Vlasec Robinson Pro Carp

- Reklama -

Firma Robinson na náš trh dováží vlasec, který podle svého názvu napovídá, že je určený pro lov kaprů. Tento vlasec o průměru 0,37 mm a nosnosti 14,30 kilogramů jsme testovali na nejrůznějších stojatých vodách. V „domácích“ podmínkách ale nejsme schopni přesně potvrdit uváděné hodnoty na etiketě výrobku, ale možná napoví jeho ostré zkoušení u vody.

Na umělohmotné cívce dostanete za 239 korun 300 metrů tohoto navazovacího materiálu. Barva vlasce, který jsme obdrželi, byla kouřová s nádechem do zelena. Takže tenhle vlasec může být účinnější na tmavším dně, anebo při lovu v kalnější vodě. Nosnost vlákna o průměru 0,37 mm by podle výrobce měla být přes 14 kilo. Firma ale nabízí tento vlasec i v jiných průměrech. K dostání jsou v: 0,26 mm, 0,28 mm, 0,31 mm, 0,335 mm, 0,37 mm a 0,40 mm.

vlasecToto vlákno je poměrně měkké a ohebné, což můžeme využít například na členitějším dně, kde bude kopírovat povrch, a naše montáž se tak stane nenápadnější. Takto hrubé vlákno jsme používali jako předvaz. Nápor vyvíjený při nahazování silon velice dobře snášel. Vlasec při nahazování pěkně procházel očky, netvořil žádné nepříjemné obloučky.

S vlascem Robinson Pro Carp se velice pohodlně navazují nejrůznější drobné komponenty, které při kaprařině používáme. Uzly spolehlivě drží, ovšem při vázání doporučuji před utáhnutím spoj navlhčit. Tím ještě zvýšíme pevnost vlasce, protože předejdeme jeho „popálení“. Uzly pak můžeme ještě chránit nejrůznějšími převleky.

vlasecPevnost vlákna splnila naše očekávání, která jsme do něho v tomto průměru vložili. Při lovu velice dobře vlasec držel výpady zdolávaných ryb. Vlasec nebyl nijak extrémně průtažný, tudíž při lovu v dálce šly ryby pěkně zaseknout.

Co nás překvapilo nejvíce, tak byla odolnost vlákna. To jsme testovali i na zarostlé vodě plné potopených dřevin. Do těchto míst velice často ujížděly zaseknuté ryby. Vlákno se následně nejrůzněji o ně otíralo. Ovšem vlasec vydržel i tento nápor.

 

vlasecV bodech

Průměr: 0,37 mm

Nosnost: 14,30 kg

Délka návinu: 300 metrů

Cena: 239 Kč

 

Autor: Redakce InRybar.cz

 

 

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení