Domů Montáže Plavaná Montáž s pevným splávkem

Montáž s pevným splávkem

- Reklama -

Montáž s tímto splávkem můžeme využít při lovu mnoha druhů ryb. Princip spočívá v tom, že na kmenovém vlasci máme pomocí bužírek připevněný splávek. Hloubku, ve které budeme prezentovat naši nástrahu, pak volíme posouváním splávku po navazovacím materiálu.

Splávek vyvažujeme pomocí broků. Ty připevňujeme na navazovací materiál přicvaknutím. Velikosti i gramáž broků se liší. Broky rozmisťujeme buďto těsně vedle sebe, anebo je můžeme připevnit v pravidelných rozestupech. S jejich počtem to ale nesmíme přehnat! Může se stát, že splávek přetížíme, a následně se bude po nahození sám od sebe potápět pod hladinu.

Na konec celé montáže připevňujeme pomocí smyčky návazec s háčkem. Velikost háčku se liší podle loveného druhu ryby. Návazec by neměl být delší, než délka vlasce od splávku po spojovací smyčku. Tím se nám nebude montáž zamotávat při nahazování.

ČTĚTE TAKÉ: Více informací zjistíte v sekci Plavaná

Tato montáž je vhodná například při lovu menších ryb (plotice, ouklej, perlín) na bič. Můžeme ji taky využít při lovu v malé hloubce. Naopak tuto montáž moc neoceníme při lovu na malém prostoru, anebo při lovu na ledu. Tato montáž je totiž, hlavně při lovu v hloubkách, velice dlouhá. Proto je lepší využít montáž s průběžným splávkem.

Přidejte i vy své hodnocení

Předchozí článekRobinson Frog 5,5 cm
Další článekMontáž s průběžným splávkem
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení