DomůNovinkyPovolenky na ryby zdarma: rybáři dávají první povolenky dětem gratis

Povolenky na ryby zdarma: rybáři dávají první povolenky dětem gratis

- Reklama -

V prvních týdnech rybářské sezóny nejeden rybář řeší nákup nové povolenky. A některé rodiče by mohla zajímat akce vybraných územních svazů, které dávají první povolenku dětem zdarma. O co se jedná?

Český rybářský svaz na svém webu informoval, že i v rybářské sezóně 2024 některé územní svazy poskytují první povolenku dětem zdarma. Aby dítě mohlo obdržet první povolenku na ryby bezplatně, je nutné splnit několik podmínek. O jaké podmínky se jedná?  

 

Dítě musí být členem ČRS

Populární akce První povolenka pro děti zdarma se týká všech malých rybářů a rybářek, kteří mají od 6 do 15 let. První zásadní podmínkou je, aby dítě bylo členem Českého rybářského svazu. Bez toho nemůže dítě povolenku zdarma získat.

Lákavé je, že Český rybářský svaz nabízí první povolenku zdarma na celou sezónu. „U každého ze zapojených územních svazů se jedná o roční pstruhovou nebo mimopstruhovou územní povolenku,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí ČRS Lukáš Mareš.

„Západočeský územní svaz a Územní svaz města Prahy dávají navíc možnost mimopstruhové nebo pstruhové povolenky celosvazové, kdy se uhradí pouze rozdíl cen obou povolenek oproti povolence územní,“ dodal mluvčí rybářů.

Zásadní podmínkou je, aby skutečně šlo o první povolenku dítěte. „Hlavní podmínkou je, že se musí jednat opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě ve věku od 6 do 15 let obdrželo,“ píše se na webu Českého rybářského svazu.

 

Kde lze první povolenku zdarma získat?

Pokud má dítě o první povolenku zdarma zájem, pak tuto akci může využít v Územním svazu města Prahy, Západočeském, Východočeském nebo Severočeském svazu. Tady všude tato akce pro děti v roce 2024 platí. Pokud dítě splní výše uvedené podmínky, může první povolenku zdarma získat ve své místní organizaci.

„Akce není časově nikterak omezena, první povolenku pro děti zdarma je možné čerpat v průběhu celého roku,“ dodal Lukáš Mareš z Českého rybářského svazu.

Oblíbená akce v Českém rybářském svazu běží dlouhé roky. „Akce První povolenka zdarma byla Republikovou radou ČRS schválena v roce 2015 a svoje první povolenky si tak děti mohly odnést od roku 2016,“ popisuje tiskový mluvčí ČRS.

Český rybářský svaz aktuálně eviduje více než 30 000 dětí ve věku od 6 do 15 let. Co se týče prodejů povolenek pro děti ve věku od 6 do 15 let, tak v roce 2022 se prodalo 17 727 kusů ročních územních povolenek a 8188 kusů ročních celosvazových povolenek. Data za rok 2023 ještě nejsou k dispozici.

Zdroj: Český rybářský svaz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Tak hlavně aby tam byla u dítěte podmínka českého občanství.Jinak tomu fandim,snad vytáhnou ty počítačovce od klávesnic do přírody na vzduch.Vždyt děcka dneska neznaji zvířata,snad jen ze Zoo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -