DomůAkční nabídkaPodceňovaný král mezi navijáky na kapry: má giga kapacitu a dokonalý chod

Podceňovaný král mezi navijáky na kapry: má giga kapacitu a dokonalý chod

- Reklama -

Naviják na kapry patří k nejdůležitějším součástem výbavy. Proto je zapotřebí věnovat výběru navijáku zvýšenou pozornost. Jaký naviják na kapry vybrat, aby za rozumnou cenu nabídl TOP vlastnosti? 

Setkali jste se s tím taky? Při zdolávání slušnější ryby některé navijáky jednoduše „vypovědí službu“. Třeba tak, že jim při souboji s rybou nefunguje brzda, jak by měla. Jindy zase některé navijáky zlobí při nahazování nebo navíjení. Tyhle nešvary jsou nejen otravné, ale mohou znamenat i ztrátu životní ryby. Proto je zapotřebí sáhnout po takovém navijáku, na který je možné se spolehnout.

 

Naviják na kapry OKUMA 8K

Pokud bychom měli na rybářském trhu poukázat na „skrytý klenot“ mezi navijáky, který patří k těm nejvíce nedoceněným, pak by jedním z hlavních adeptů byl tento model od značky OKUMA. Kaprový naviják OKUMA 8K nabízí perfektní vlastnosti pro lov i těch největších kaprů, přitom někteří rybáři se na něj dívají skrze prsty. Neprávem! Naviják na kapry OKUMA 8K najdete na e-shopu Chyť a pusť.

První vlastnost, která každého rybáře na navijáku OKUMA ihned zaujme, je jeho špičkový chod. Pomalé navíjení navijáku napomáhá k preciznímu ukládání navazovacího materiálu na cívku, díky čemuž se na ní netvoří žádné nepřesnosti. Tohle dokonalé uložení navazovacího materiálu pak výrazně napomáhá k lepšímu odvíjení při nahození nebo vyvážení.

K zmíněnému preciznímu chodu přispívá přesný převodový systém, který má šnekovou hřídel. A dále pak i 5+1 ložisek, která se starají o to, aby vše „šlapalo jako švýcarské hodinky“. Co se týče převodového poměru, tak ten činí 4,7:1, což v přepočtu znamená, že na 1 otočení kličkou rybář navine 108 centimetrů navazovacího materiálu.

VIDEO: Jak vypadá naviják na kapry OKUMA 8K? Mrkněte se na video

A pak samozřejmě nemůžeme zapomenout na obrovskou kapacitu cívky. Na ní se vleze až 620 metrů navazovacího materiálu o průměru 0,33 mm. Tento údaj tak jasně prozrazuje, že naviják je vhodný i na ty nejvíce rozlehlé vody, na kterých rybáři vyváží montáž několik stovek metrů daleko. Tohle je fakt neuvěřitelná paráda!

 

Špičková brzda, která zastaví i nejdivočejší rybu

Spolehlivý chod a velká kapacita cívky jsou nutné vlastnosti při lovu velkých kaprů. Ovšem bez kvalitní brzdy by ani tohle nestačilo. Ovšem to není případ kaprového navijáku OKUMA 8K. Tento model je vybaven dokonalou brzdou s maximální brzdnou sílou 18 kilogramů.

Na navijáku najdeme rychlý brzdový systém, který dovoluje velmi rychlé utažení, anebo naopak povolení, brzdy. Rybář je tak schopný okamžitě reagovat i na ty nejvíce divoké výpady zdolávané ryby, což výrazně přispívá k úspěšnému zdolání! Zásadním „doplňkem“ jsou potom podložky z „nezničitelného“ karbonu, které celému systému dávají ještě větší odolnost.

A u té odolnosti ještě chvíli zůstaňme: jedná se o to, že na navijáku najdeme hned několik prvků, které výrazně přispívají k dlouhodobé životnosti navijáku. Teď konkrétně mluvíme třeba o technologii Hydro Back, která zabraňuje tomu, aby se k těm nejcitlivějším součástem dostala voda.

Dalším plusem je ale například i technologie CFR, která u rotoru zvyšuje proudění vzduchu, takže uvnitř navijáku se neusazuje vlhkost. Zase: tato vychytávka napomáhá k tomu, aby životnost navijáku byla ještě delší, a aby stroj rybářovi sloužil dlouhá léta.

Jestli aktuálně chcete investovat do kvalitního navijáku na kapry, pak se podívejte na OKUMA 8K. Jedná se o stroj, který nabízí špičkové vlastnosti, přitom jeho cena není přemrštěna. Tento naviják je opravdu chytrou investicí, která se v průběhu rybářských sezón několikrát vrátí. Naviják na kapry OKUMA 8K najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Mm ten naviják, ale bohužel jen jeden a mám ho na spodovém prutu a jeho akce je výborná. Škoda, že jsem nekoupil dva na klasickou rybačku, tam používám Tica navijáky 6500.

  2. Chod navijáku je perfektní,mám ho přes rok na obou svých kaprových prutech a ku poměru cena/výkon je topový.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -