DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyWobler Robinson Runner F 5,8

Wobler Robinson Runner F 5,8

- Reklama -

Wobler Runner F 5,8 od firmy Robinson je dlouhý 5,8 centrimetů a váží 6,5 gramů. Runner F 5,8 je plovoucí model wobleru, což znamená, že po vhození do vodního prostředí plave, a do pracovní hloubky se dostává až při jeho rozpohybování (př. navíjením). Pracovní hloubka, ve které se tato nástraha pohybuje, je maximálně do dvou metrů. Runner F 5,8 vydává při pohybu i zvuk (tzv. zvukový wobler).

woblerPřesuňme se ale nyní ke vzhledu wobleru. Runner F 5,8 má úzce protáhlé tělíčko. Podle firmy Robinson by tento model měl imitovat ouklej či plotici, s čímž bych ve spojení se správným odstínem i souhlasil. Když jsem pátral po nabídce těchto modelů na českém internetu, narazil jsem na šest barevných variant Runneru F 5,8.

Runner F 5,8 je vybaven dvěma trojháky, jejichž ostrost se zdá velmi dobrá. Kvalitu a vlastnosti háčků při lovu, kdy rybář zasekne, a následně zdolává rybu, jsem pochopitelně hacekvyzkoušet nemohl, poněvadž dravci jsou na svazových vodách stále ještě hájeni.

Lopatka z čiré umělé hmoty v přední části nástrahy vypadá bytelně, to platí i pro její upevnění v přední části wobleru. Na hlavě wobleru nalezneme i detailní prvky, například vytvarované žábry, anebo oční důlky, ve kterých jsou nalepeny oči.

woblerUmělé nástrahy jsou k dostání v nepříliš pohledných krabičkách. Podle mého názoru, právě vzhled tohoto obalu může některé rybáře od nákupu odradit. Ale pokud to vezmu z druhého (praktického) konce, tak krabičky jsou celé z umělé hmoty, takže v nich můžete woblery nosit k vodě bez obav z toho, že by se vám rozpadly z přílišného vlhka (při namočení).

Nejrevolučnější na této nástraze je především její cena. Woblera pořídíte za 130 korun, což je v porovnání s jinými firmami opravdu znatelný rozdíl.

 

 

U vody

Runnerem F 5,8 jsem byl mile překvapen již od samého začátku. Wobler má velice wobleragresivní chod. I při pomalém navíjení se divoce kymácí ze strany na stranu, přičemž velice živý pohyb wobleru doplňuje i dráždivý zvuk vycházející z nástrahy. Po nahození wobleru do vody, a následném navíjení, se nástraha okamžitě dostává do své pracovní hloubky.

Vzhledem k velikosti nástrahy soudím, že může být účinná zejména na menší dravce, především na okouny. Věřím tomu, že díky agresivnímu chodu a silnému zvuku wobleru, jej budou vodní predátoři bez problému wobleridentifikovat i za špatné viditelnosti ve vodním prostředí. Vzhledem k vlastnostem wobleru, které jsme si výše pověděli, bych tento model používal v mělkých partiích revírů.

 

 

 

wobler

V bodech

  • Délka: 5,8 centimetrů
  • Váha: 6,5 gramů
  • Typ: plovoucí, zvukový
  • Zbarvení: 6 variant
  • Cena: 130 korun

 

 

 

Pro a proti

Výhody:

  • Cena
  • Atraktivní chod wobleru
  • Ozvučení

 

Nevýhody:

  • Nevýrazná nabídka na českém trhu
  • Nepříliš vábné zpracování krabičky wobleru

 

Autor: Jakub Čížek

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -