DomůNovinkyRybář chytil kapra o váze přes 37 kilo: tohle je obrovská ryba...

Rybář chytil kapra o váze přes 37 kilo: tohle je obrovská ryba z „říše snů“

- Reklama -

Rybář Frederic Schaumburg prožil neopakovatelnou rybářskou chvíli. Právě tomuto šťastnému rybářovi se povedlo ulovit legendárního šupináče jménem Jumper, který váží přes 37 kilo.

Když se mluví o opravdu největších kaprech, tak často se to týká především kaprů lysců. Právě tyhle ryby mají pro růst do ohromné velikosti a váhy super předpoklady. Proto jsou kapři šupináči na podobné váze opravdu speciálním úlovkem. A jeden takový se povedl belgickému rybářovi v zahraničí.

 

Obrovská ryba vážila přes 37 kilogramů

Z Beneluxu přišla opravdu fantastická zpráva, kterou zveřejnil renomovaný nizozemský magazín KWO.nl! Rybářovi z Belgie Fredericovi Schaumburgovi se povedlo ulovit ikonického kapra šupináče. Rybáři této rybě přezdívají Jumper. Právě tato ryba je vysněným úlovkem snad každého kapraře z Beneluxu. 

Obrovské rybářské štěstí se nedávno usmálo právě na rybáře Frederica, kterému se povedlo tohoto legendárního kapra ulovit. Když rybář obrovského šupináče dostal z vody, nastala nefalšovaná rybářská euforie. Ten nádherný rybářský pocit pak završila váha ryby. Kapr totiž vážil neskutečných 37,6 kilogramů. Snová ryba!

Na rybě snad každého milovníka kaprů zaujme jeho obrovské tělo s gigantickou hlavou a krásně mohutným břichem. Ale hlavně: podívejte se na ty obrovské šupiny, které do sebe zapadají jako ta nejkrásnější skládanka. Tohle je fakt kapr, kterého by si chtěl potěžkat asi každý kaprař.

 

V lokalitě je více giga kaprů

Není divu, že právě kapr Jumper patří k tak vyhledávaným rybám v Beneluxu. Zajímavostí pak je, že tento gigantický šupináč žije ve stejné lokalitě jako nejtěžší kapr Beneluxu. Této rybě tamní rybáři přezdívají Mohykán – jedná se o obrovského lysce, který váží přes 44 kilogramů!

Přesto i tak se najdou rybáři, jejichž snem je spíše přelstít giga šupináče jménem Jumper, i když je o více jak 7 kilogramů lehčí. Ale jak už to bývá mezi milovníky kaprů – každý rybář se zamiluje do různých ryb.

Zdroj: KWO.nl, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Nemohu to nazvat jinak,než týrání starých kapřích dědků. Místo aby v klidu dožili ve vodě kde vyrostli, jsou přemístěni na podobné revíry pro zvrácenou filozofii pochybných rybářů vyznávajících lov trofejních kaprů. Proč ???

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -