DomůNovinkyŠílený souboj: rybář vytáhl žraloka o váze 478 kilo, měřil přes 4...

Šílený souboj: rybář vytáhl žraloka o váze 478 kilo, měřil přes 4 metry

- Reklama -

V rybářském světě se odehrají i takové rybářské souboje, které v Česku nezažijeme. Jedním takovým příkladem je souboj rybáře se žralokem kladivounem, který se odehrál v americkém Texasu.

Rybář Glenn Laskowski jr. se vydal s kamarádem JR na začátku května na texaskou pláž JP Luby. Právě tady měli spadeno na nějaký pořádný rybářský úlovek. To, že rybáři chtěli ulovit opravdové mořské monstrum, prozrazovalo použité hrubé vybavení.

 

Žralok zabral na 9kilového rejnoka

Kromě hrubého vybavení měli rybáři na háčku také pořádnou nástrahu. Rybáři totiž nastražili 9kilogramového rejnoka, na kterého chtěli přelstít nějakého zajímavého predátora. A to se jim povedlo! Do jednoho prutu „praštil“ velký žralok kladivoun…

Nastalo těžké zdolávání, které si evropští rybáři ani moc neumí představit. To, že tohle bude pořádný úlovek, prozrazovala i doba souboje. Zdolávání se totiž protáhlo na dlouhou hodinu a půl. Pak se ale už konečně ukázal žralok u břehu.

„Nakonec se nám povedlo žraloka vytáhnout a vidět skutečnou velikost tohoto monstra. Rychle jsme žraloka odháčkovali a pořídili několik rychlých fotografií. Pak jsme chtěli žraloka pustit,“ nechal se slyšet úspěšný lovec Glenn Laskowski.

Zdolaný predátor vážil 478 kilogramů (1054 liber) a měřil 478 centimetrů (14,4 stop)

 

Žraloka se nepovedlo pustit

Bohužel, i přes velkou snahu se nepodařilo žraloka „rozplavat“. Dlouhý souboj byl pro tohoto predátora asi příliš vyčerpávající. Rybář se dokonce zbavil strachu, když se žralokem šel po prsa do vody. Ale ani to nepomohlo.

„Dělali jsme, co jsme mohli, abychom žraloka pustili. Po dlouhém boji to ale žralok bohužel nezvládl,“ uvedl k úlovku americký rybář. Lovci tak žraloka zabili, jeho maso pak rozdali mezi místní lidi. Ti „chutný dar“ z úlovku s radostí přijali.

Rybáři v tomto ohledu nic neporušili, protože si v Texasu mohou žraloka kladivouna ponechat – tedy v případě, že přesáhne délku 2,5 metru (99 palců). Toto pravidlo platí pro americký stát Texas.

To, že se velkého žraloka nepovede vždycky pustit, se občas stane. Podobou situaci zažil v září 2022 rybář Jimmy Limon, který rovněž v Texasu chytil žraloka kladivouna o délce skoro 4 metry (13 stop). Ani tohoto žraloka se rybářovi nepodařilo pustit po těžkém souboji zpátky.  

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -