DomůNovinkyPorybní uklízeli nepořádek na svazových vodách, velkou část tvořily láhve od alkoholu

Porybní uklízeli nepořádek na svazových vodách, velkou část tvořily láhve od alkoholu

- Reklama -

Rybáři začali s prvními jarními úklidy okolo svazových revírů. Například Územní svaz města Prahy informoval o tom, že skupina porybných a rybářů uklízela na vybraných svazových vodách.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Skupina členů rybářské stráže a rybářů z Územního svazu města Prahy si v sobotu 12. února vybrala pro úklid lokality směrem na Dobříš a Příbram. Úklidové čety postupné vyčistily břehy na nádrži Drásov, a poté na rybnících Jankovák a Vackův. Porybní a rybáři nakonec posbírali nemalé množství odpadu, mezi kterým byly nejrůznější věci.

 

20 pytlů odpadu

Určitou část posbíraného odpadu tvořily rybářské věci. Třeba kusy utrženého vlasce, splávky nebo třeba obaly od nástrah a krmení. Ovšem! Další část se skládala z jiných věcí, které pravděpodobně rybářům nepatřily.

„Našli jsme i funkční kočárek, rozpadlá kamna, kusy aut, vyhozené lino, pneumatiky, kusy molitanu, květináče, mnoho střepů „pro štěstí“, a tolik lahví od alkoholu, jako by tu týden pil pluk dragounů, oslavujících vítěznou bitvu,“ uvedli pražští rybáři.

Smutným faktem je, že nepořádek se podle pražských rybářů objevil i tam, kde ho rybáři v minulosti vysbírali. Celkově pražští porybní a rybáři posbírali 20 velkých pytlů s odpadem.

 

Rybáři se chytají na úklidové akce

Český rybářský svaz připomněl, že i v letošním roce bude probíhat jarní úklid na březích Orlické přehrady. A právě do něj se může zapojit každý rybář. Jak? Stačí posbírat libovolné množství odpadků na březích přehrady do igelitových pytlů.

Následně pak tyto pytle nechte na dobře viditelném místě nad břehovou linií. Je důležité tyto pytle umístit výše, aby je neodnesla voda, protože přehrada se bude napouštět. Tento styl úklidu oblíbeného rybářského revíru bude probíhat od 14. března do 3. dubna 2022.

Nemějte strach! Pytle s odpadky v přírodě nezůstanou. Rybáři totiž projedou celý břeh Orlické přehrady a nachystané pytle s odpadky naloží na loď, a odvezou je na skládku. Český rybářský svaz pomůže i materiálně! Zájemcům o úklid každý pátek v termínu úklidu od 8 do 17 hodin bude na středisku ČRS ve Štědrotíně rozdávat pracovní pomůcky.

Úklidová akce se konala třeba i v roce 2021, kdy na Orlíku uklízelo 300 dobrovolníků. A pozornost si získal třeba i tehdejší ministr zemědělství Miroslav Toman, který na Orlické přehradě uklízel v naleštěných polobotkách.

 

Úklid chystají i rybáři na Rozkoši

Jarní úklidy na rybářských revírech jsou oblíbenou tradicí napříč Českým rybářským svazem. Úklidové akce se zúčastní i Východočeský rybářský svaz, konkrétně na přehradě Rozkoš. Právě tady proběhne 9. dubna úklidová akce.

„Předpokládá se, že podmínky, svoz a deponie odpadu, případně zajištění pytlů pro sběr proběhne jako obvykle,“ stojí na webu Východočeského územního svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Jarní úklid kolem vody byl měl být samozřejmostí. MO Orlová ,by měla být příkladem .Funkcionáři +RS Orlová 3x ročně uklízí své revíry .

  2. Tak v prví řadě kdyby lidi nebyli prasata tak se vůbec uklízet nemusí. Milion pokuta za jakýkoli nepořádek každýmu. Hned by to tu vypadalo jako ve Švýcarsku nebo Rakousku.

    • Zrovna Švýcarsko bych zde jako příklad neuváděl. Pokud někdo nařídí zabíjet kapry potom to je úplný dno. Nejsem ortodoxní kaprař. Ale to co ti dementi zavedli ve Svajcu je úplně out

      • Pardon řeč byla o pořádku. A čisto tam mají. To že jsou tam slabomyslny který likvidujou takto ryby, to jsem netušil, zas na druhou stranu záleží co je k tomu vede, ale likvidovat jen tak je blbost ikdyby šlo o jakýkoliv druh ryb.

  3. No u nás, od doby kdy se otevřela hospoda s volejbalem u vody… Samej kelímek od piva, občas plenky ,spodní prádlo na stromech a krabiček od cigaret. Jo i krabice od různých nafukovacích balónků a člunu nebo lehátek…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -