DomůNovinkyPovolenky přes internet? Rybáři nabízí jednoduchý prodej povolenek na webu

Povolenky přes internet? Rybáři nabízí jednoduchý prodej povolenek na webu

- Reklama -

Severočeský územní svaz pokračuje v populárním prodeji „papírových“ povolenek přes internet. O co jde? Vedení tamních rybářů připomnělo možnost nákupu nových povolenek, kdy je možné použít velmi jednoduchý e-shop, díky kterému rybářovi dojde vyplněná povolenka během několika dní. Na e-shopu je velmi sympatické to, že je opravdu naprosto jednoduchý, nákup netrvá nijak dlouho.

Tento projekt byl spuštěn už v minulém roce. A rybáři si jej velmi oblíbili! „Možnost objednat povolenku online, například tu hostovací, zavedl Severočeský ÚS již v minulém roce. A systém se osvědčil, byly přes něj vydány stovky povolenek,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.  

Rybáři možnost prodeje povolenek přes internet připomínají při začátku pravé letní rybářské sezóny, kdy na břehy svazových revírů míří nemalé množství rybářů. A na severočeské vody se chystají i rybáři zdaleka, kterým by mohla tato služba přijít vhod. „Lze předpokládat, že zájem poroste, to i s ohledem na vysokou atraktivitu mnohých revírů Severočeského ÚS, ať již například ÚN Nechranice nebo dalších,“ dodává Jan Skalský.

Jan Skalský zdůrazňuje, aby si rybáři objednávali povolenky s předstihem, protože už jejich samotná doprava k nim chvíli trvá. „Je třeba myslet na to, že je třeba objednávat s určitým předstihem (např. týden), aby povolenka stihla poštou včas dorazit, pokud si ji nebudou chtít vyzvednout na sekretariátu ÚS v Ústí nad Labem,“ vysvětluje mluvčí Severočeského územního svazu.

 

Elektronické povolenky zatím NE! Proč?

Severočeský e-shop na povolenky se týká zatím papírových povolenek, které dojdou vyplněné domů. Proč severočeští rybáři neprodávají „elektronické povolenky“? Odpověď je jednoduchá: Nedovoluje to legislativa!

Elektronickou verzi zatím nedovoluje legislativa. Také se zatím nejedná o altrernativu k vydávání povolenek ročních všem členům našich MO, to by nebylo ani ze strany ÚS zvládnutelné. Nové možnosti nejspíše přinese nový Rybářský informační systém (RIS), na kterém se pracuje,“ uvádí na pravou míru Jan Skalský.

Rybáři ze severu Čech by se tak mohli ptát, k čemu jim by tato služba mohla být prospěšná. To vysvětluje mluvčí Jan Skalský: „Aktuálně se jedná spíše o snahu vyjít vstříc buď například rybářům z jiných ÚS nebo MRS, jejichž povolenka se na revíry Severočeského ÚS nevztahuje. Případně i zájemcům ze strany členů našich MO v případě zájmu o krátkodobé povolenky. Zde lze znovu uvést příklad: Člen, který má MP povolenku jede s kamarádem třeba již na zmíněné Nechranice. Jenže! Kamarád je ovšem i pstruhař, tak by si s ním rád zachytal i na Ohři pod ÚN.“

 

Palec nahoru! Jednoduché, rychlé, efektivní

Na jednoduchém e-shopu Severočeského územního svazu je nejvíce sympatické to, že celý nákup povolenky je naprosto jednoduchý a rychlý. Nakupovat přes internet mohou jak členové ČRS nebo MRS, tak i nečlenové.

„Modernizaci se nelze v žádném případě vyhnout. Tento systém šetří čas a starosti nejen rybářům. Jistě si každý dokážeme představit mnoho situací: Například jedu s přáteli na víkend na ryby, vyjedeme v pátek po práci, a kde na místě zařídit hostovací povolenku, když k vodě dorazíme večer? Úřední hodiny již MO nemají a shánět někoho z MO, kdo by povolenku večer vydal nemusí být vždy také v danou dobu reálné,“ popisuje mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

UŽITEČNÝ ODKAZ: Jednoduchý e-shop Severočeského ÚS na povolenky

Mluvčí severočeských rybářů připomíná i to, že tento systém je velmi dobrým řešením v době, kdy může jejich prodej komplikovat možná zhoršující se situace okolo COVID-19. „Jedná se o krok, který má podobným situacím předcházet. Nemluvě o tom, že stále hrozí komplikace ohledně COVID-19, kdy je tak zároveň omezován i osobní styk,“ vysvětluje Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -