DomůNovinkyRybář dostal pokutu 54 000 korun. Chtěl převézt přes hranice ulovené ryby

Rybář dostal pokutu 54 000 korun. Chtěl převézt přes hranice ulovené ryby

- Reklama -

Norsko je rybářským rájem, do kterého jezdí rybáři z celé Evropy. Aby rekreační rybáři tamní rybí bohatství „nevyrabovali“, platí v Norsku kvóty na vývoz rybího masa. Někteří je ale nedodržují.

Do Norska zavítají i takoví rybáři, kteří nerespektují místní pravidla. Ta jasně stanovují, že rekreační rybáři si ze severské země mohou odvézt 18 kilogramů rybího masa maximálně dvakrát do roka. Ovšem pro některé je i toto množství málo. Jako například pro jednoho německého rybáře, o kterém informoval web norway.posten.com.

 

Norští celníci chytili Němce se skoro metrákem ryb

Norští celníci na norsko-švédském přechodu Narvik/Bjørnfjell prováděli běžnou kontrolu vozidel. Při ní zastavili také auto jednoho německého rybáře. Když automobil začali prohledávat, nestačili se celníci divit! Ti totiž ve vozidle našli 99,25 kilogramů ryb.

Němec tak výrazně překročil povolený limit pro vývoz rybího masa z Norska. „Mnoho lidí si s sebou bere příliš velké množství ryb, protože se jedná o velmi lukrativní zboží,“ citoval vedoucího celníka Reidara Krogstada web norway.posten.com.

Rybářovi z Německa se tak jeho pokus o vývoz rybího masa z Norska pořádně prodražil. Dostal totiž pokutu ve výši 27 000 NOK, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu 54 000 korun. Celníci navíc rybí maso zabavili.

Maso z ryb ale nebude nijak využito. „Bohužel musíme vše zničit. Nevíme, odkud ryby pochází, ani jak byly zpracovány,“ vysvětlil celník. Ten navíc uvedl, že v některých případech zadrží i takové rybáře, kteří se snaží propašovat 200, dokonce i 300 kilogramů ryb.

 

Do Norska jezdí také tisíce Čechů

Do severské země jezdí za rybami i velké množství českých rybářů. Například dokumentární snímek Svéráz českého rybolovu uvedl, že do Norska jezdí až 15 000 českých rybářů ročně. Zmíněný dokument se tuzemským rybářům v severské zemi věnoval.

„Více než deset let jezdí muži v naší rodině koncem jara nebo v létě do Norska na ryby. I na svých cestách do zahraničí jsem potkávala party převážně českých mužů mířících s nadšenými výrazy na sever na lov. Tito rybáři mě zaujali natolik, že jsem se rozhodla uchopit a zfilmovat tu vášeň, nadšení a radost, kterou v sobě měli,“ řekla režisérka Ivana Pauerová Miloševičová.

Pokud také jezdíte za rybami do Norska, pak rozhodně dodržujte platné limity, které stanovují norská pravidla. Jen tak se vyhnete vysokým pokutám, které za nedodržování hrozí.

Zdroj: norway.posten.com, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -