DomůNovinkyPrvní 30kilový kapr na balatonském závodu IBCC. Češi průběžně první

První 30kilový kapr na balatonském závodu IBCC. Češi průběžně první

- Reklama -

V Maďarsku aktuálně probíhá jeden z nejvíce prestižních rybářských závodů v lovu kaprů. A organizátoři ohlásili první rybu přes 30 kilogramů váhy. Kromě toho se pak daří i českým závodníkům.

Na maďarském Balatonu od víkendu probíhá další ročník populárního závodu v lovu kaprů IBCC. Už předchozí ročníky slibovaly zajímavou podívanou. A to nejen množstvím ulovených ryb, ale také jejich velikostí. A teď se diváci dočkali, protože první ryba přes 30 kilo váhy je na břehu!

 

Rumunský tým překonal magickou hranici

Rybáři z rumunského týmu Cereal Boilies jako první v letošním ročníku chytili obrovského kapra o váze přes 30 kilogramů. Tomuto rybářském mančaftu se povedlo ulovit bezchybného šupináče o váze 30,70 kilogramů.

Musíme se přiznat, že na tomto kaprovi se nám nejvíce líbí jeho nádherná kondice. Krásně zdravá ryba bez jediné vady na těle tak po zásluze začala okamžitě sbírat lajky na sociálních sítích. Na rybě je pak dechberoucí i její výrazný hrb za obrovskou hlavou. Pokochejte se také!

Zajímavostí je, že právě tito rumunští rybáři při jejich závodění na IBCC dokázali takto těžkého kapra chytit i v minulosti. V roce 2021 překonali magickou 30kilogramovou hranici díky úlovku obrovského lysce o váze 30,15 kilogramů. Jak se zdá, tak tito rybáři z Rumunska prostě ví, jak na ty největší balatonské kapry!

 

Češi zatím vedou na letošním ročníku IBCC

Rybářský závod na Balatonu IBCC je pochopitelně extra sledovaný i z České republiky a Slovenska. A to proto, že na této obří rybářské akci startuje i mnoho rybářských týmů s českými a slovenskými vlajkami. A týmy z Česka a Slovenska ani letos nejsou pozadu!

Aktuálně totiž vede tým Tropic Fishing Mivardi CZ v čele s Janem „Carpkillerem“ Hubkou a Alešem Mocem. Tito dva ostřílení kapraři, spolu s dalšími členy týmu, zase dokazují, že patří k evropské extra třídě v lovu kaprů. Aktuálně mají na kontě 358,59 kilogramů bodovaných kaprů.

Naši borci chytají na místě číslo 134. Tento flek se rozprostírá na jižním břehu Balatonu ve Fonyódu. Přesto je zapotřebí dodat, že do konce závodu ještě zbývá hodně času. A českému mančaftu jsou v patách další týmy, kdy ten průběžně druhý ztrácí lehce přes 46 kilo.

Zdroj: IBCC, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -