Píšete tu, že už jste toho hodně po jezdili i ve světě. … Halóoo Někteří vůbec nepochopili o co de. Prej to má kontrolovat R. Stráž. a proč? ptám se já! ?!? proč my Češi musíme met furt na něco kontrolu? ?? proč nás musí furt někdo hlídat. To nejde samo? jen tak? proč je u vody a v krásném zeleném lese plastová cedule ..zákaz odpadků… kde je nějaká moralka? . Prostě je to naše mentalita, tak to na ní svedem ne?…. sekat ruky u samé prdele, jak říkala moje babička. To by nám možná pomohlo.

  • Dobrý den,

   díky za komentář. Myslím na to samé. Proč potřebujeme, aby to měla na starost RS? Proč to nemůžeme dělat sami?

   Váš komentář je přesně to, na co jsem tady čekal…

   Díky za něj!

   • Protože všude jinde to ta rybářská stráž dělá kvalitně! A proto je všude jinde pořádek a klid! Pokud se něco nedělá pořádně tak to nemůže ani jinak skočit! A jak se říká s jídlem roste chuť… a pokud se tady ti vandalové nevymýtí tak to bude pořád! samo to nepříjde! Každý má dělat svou práci!

 19. Dobrý den,pročítám si vaše příspěvky a chtěl bych říci jen jedno,já dělám RS a věřte že to není sranda. Co se týče bivakovani nemam nic proti, ale bohužel RS tam nemůže být pořád, mají svoje rodiny a chodí do práce. RS není za tuhle činnost placena a u vody nemůže být pořád. Problém je v rybarich který ten problém dělají a další, že strčí hlavu do písku a když vidí že dělá nepořádek nic neřekne a nikdo nezavolal RS kontakty jsou přece v rybářský řadu.Všichni máte telefon a těch pár korun můžete investovat a nebo si to zkuste sami a pak můžete povídat.

 20. Jezdím na Nové Mlýny rád několikrát ročně. Mám to hodně daleko a tak nemohu, jak někteří, dojet na pár hodin k vodě si zachytat.
  Vždy si vezu pytel na odpadky a po mém odjezdu byste nepoznali, že tam někdo bivakoval. Uklidím bordel, včetně „špačků“, i za předešlé rybáře!
  Ano, jsou mezi námi rybáři bordeláři, proto bych byl pro, aby se u Nových Mlýnů vydávaly „povolenky k bivakování“ např. za 100,- Kč na týden. Každý by musel mít kromě povinné výbavy rybáře i pytel na odpadky se jmenovkou a peníze za „povolenku k bivakování“ by se platila kontrola a případný úklid. Hlavně bych takovým, co mají při lovu a po něm okolo bordel už v budoucnu nevydával další povolení!

 21. Tohle je nejlepší řešení, takže když jezdí pár řidičů rychle, tak zakážeme jezdit autem???? Tohle je fakt debilita!!!

 22. Ahoj mohu se zeptat zákaz platí pro rybáře, takže pokud sbalím výbavu , přestávám být rybářem a stávám se rekreantem, na kterého se rybářský řád nevztahuje? Pokud bude na břehu bivakovat zamilovaný páreček, je vše v pořádku ?

 23. Vážení přátelé , každý má názor na tento problém z úhlu svého pohledu ti co bivakují brání své a naopak.Je celkem jasné že problém je tzv od kusu. Jsou slušní lidé a ti druzí bohužel těch druhých je víc.Je jasné, že před lety dávnýni se jezdilo na ryby kolem bydliště a nikdo nebivakoval.Doba pokročila ve všem, ve výbavě v technikách lovu ryb a vůbec ve všem.Je pravdou, že ostatní návštěvníci vod udělají nepořádku podstatně více než rybáři, ale sáhněme si do svědomí kolik pytlíků od boilísu se válí kolem vod ato nejspíš surfaři nejsou kdo je přinesl k vodě, kolik pytlíků od směsí, nedopalků cigaret, krabiček od nich i PET lahví je po nás rybářích, věřte uklízím to jsem aktivní rybář již více jak 40 let a také zaměatnanec technických služeb vím o čem mluvím.RS to je lehké ji vynit, že to je jejich věcí. Chovejme se proto jako návštěvníci přírody a nebo pikejme za to, že jsme nepořádní.Zákazem bivakování a to plošně a bez kompromisu.Holt soukromé revíry budou řešením, tam si nikdo nedovolí dělat svinčík jelikož by ho vyprovodili a ještě by měl ostudu. Tam si hrajeme na borce a jsme strašně slušní. To ovšem na našich revírech neplatí.Takže vezměme rozum do hrsti a nezavdávejme příčinu k zákazu bivakování u našich vod.Nebo si dejme podmínky jako má myslivost a nedoplatíme se za povolenky a pak si to ochrábíme sami mezi sebou. Já si s feederem pěšky dojdu kam potřebuji a na vláčku také. Takže přátelé pořádek dělá přátele. Petru zdar

  • Dobrý den, pane Hábo,

   s tím srovnáním se soukromými revíry máte naprostou pravdu!!! Proč tam pořádek udržujeme? Není to náhodou tím, že dáme určitý obnos za povolení k lovu a nepořádek na místě může být velkým riskem ohledně vykázání z revíru?

   Myslím, že touhle úvahou jste tuhle diskuzi velice dobře posunul o level výše.

   Díky za koment!!!

   V. K.

 24. Vracím se ještě jednou ke komentáři a to pro pana Petra nevím ačkoli jsem již dlouho dospělý zda je naše organizaxe a RS bolševická ani snad nemám ten dojem, že by se měla rušit jelikož kdo nechce být rybář ať jím není je to každého volba rybařit se za peníze dá valice slušně na soukromých revírech a jezerech velice dobře ani tam není tzv RS jen musíte k úlovku přivolat majitele nebo jeho zástupce, Tak pro nás co chceme dál provozovat svého koníčka je dost důležité být v této organizaci a chovat se jako normákní lidé
  , kteří se chtějí v klidu a pohodě posadit za své pruty a posedět zachytat, pobavit případně potěšit
  svými úlovky i bez toho zda jsem v bivaku či nikoli.S mého podledu jde přeci o to, že to není o diskriminaci jednoho druhu rybářů vůči druhému.Ctím rybáře bivakáře když vrací rybu vodě já těž zastávám tento názor. Jelikož co sežeš nechytíš. No kapraři nejsou všichni stejní najdou se mezi nimi i t
  ací co chytají tak zvaně přes čáru a své kapitální úlovky prodávají do právě soukromých a již zmíněných revírů.Myslím, že to je také trochu důvod přoč bivak a chytání přes limit vede k zákazu bivaků.I když se samozřejmě můžu mýlit a byl bych rád kdybych se vážení přátelé mýlil.Rád se za to omluvím věřejně. Nejsem anonymní pisatel a jsem s pozdravem Petru zdar
  í

 25. K zákazu bivakování:
  Kde je rybářská stráž, aby těm, kteří se chovají u vody jak hovada učinila přítrž? Dejte jí větší pravomoci a ať jsou u vody vidět. Takhle to opět odnášejí ti, kteří jdou k vodě za pohodou.
  Petr

 26. Ahoj,nepřečetl jsem všechny příspěvky,tak kdybych někoho opakoval,prominte.Mám takový poznatek.Když si u vody rozbalíte bivak a nejste rybář,nic se vám nestane,protože nemáte soupis revírů,kde vás na to upozorňují.Mám snad pykat za to,že jsem organizovaný člen,který chodí na brigády a je veden pod určitýmy,zákonem danými pravidly?Mluvím o vodách,kde nejsou cedule ZÁKAZ STANOVÁNÍ,kteé mě někdy připomínají z dřívějška VSTUP ZAKÁZÁN STÁTNÍ HRANICE.

  • Dobrý den, pane Šolci,

   pykáme všichni, protože všichni jsme v onom jediném „pytli“. A pykat budeme do té doby, než se konečně rybáři proberou a začnou se svými představiteli o těchto věcech mluvit z očí do očí.

   Myslíte si, že mě neštve, co se u vody děje? Myslíte si, že mě neštve, že platím své peníze za to, aby mě někdo neustále u vody buzeroval? A přitom ostatní jsou v klidu (rekreanti). Štve mě to hodně, ale v členských základnách pořád nevidím lidi, kteří jsou ochotni to říci. Jsme jako ovce… Proč tomu tak je, nevím…

   Jelikož ČRS dáváme nemalé peníze, máme snad právo na to, abychom jasně řekli, co se nám líbí nebo nelíbí. Jenže to neděláme. Tak to prostě je…

   A k tomu zákazu. Nechápu některé zdejší diskutující. Všechno svalují na RS. Připadá mi, že někteří rybáři by chtěli, aby jim kontroly i vytíraly zadek. Doprčic, jak může někdo normálně uvažující říct, že bor+el u vody by měla řešit RS. Přijde vám to normální? Mně teda ne… I malé dítě ví, že nepořádek nemá v přírodě co dělat. Takže pokud tam je, tak ho uklidím, i kdyby nebyl můj.

   A já skutečně věřím tomu, že zákazy bivakování jsou jistým řešením. Proč? Znal jsem netknutou vodu, velký revír. Nesmělo se tam vyvážet, mít bojky chytat z lodě. Jenže pak se to pod lobby kaprařů změnilo. A začala katastrofa. Kapraři se sjeli na onu vodu ve velkém. Bivaková města rostla jako houby po dešti. Výsledek po pouhých 2 letech? Bor+el, zničené břehy, zlikvidovaná vodní vegetace, cesty až k vodě. Hnus! A rekreanti to opravdu nebyli.

   Bylo by lepší, kdyby se rybáři přestali vymlouvat a místo toho se podívali do zrcadla. Jenže to se nestane. Ten pohled na sebe samé je odporný…

   Stačí to takhle?

   V. K.

 27. Tak jsem si pečlivě přečetl komentáře a bohužel nejvíce křičí „kapraři“ kteří bez bivaku a vyvezených udic neumí chytat (mnoho kaprařů totiž neumí nahodit) a svým sobeckým přístupem způsobili opravdovou kempařskou kalamitu kolem našich vod.
  Zákaz bivakování by měl být na všech revírech a povolit jenom vyjímečně. Opravdu není normální aby každej rybář přijel a okupoval týden nebo dva konkrétní lovné místo a vyháněl od tama ostatní kolegy rybáře.

  Přidám jednu veselou příhodu z rybaření. Co se u nás povolil lov NonStop k redukci přemnoženého sumce, tak přijeli kempaři z velké dálky (asi z Ostravy podle přízvuku).
  Rozdělali si asi metr vysoký ohýnek na špekáčky a tři stany. Šel sem jim slušně říct jestli si nespletli planetu, že jsou u lesa a jestli laskavě neuhasí oheň. Poslali mě do „p*če“. Asi za hodinu za chlapci z Ostravy přišel z lesa myslivec(rušili mu svým ožraleckým vyřváváním zvěř. Na myslivce páni z Ostravy vytáhli pistoli, aby se staral o své..
  Myslivec odešel zpět do lesa. Jenže páni Ostraváci měli ráno propíchané pneumatiky na třech autech, kterými přijeli. Pan myslivec zřejmě nechtěl volat policisty a vyřešil spornou situaci po svém. Tuto bandičku nevychovanců jsem pak již u vody do konce léta neviděl, Asi jim myslivecká lekce slušného chování stačila.

  Opravdu se prosím kolegové rybáři u vody chovejte slušně a s respektem. V ceně povolenky není táboření zdarma kdekoliv si rybář usmyslí.

 28. Když dokážete admine zaujmout své stanovisko,projevenou pochvalou,což oceňuji,tak mi odpovězte co si myslíte o mém příspěvku Pavel Šolc.Předem děkuji.Jo myslím si ,že propichování gum není řešení,protože moje zásada je.Co nechceš aby lidi činili tobě,nečiň ty jim.

 29. Kluci, omlouvám se za spam, první zprávu jsem napsal trochu jinam. Jen mezi námi, co máme rádi přírodu, občas zajedu na ryby, ale takový nadšenec jako vy nejsem :). Za to jsem nadšený chodec, výletář, bivakář, prostě rád chodím po horách se spacákem a karimatkou, takže občas i bivakuju. A při jednom bivaku v KRNAPU nás s kamarádem chytla správa parku. Chtěla nám napařit pokutu, ale jelikož kamarád je právník, tak trochu zná zákony. Takže strážcům parku vysvětlil, že Bivakovat člověk může kde chce. To co vy popisujete je tábořiště – stačí abyste si postavili přístřešek nebo rozdělali oheň. Pokud však jedete k vodě, chytáte třeba do půlnoci, potom zbalíte pruty, rozděláte si spacák a dáte širák, tak vám nikdo nemůže nic udělat, ovšem musíte říct, že jste šli např. z ryb najednou jste nevěděli kde jste, tak jste si radši lehli a šli do rána spát z důvodu osobní ochrany ( strách z pádu do vody a utopení, strach z pádu ze skály, při lovu v lomu…), stačí říct, že jste si zapomněli, ztartili, utopili baterku, telefon pro přivolání pomoci jste nechali doma, vybil se, nevlastníte… a když se vás zeptají proč máte spacák, tak řeknete, že právě proto, kdyby se stala takováhle věc, nosíte ho stále sebou pro strýčka příhodu. Doufám že vám tato rada k něčemu bude. Samozřejmě, že když použijete to co jsem napsal výše, tak nesmíte dělat bordel a kolem sebe mít podestýlku nepořádku. Prostě pokud neděláte bordel, nerozděláváte oheň a hodíte širák, tak vám nikdo nemůže říct an Ň.

 30. jezdim na rybnik asi 2 ha. ryby chytam 35 let. dřív jsem ryby bral ale pred sedmi lety jsem potkal kamaráda kaprare,okouk jsem bivak a jak chyta na boilies a zacal sem se věnovat sportovnímu rybolovu.Za tech sedm let jsem si nevzal ani jednu rybu na vanoce.Co se tyka bivaku-nezakazoval bych to.Co se tyka alkoholu-když jedu na noc a dam si ctyri piva-nevidim v tom problem.Kdyz chytim vetsi rybu,dam ji na podložku,vifotim se sni a co nejdriv jde do vody.Pred dvouma lety jsem prvne prisel o povolenku za to,ze jsem si podle brehu zanesl montaz a polozil jsem ji metr od brehu do vody,za tyden mi to vratily s omluvnym dopisem.(ani doklad mi nevistavil) Rijen 2015 tam prijela particka (3 kluci a 1 bloncka) celej den a celou noc chlastaly a delaly bordel a chytaly nonstop.Nevenoval sem tomu pozornost.Pres den jsem pak zjistil ze ryby co chytej,tahaj do krovi,tam je vikuchaj a jde to do auta.Volal jsem kamaradovi co zna porybny ale samozrejme se tam ani neprisly podivat.Co se tyka me – chytam nonstop,boli me sice za krkem a brzo asi o ty papiry prijdu ale nemam se za co stydet. At se vsem dari

 31. Zdravím. Přidám čerství příspěvek. Byl jsem nedávno u vody, kde ještě zákaz vjezdu MV není. Měl jsem karavan,. Přijel jsem a první dva dny jsem jen relaxoval, bez lovu ryb. Pár procházek, průzkum vody a vůbec okolního terénu. Lidi, kteří kolem mě projížděli auty, nebo na koních, běžci, či jen na procházce mě pozdravili a někteří i podiskutovali. Třetí den jsem rozbalil pruty a začal rybolov. Nic jsem nechytl a v deset večer jsem to zabalil s tím, že se budu kochat krásou hvězd. Po sbalení nádobička se ozvalo klepání na karavan. Byla to RS. Jelikož jsem byl už sbalen nechtěl kontrolu neprováděl, i když jsem mu to navrhl. Co mě zarazilo bylo info, že od 2017 si už nebudu moci dovolit zajet k vodě s karavanem. Optal jsem se proč. Protože mám karavan a jsem potencionální bordelář. Vyzval jsem jej ke kontrole okolí karavanu a ať mi ukáže cokoliv co by na bordel ukazovalo. Nic nenašel a přesto škodolibě zopakoval již jednou vyřčenou „výhružku“. Zeptal jsem se tedy, až opět pojedu k vodě, ale ne jako rybář, ale jako rekreant, co se bude dít. To prý taky nebude možné. Zůstal jsem z toho udiven. Ptám se tedy, kdo, nebo co dává právo rozhodovat o zákazu nocování u jakékoliv vody, pokud to není CHKO? Nesmíme do lesů (plašíme zvěř a vadíme myslivcům v lovu …. aby nás náhodou nestřelili místo vysoké, nesmíme k vodě (jelikož se chováme hůř jak to, co střílejí myslivci), nesmíme na vzduch (jelikož jej vydýcháme a zhoršíme celosvětové klima), nesmíme se smát (co kdyby to někoho rušilo na procházce) … Kam jsme se to dostali? V tomto státě se zažil zvyk vše zakazovat. Je to nejjednodušší. Ale kde jsou prevence, kontrola, opravdové sankce? Za dobu mého pobytu se vystřídali vedle mě dvě party mladých lidí z nedaleké technopárty. Bordel, fet, hluk ……. Já než odjel, tak jsem 3x provedl kontrolu místa. Místo bylo neporušené čisté bez odpadu. Ani tráva nebyla zválená. Na závěr jen tolik, měl jsem pytel na odpadky,pytel na plasty, a v karavanu chemické WC. Táži se tedy, jakou škodu jsem komu provedl, že mě bude trestat různými zákazy? Na ryby jezdím 2 – 3x do roka na 4 dny. Rybu, kterou chytím pouštím. Takže milý autore článku, je potřeba psát nejen to A, ale taky i to B. A taky nejen rybáře kritizovat, ale už je začít i hájit. Byť jsou mezi námi prasata. Jsem přesvědčen, že těch poctivých je pořád ještě většina. Podívejte se na chaty a obestavěné místa u vod, kam se k lovu ani nedostanete. Ploty, ohrady, břehy neudržované. Jezdím do Německa a tam jsou břehy řek čisté, posekané, křoviny prořezané. Celé rodiny tam u Labe bivakují, dělají si pikniky a nikomu to nevadí. Rozdíl je v tom, že tam po břehu projede policie minimálně 2x, takže se člověk cítí bezpečně a taky mentalita lidí. Dnes s jedním prutem už nikdo k vodě nejezdí. Dnes musíte mít výbavu. Já to mám k vodě 25 km. Takže asi těžko sednu na kolo a pojedu k vodě se vším co potřebuji. Taky berme v úvahu počasí (bouřka, vítr, déšť), které u rybolovu může nastat. Díky za přečtení a pochopení mého příspěvku. Petrův zdar!

 32. Zákaz vjezdu, otevřený oheň a zákaz úpravy terénu jsou hlavní aspekty začarovaného kruhu. Pokud obce zakážou vjezd k vodě, tak si myslíte, že se budou rybáři tahat s pytlem plný odpadků? Já sám k vodě tahám už tak dost. Úprava terénu je i vykopání díry na onu „potřebu“ rybáře. Otevřené ohniště by vyřešilo zbylý odpad (kromě PET). A ohánět se, že opilí rybáři dělají hluk a narážky se sice hezké, ale to dělají i lidé v hospodě, v kempech, vodáci a nezařazoval bych to jako problém bivakování. Problémem jsou samy rybářské zákony. A k tomu se bude přidávat ještě zákaz bivakování? Tenhle nápad je stejně nesmyslný jako omezení doby lovu, problém kvůli kterému vznikl nevyřeší..

 33. Já bych bivakovani určitě nezakazoval a to narážím na D5 úsek Šakvice byl jsem tam teď od úterý do soboty takže jsem zažil 2x návštěvu od paní starostky měl jsem jen deštník a lehátko a i to ji vadilo já říkám jediné ti co mají povolenku na Jižní Moravu tak dělají minimální bordel nejhorší jsou ti co mají hostování na týden jim o nic nejde když jim někdo vezme hostovačku na týden tak se tomu smějí a jedou si koupit další tohle bych zakázal určitě a uvítal bych větší aktivitu RS od úterý do soboty ani jedna kontrola a co se týče místních babetařú tak ti si vesele objedou zavoru a jedou po hrázi babetou až na místo aby náhodou něco netahali a třetí věc zavazeni ti co chytají z lodě tak můžou vyvážet ještě jedním člunem a já si to nemůžu zavést ze břehu na ČRS by se měli nad sebou zamyslet ty zákony podepisovali ještě za komunistů a stojí za hovno zákon by se měl změnit a to rychle já na D5 budu jezdit a budu i vyvážet nejsem ten kdo přijede na babetě zmasi 8 kaprů do 50 cm denně a jede pryč jsem ten kdo si chce chytit trofejního kapra vyfotit se a poslat ho spátky vodě kam patří a to není na jeden nebo dva dny ale třeba i týden lovu zdar.

 34. Ono je to jednoduché kontrola kontrola páni porybný na to z vysoka serou dostanou papíry z zdarma a tím to pro ně končí ,,Já jezdím na revír kde je porybný denně a je tam pořádek ..No co by jsme si nalhávali vychcanej českej člověk se nezapře

  • A to si vážně myslíš, že je to jen o porybných? Však když vidíš bordeláře, můžeš za ním přijt a taky ho napomenout, nikdo ti nebrání, a ne jen čekat, až to za tebe někdo vyřeší. To, že na to často RS kašle je v řadě případů pravda a souhlasím. To, že na to obecně kašlou, pravda není. Ta povolenka zdarma ti nezaplatí ani benzin na cestu k rybníku, natož čas strávený kontrolou a pak na kontrolách urážky apod. RS je v zásadě dobrovolná činnost. Až bude RS profesionální placená z povolenek (nemyslím ty 3 lidi nebo kolik jich má třeba MRS), tak tam je naopak tlačit, takhle je to plácání slámy

 35. Už jsem to tady jednou psal ale nevadí mi to zopakovat
  Nedá mi to na tohle nereagovat. Kde jsou ty časy kdy se na březích scházely celé rodiny i s dětmi a trávily
  tam svou dovolenou.. jenže stovky kilometrů zabraly cyklostezky a na zbytku
  je jen samí omezení a výmysly jak to těm rybářům co nejvíce znechutit aby se přestěhovaly na soukromé revíry.
  Takhle se svazových vod stávají, vlastně soukromí revíry jen pro ty co to mají blízko a nebo dojedou na kole.
  Tam kde jsme chudší na větší vodu nám zůstane jen závidět a nebo se přestěhovat kde je taková voda v dosahu.
  A pro ty co odsuzují karavany u vody tak mám jen jedno. Jezdíme s manželkou už pár let.
  Mě je 68 a manželce 65 let a nejsme líní po příjezdu vzít pytel a posbírat odpadky z toho místa kde
  chceme pár dní zůstat. A hlavně ty odpadky odvést a ne je tam věšet na strom a nebo schovávat za bukem.
  V karavanu máme i WC takže nepotřebujeme chodit přihnojovat okolí. Když odjíždíme tak po nás nezůstane ani papírek od bonbonu.
  Nejsme masňáci. Za loňnský rok jsme si od vody odnesly každý 3 kapry a to jen pro svou potřebu.
  A k tomu nepořádku kolem vody, Taky jsem se s tím, samozřejmě, setkal. Je to věc RS a policie hlavně městské a obecní.
  Když můžou dvakrát za noc kontrolovat jestli tam někdo u vody nespí tak proč by se nemohly soustředit na pořádek.
  Podle RŘ je lovící povinen si před zahájením lovu uklidit. Když RS zjistí nedostatky tak nechat uklidit a poslat domů.
  Jak tady už někdo psal, jsou revíry kde panuje pořádek ale toho si ty porybní hledí. Když narazí na nepořádek a
  dotyční ho musí uklidit tak si sami daj pozor aby po sobě neuklidily.
  Každý si to prostředí kolem sebe upravuje tak aby se tam cítil jako doma a u
  některých rybářů bych si nevzal ani balenou vodu.

  • Já s Vámi souhlasím, ale my to bohužel tady neovlivníme.

   Osobně jsem taky proti karavanům nebo vlastně i bivakům. Proč tak rázný přístup – rybáři si jednoduše přírody neváží. Pokud si totiž zajedu na Labe nebo Nové Mlýny, tak se mi chce brečet a zvracet zároveň.

   Situace je naprosto žalostná. A za ty zákazy si prostě a jednoduše mohou sami rybáři. Kdyby po sobě uklízeli, zákazy by nebyly. Bavil jsem se s jedním starostou – obce dávala za úklid desítky tisíc korun ročně. Ani nárazové pokuty od policie situaci nezlepšily. Proto přišel plošný zákaz.

   Mě to mrzí, ale pokud budou rybáři čuňata, nehneme se nikam…

   Krus, InRybar.cz

 36. Najde se někde majitel pozemku který by nás tam nechal a nebo levný
  kemp u vody?. Jde o severočeský revír.. Nabídky na jiri.mourek@seznam.cz
  Letos to bude nejspíš poslední rok co jsem si koupil povolenku. Můj důchod mi nedovoluje jezdit třeba 50 km jen na pár hodin u vody

 37. Pražáci…:)….A jak takového Pražáka na rybách poznáte??? Že má na autě pražskou spz ??? 🙂 Nebo podle čeho??? Dělá bordel, jasně tak je to Pražák..V Praze žije dnes víc naplavenin než skutečných Pražáků! A všichni mají pražskou spz 🙂 ..Já jsem Pražák, v Praze jsem se narodil a v Praze žiju a přesto, světe div se, nejsem prase!..Možná právě proto, že je tu přelidněno, šeď a špína, tak si vážím každého zeleného kousku země víc než ti, kteří se v takovém kraji narodí a neváží si toho.. Je to o lidech, ne o tom, odkud jste, nebo kde momentálně žijete…Je to o každém z nás. Jsem zoufalej, z lidí co dělaj v přírodě bordel, všeobecně, ne jen u vody… Sám už nevím kam jít na ryby, nebo do lesa na houby, abych si nepřipadal, že stojím po kolena v popelnici.. Nadávat na RS taky nepomůže…Nadávat všeobecně nikdy k ničemu nepomohlo…Ani žádný zákaz….Možná pomůže, když začneme každý sám u sebe…..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -