Robinson Frog 5,5 cm

- Reklama -

Zvláštní plovoucí nástraha “FROG“ od tvůrců firmy Robinson je určena pro všechny přívlačové gurmány. Žabí stehýnka nejsou pochoutkou jen pro lidi, ale i pro opeřence, a hlavně také pro dravé ryby.

Na trhu se prezentuje tato nástraha ve dvou velikostech. Ve velikosti 45 mm vážící 6,8 g a ve velikosti 55 mm o hmotnosti 12,8 gramů. Předmětem recenze bude model ve velikosti 55 mm.

Celé tělo tohohle kontroverzního žabáka je vyrobené z měkké gumy. Po každém jeho boku se vyvyšují na první pohled velmi pevné a kvalitní háčky, kterým jistě nic neunikne.

Frog je uvnitř téměř dutý, vyjímaje nosné osy háčku, očka pro navázání a chrastících kuliček pro zefektivnění nástrahy. Design nástrahy i oku lahodí. Vyrábí se ve třech různých barevných provedeních – světle žlutý s bílým bříškem, světle zelený a tmavě zelený se žlutým bříškem.

zabaNapodobení opravdových žabích stehýnek je zde vyřešeno svazkem tenkých, gumových třásní. Při cuknutí s nástrahou je krásně vidět, jak při brzdění nástrahy vodou třásně doléhají k tělu a vytvářejí tak dojem opravdové plovoucí žáby. Intenzita navíjení je libovolná, nástraha pracuje za jakýchkoli podmínek díky tomu, že na její výrobě byly použity opravdu měkké materiály.

Nástraha má bez mála 13g. S takovou váhou podnikneme už i delší hody bez menších potíží, což u většiny přívlačových nástrah tohoto druhu bývá problém. Při náhozu se nástraha do vlasce nepřimotává, ba naopak, v letu se chrastící kuličky přesunou do její zadní části.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJako velkou výhodu považuji její uložení háčků. Ty jsou uloženy v těsné blízkosti těla tak, že chycení vázky je takřka nemožné. Žábu tedy dokážeme vést i v takovém prostředí, kde s jinou nástrahou bychom šanci neměli, jako například v leknínech, na jejichž listech žáby často vyhřívají. Štiky okolo leknínů pak krouží a čekají na dobu, kdy žáby budou plavat zpět k pevnině.

Cíleně s nástrahou dokážeme chytat štiky, boleny a okouny. Vzhledem k tomu, že je nástraha plovoucí, jen těžko chytneme sumce nebo candáta. Výrobek je prodáván v plastové krabičce spolu s instruktážním papírovým štítkem.

Ačkoliv to u mě zvykem nebývá, protentokrát nemám k testovanému výrobku ani jednu výtku. Je to opravdu kvalitní výrobek od firmy Robinson, který je i pěkně prezentovaný.

 

V bodech 

Délka: 5,5 centimetrů

Váha: 12,8 gramů

Typ: plovoucí (hladinový), zvukový

Zbarvení: 3 varianty

Cena: 159 korun

 

Pro a proti

Výhody:

Zajímavé zpracování

Dobré vlastnosti při lovu

 

Nevýhody:

Nepříliš široká nabídka na trhu

 

Autor: Radek Fencl

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -