DomůNovinkyMasakr ryb: do revíru natekly asi fekálie. Zatím stovky kilo mrtvých ryb

Masakr ryb: do revíru natekly asi fekálie. Zatím stovky kilo mrtvých ryb

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o tom, že v nádrži Velká Černoc uhynuly stovky kilogramů ryb. Rybáři si myslí, že do revíru natekly fekálie. Na svazové vodě aktuálně platí zákaz rybolovu.

O nešťastné události informoval Severočeský územní svaz. Ten vyhlásil zákaz rybolovu na nádrži Velká Černoc (revír Černoc, 06441088) z důvodu hromadného úhynu ryb. Ryby začaly hromadně hynout kvůli kritickému zhoršení kvality vody.

 

Do revíru se asi dostaly fekálie

Proč se kvalita vody v nádrži tak rapidně zhoršila? Severočeští rybáři si myslí, že za tento negativní jev mohou fekálie. „Předběžně to vypadá, že byly obsahy jímek vyváženy tam, kam neměly,“ řekl pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Rybáři ze Severočeského ÚS vytáhli z nádrže velké množství mrtvých ryb

Tiskový mluvčí severočeských rybářů magazínu InRybar.cz nastínil, že někdo fekálie vyvezl na louky u přítoku nádrže. A odtud se pravděpodobně dostaly do nádrže Velká Černoc. „Svědčí o tom i zbytky vlhčených ubrousků a tampónů na louce,“ přibližuje Jan Skalský.

Škody na rybí obsádce jsou obrovské. Rybáři už při prvních odhadech uvedli, že uhynuly stovky kilogramů ryb. A těch může ještě přibývat! „Je možné, že s oteplením teprve uvidíme, kolik toho ještě vyplave,“ dodal tiskový mluvčí severočeských rybářů.

Ryby pravděpodobně zabily fekálie

 

V revíru uhynuly stovky kilogramů ryb

Na fotografiích, které na místě pořídil rybář Alois Jurkovič, lze vidět hromadu mrtvých ryb. Mezi zdechlinami nechybí kapři, cejni, amuři nebo tolstolobici. Velkou otázkou je, kolik ryb zůstalo pod hladinou. Ale jak nastínil Jan Skalský ze Severočeského územního svazu, to ukážou až následující dny.

Mezi mrtvými rybami byli amuři a cejni…

Vzhledem k rozsahu úhynu ryb není divu, že rybáři okamžitě vyhlásili zákaz rybaření na nádrži Velká Černoc. „Zákaz bude platit do odvolání,“ uvedli rybáři ze Severočeského územního svazu.

Uhynuli ale také kapři

Případem se začaly zabývat příslušné orgány státní správy. Na místě byla ale také policie, která bude vyšetřovat, co se stalo. „Tak to dopadá, když chce někdo ušetřit za likvidaci fekálního odpadu,“ zakončil Jan Skalský.

Zdroj: Severočeský ÚS, foto: Alois Jurkovič (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Já bych za to dával pořádně masný flastry,rybáři kolem toho skáčou starají se a pak nějaké hovado jim to otráví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -