DomůNovinkyPolitika v rybaření: Rusové a Bělorusové byli vyřazeni z rybářských soutěží

Politika v rybaření: Rusové a Bělorusové byli vyřazeni z rybářských soutěží

- Reklama -

Organizace napříč nejrůznějšími sporty vyřazují ze svých řad ruské a běloruské závodníky. Jde o reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. K těmto uskupením se přidala i významná rybářská organizace CIPS.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybářská organizace CIPS (Confederation Internationale de la Pêche) pořádá celou řadu mezinárodních rybářských závodů po celém světě. CIPS zastupuje okolo 50 miliónů členů ze 115 zemí světa. A právě tato organizace ze svých řad dočasně vyřadila ruské a běloruské závodníky. Jde o reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

 

Prezident CIPS Ugo Matteoli a jeho dopis

Rybářská organizace CIPS se tak s tímto rozhodnutím řadí i k jiným sportovním organizacím, které dočasně vyřadily sportovce z Ruska a Běloruska. Prezident organizace CIPS Ugo Matteoli adresoval dopisy ruským a běloruským rybářským federacím, ve kterých rozhodnutí vysvětluje.

„CIPS se rozhodl splnit doporučení Mezinárodního olympijského výboru a řídit se ideálem mnoha dalších mezinárodních sportovních federací dočasně zakázat účast ruských a běloruských sportovců, národních týmů a klubů na všech mezinárodních šampionátech CIPS/FIPS,“ napsal prezident Ugo Matteoli.

 

Britští rybáři rozhodnutí vítají

Například generální ředitel Jamie Cook z anglické organizace Angling Trust, která zastupuje rybáře ve Spojeném království, toto rozhodnutí vítá. „Je dobré vidět, jak se mezinárodní sportovní komunita staví proti ruské invazi na Ukrajinu a brutálnímu bombardování a ostřelování nevinných civilistů,“ řekl Cook.

„Rybaření má svou roli a já vítám rozhodnutí CIPS vyloučit ruské a běloruské týmy jako gesto solidarity s našimi rybářskými kolegy na Ukrajině,“ dodal Jamie Cook. Organizace Angling Trust uvedla, že pokud by se na rybářské akce pořádané CIPS mohli ruští nebo běloruští závodníci přihlásit, Britové by nepřijeli.

Jamie Cook připomíná, že organizace Angling Trust tuto pozici zaujímá bez nepřátelství proti ruskému lidu, jednotlivcům, rybářům nebo týmům. „Naše pozice bude zachována až do ukončení nepřátelství ze strany Ruska a stažení ruských sil z ukrajinského území,“ dodal Cook.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -