DomůAkční nabídkaTip na jarní kapry: Voňavé „bonbónky“ na kapry, díky kterým se nebudete...

Tip na jarní kapry: Voňavé „bonbónky“ na kapry, díky kterým se nebudete nudit

- Reklama -

Lov kaprů na začátku sezóny může být komplikovanější. Kvůli nízké teplotě vody je pasivita ryb pořád ještě dost vysoká. Proto je nutné zvolit nástrahu, která bude v takových podmínkách fungovat.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Tu situaci zná hodně rybářů: Člověk sedí při prvních vycházkách u vody, a kolikrát rybářská snaha končí bez záběru. No, v těchto chvílích je dobré použít jemnější montáž na kapry (menší háček, tenčí navazovací materiály), a také nástrahu na kapry do studené vody. Taková nástraha by měla mít ideální velikost, výraznou vůni a zajímavé zbarvení.

 

Nástraha na kapry Sonubaits Band´um Sinkers

Tohle je hodně zajímavá nástraha na kapry pro chytání na začátku sezóny. Proč? Protože tato nástraha nabízí přesně takové vlastnosti, které při lovu ve studené vodě v aktuálních podmínkách potřebujeme. Jde o to, že tato nástraha má hodně zajímavou velikost, silnou vůni a zajímavé zbarvení. Tuto nástrahu si lze obstarat na rybářském e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -

Začněme onou velikostí: Tuto nástrahu na kapry na začátek sezóny si lze obstarat hned v několika průměrech. Rybáři mohou sáhnout po 6 mm, 8 mm nebo 10 mm nástrahách. Všechny 3 průměry jsou vhodné právě i na takové vycházky, kdy ryby příliš „nespolupracují“. Menší velikost je prostě na začátek rybářské sezóny ideální.

Tato nástraha je potápivá. Pokud ale rybář chce, aby byla nástraha na kapry Sonubaits Band´um Sinkers alespoň trochu plovoucí, pak není nic jednoduššího než k ní přidat kousek pěny. Právě díky kousku pěny se nástraha nadzvedne nad dno, takže půjde mnohem lépe vidět třeba na zaneseném dně. Tohle funguje!

Tyto nástrahy je možné použít jak při chytání na klasické krmítko, tak i na feeder nebo method feeder. Jde o to, že nejlepší je tyto nástrahy nastražit do peletového kroužku, který je připevněný ke kaprovému háčku. Tahle metoda je nejjednodušší, ale přitom nejvíce účinná.

 

K dostání v „exotických“ příchutích

Kromě toho, že tato nástraha velmi zajímavě vypadá a má také atraktivní velikost, tak nemůžeme zapomenout ani na atraktivní příchutě. Dobrou zprávou je, že tyto nástrahy se dodávají třeba v lákavých ovocných příchutích, které mají silné ovocné aroma. A právě to patří k tomu nejlepšímu při prvních vycházkách k vodě.

Například příchuť Washed Out je mix ovoce, který má opravdu hodně zajímavé aroma. Ještě zajímavější je ale příchuť Fluo, která nabízí silnou sladkou vůni. Tahle varianta je naším favoritem! Pokud ale raději chytáte na masové příchutě, pak vás spíše bude zajímat Krill/Oliheň. A poslední příchutí je „exotická“ kombinace čokolády s pomerančem.

Jelikož ostrá vůně je při prvních vycházkách klíčová, tak někteří rybáři tyto nástrahy ještě pokapou vybranou esencí. Velmi oblíbenými esencemi jsou například nejrůznější ovocné druhy od nejrůznějších značek.

My máme ale jiný tip: Pár nástrah odsypejte do jiné krabičky, a do ní dejte rozmačkaný česnek. Následně nechte všechno odležet (klidně několik dní). Díky tomu nástraha vsákne pálivou vůni česneku, která patří při prvních vycházkách k těm nejúspěšnějším!

Pokud si chcete na začátku sezóny hlavně zachytat, pak se rozhodně podívejte na tyto nástrahy Sonubaits. Díky ideální velikosti, zajímavému zbarvení a atraktivním příchutím fungují i při chytání v hodně studené vodě. Nástrahy na kapry Sonubaits jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -