skingbranding-banner

Wobler Robinson Huncher S100


Firma Robinson přivezla na tuzemský trh zajímavý model woblera. Jmenuje se Robinson Huncher a jde o umělou rybku bez lopatky, která je potápivá. Nástraha je dlouhá 10 centimetrů a váží pozoruhodných 38 gramů. S touto umělou napodobeninou rybky může rybář pracovat až v 5 metrové hloubce. Robinson Huncher je potápivý. 

Robinson Huncher má podlouhlé, ale trochu zavalité tělíčko. Robustnější je především jeho přední část, kde má wobler za hlavou vystouplý hrb. Zadní část nástrahy je nejužší. I když je nástraha v této délce poměrně těžká, tak tvar jejího těla je velice atraktivní a dobře zpracovaný. Robinson Huncher je k dostání v pěti barevných variantách. Nejzajímavější je pak podle mého názoru model imitující malou štiku. Ovšem pět barevných variant není tak úplně dostačující nabídkou ve světě vláčecích nástrah. Nástraha má hladký povrch.

woblerTrojháky, kterými je wobler vybavený, jsou velice robustní. Výrobce tak nepodceňuje tvrdost zubatých tlam rybích predátorů. Tento model wobleru nemá lopatku. Očko, za které nástrahu připevňujeme k navazovacímu materiálu, je na přední straně hlavy. Na té jsou vytvarované i žábry či oční důlky, ve kterých jsou nalepeny imitace očí.

Klasický kámen úrazu v případě této polské firmy je v prezentaci výrobků. Ani tato sada nástrah nedostala nijak půvabný obal. Krabičky jsou naštěstí plastové, takže v nich můžete nosit nástrahy k vodě bez obav z jejího poškození v případném kontaktu s vodou. Robinson Huncher stojí 159 korun.

 

Testování u vody

woblerRobinson Huncher jsem testoval na svazové stojaté vodě. Tento model je zajímavý svým chodem, protože efektivně s ním lze chytat na mělčinách i v hlubších partiích revíru. To už záleží na stylu vedení. Nástraha díky své velké hmotnosti poměrně rychle klesá ke dnu. Celkový dojem z práce wobleru ve vodním prostředí je velice pozitivní. Můžete ho totiž svobodně tahat podle zvolené taktiky lovu. Navíc štěrkání nástrahy ve vodě zatraktivňuje samotnou nástrahu.

Wobler velice pěkně létá vzduchem, protože poměrně dost váží, a také má aerodynamický tvar. Lze s ním nahodit tedy poměrně daleko. Při nahazovaní jsem neobjevil žádnou vadu v podobě častého zamotávání nástrahy do navazovacího materiálu.

woblerSvou velikostí je tento model wobleru velice atraktivní pro větší dravce, zejména pak štiky. Wobler můžete tahat nejrůznějšími způsoby. Můžeme ho tahat rychlejším i pomalejším tempem, poškubávat s ním, anebo jej nechat „vyklesávat“ ke dnu.

Váha nástrahy ale není vždy příjemná. Jelikož Robinson Huncher má téměř čtyři desítky gramů, musíme při lovu s ním mít i odpovídající vybavení (prut, naviják atd.). Ne každému pak může tato těžší přívlač vyhovovat. Díky velikosti nástrahy velice efektivně eliminujete záběry menších ryb, a takže pronásledujete spíše velké vodní predátory.

Celkově lze říci, že Robinson Hucher je povedená nástraha. Nabízí velkou svobodu při jejím prezentování ve vodním prostředí. Ovšem firma Robinson musí vymyslet ještě pár nějakých druhů zbarvení této nástrahy, protože jinak se jejich woblery stanou okoukanou nudou.

 

woblerV bodech

Délka: 10 centimetrů

Váha: 38 gramů

Typ: potápivý, zvukový

Zbarvení: 5 variant

Cena: 159 korun

 

Pro a proti

Výhody:

Zajímavé zpracování

Velká svoboda při vedení nástrahy

Dobré vlastnosti pro lov na rozsáhlých vodách (hmotnost nástrahy)

 

Nevýhody:

Malá nabídka zbarvení

 

Autor: Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

RECENZE: Extrémně levné boilies DECATHLON! Kilo kuliček stojí jen pár korun!

admin | přečteno: 18714x | 25.06.2018 | 4 komentáře

Fenomén. Takto by se dala popsat tato nástraha ze sportovního …

LEGENDÁRNÍ NÁSTRAHY: Rapala Jointed Floating

admin | přečteno: 6883x | 11.07.2017 | Žádné komentáře

Když se kdejakému rybářovi před očima zjeví rudý název Rapala, …

Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška

admin | přečteno: 9329x | 3.11.2016 | 1 komentář

Firma MIKBAITS. Netřeba asi představovat tento rybářský kolos, který před …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.