Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady Wobler Robinson Vibrant S70

Wobler Robinson Vibrant S70

- Reklama -

Tento potápivý model wobleru od firmy Robinson je zajímavou zbraní při vláčení v hlubších partiích revíru. Nástraha měří 7 centimetrů a váží téměř 14 gramů. Podle výrobce wobler pracuje v hloubce 5 metrů, ovšem při pomalejším vláčení můžete bez problému chytat i ve větších hloubkách. Vibrant S70 vyluzuje při pohybu zvuk.

Wobler Vibrant S70 nemá lopatku. Umělá rybička má šípovitou hlavičku, přičemž na jejím vrchu i spodku jsou široké plošky. Tato část wobleru je nejširší na celém jeho tělíčku. Tělíčko je vzhledem k jeho délce poměrně vysoké. Vibrant S70 má výrazné bříško i hřbet, které tvoří jakési hrby. Na tuzemském internetu jsem vypátral pouze pět barevných variant. V tomto směru chybí trochu více kreace, protože některá zbarvení jsou si velice woblerpodobná. Na spodku v zadní části je i imitace ploutvičky. Povrch tělíčka pokrývají vytvarované šupinky.

Nástraha má dva trojháky, které jsou sice ostré, ale vzhledem k velikosti wobleru nejsou příliš robustní. Ovšem při testech jejich pevnost nezklamala. Jak jsem se zmínil výše, wobler nemá lopatku. K navazovacímu materiálu jej připevňujeme za očko, které se nachází na vrchní straně jeho tělíčka za

woblerhlavičkou. Jenže vzhledem k tomu, že nástraha při vedení pracuje u dna, hrozí poškození hlavičky wobleru o překážky. Na hlavičce jsou i detailně vytvarované žábry nebo oční důlky, které vyplňují nalepené oči.

Robinson si s obalem tohoto výrobku hlavu neláme. Woblery jsou k dostání v nepohledných krabičkách, které oko zákazníka zaujmou jen těžko. Co ale zřejmě pozornost kupujícího zaujme, je cena nástrahy. Wobler stojí 129 korun.

 

Testování u vody

woblerS tímto woblerem jsem strávil u vody docela dost chvil na jednom stojatém revíru. Dá se s ním vláčet jak v mělkých vodách, tak samozřejmě i v hlubokých jámách. Záleží na stylu vedení nástrahy. Nástraha po dopadu do vodního prostředí rychle klesá. Wobler má agresivní chod, což je ve spojení s hlasitým štěrkáním docela slušná zbraň na hladové dravce. Známky nějaké vady v chodu wobleru jsem nezaznamenal.

woblerWobler má dobré letové vlastnosti, lze s ním nahodit daleko. Ovšem svým tvarem vytváří ve vzduchu poněkud vyšší odpor, což neoceníme zejména při lovu ve větru, kdy nástraha neletí tak, jak by měla. Při lovu s tímto woblerem se mi stávalo minimálně, že by se mi háček zachytil o navazovací materiál. Vlastně si ani nemůžu vzpomenout, zdali se mi někdy zachytil.

Svou velikostí je tato nástraha spíše atraktivní pro menší dravce, zejména pak na okouny. S Vibrantem S70 jsem je úspěšně vystopoval v parných dnech v hlubokých jámách i při západu slunce na mělčinách. V noci pak fungoval i na candáty.

woblerPo několika dnech lovu jsem na laku wobleru nenašel žádné stopy po zubech dravců. Ovšem objevil jsem jasně patrné stopy poškození na hlavě nástrahy. Z ní se lak postupně uvolňoval kvůli narážení do dna při vedení nástrahy.

Suma sumárum. S woblerem jsem velice spokojený. Dá se s ním lovit prakticky ve všech partiích revíru (vyjma těch nejmělčejších mělčin) a docela dobře na dravce funguje, protože nabízí několik zajímavých trumfů. Co ale téhle nástraze neodpustím je fakt, že se až příliš podobá modelu od světoznámé Rapaly. Tohle mi vadí. Nástraha kvůli tomu není nijak originální a nepřináší nic nového.

 

V bodech

okounDélka: 7 centimetrů

Váha: 13,9 gramů

Typ: potápivý, zvukový

Zbarvení: 5 variant

Cena: 129 korun

 

Pro a proti

Výhody:

Celkově zajímavé zpracování (výrazný chod, ozvučení)

 

Nevýhody:

Poněkud malá nabídka velikostních, váhových a barevných variant

Velká podoba s modelem od Rapaly

 

Autor: Jakub Čížek

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -