DomůNovinkyRybář napíchl na háček malé kapry! Myslel si, že chytá na karase

Rybář napíchl na háček malé kapry! Myslel si, že chytá na karase

- Reklama -

Rybářská stráž je pochopitelně velmi aktivní i v podzimní části rybářské sezóny. Aktuálně totiž rybáři mají často spadeno na dravé ryby, takže u vody je pořád živo! A právě jednomu rybářovi, který chytal dravce na nástražní rybičky, zadržela rybářská stráž povolenku k lovu. Důvod? Problém byl právě v nástražních rybičkách! Rybář totiž chytal na malé kapry, kteří měli přibližně 10 centimetrů délky. Proč rybář chytal na malé kapry? Podle jeho vyjádření si myslel, že chytal na karasy…

FOTO: InRybar.cz 

O zadržené povolence informoval Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Rybáři uvedli, že povolenku zadržel člen profesionální rybářské stráže, když kontroloval svazovou vodu na Karvinsku. Právě tady chytal rybář, který lovil na nástražní rybičky, na které ale dle platných pravidel chytat nemohl.

„Dne 2. října 2021 byla na revíru Kozinec 1A (471 214) zadržena další povolenka z důvodu použití kapra jako nástražní rybky při lovu dravců. Tento „rybář“ měl v plastovém vědru celkem pět kapříku o velikosti přibližně 10 centimetrů, a používal je jako nástražní rybky při lovu dravců,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

 

Myslel si, že chytá na karasy

Když rybářská stráž tyto nástražní rybičky uviděla, tak pochopitelně zadržela povolenku k lovu. Proč rybář vlastně na takto malé kapříky chytal? Podle jeho vyjádření byl přesvědčen o tom, že dravce loví na malé karase.

„Je to přinejmenším smutné, když rybář nepozná kapra od karase, jak tvrdil porybnému. Tři kapříci byli ještě živí, další byl propíchnutý pod hřbetní ploutví a ten poslední byl chudák nacpaný polystyrénem a mrtvý se vznášel ve vědru,“ přiblížil Moravskoslezský územní svaz.

Svazový revír Kozinec 1A (471 214): Jedná se o jezero vzniklé po těžbě zemin, které má rozlohu 50,3 hektarů. Do ukončení rekultivace a zemních prací v zátopě a okolí jezera je lov ryb povolen pouze v místech vyznačených na orientační mapce umístěné na přístupových cestách k revíru. Vjezd a stání vozidel v okolí jezera je zakázáno. Lov ryb mimo vyznačené úseky je důvodem k zadržení povolenky. (zdroj: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko). 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Já třeba jako rybař nechápu proč je hájeny Úhoř říční na Žermanicke přehradě. Jak sem se zeptal straže rybařske mluvil že je taky osobně proti tomu je to celé na hlavu stavěnne

  2. Říkám to pořád dokola, většina rybářů ani nerozezna druhy ryb, a to bohuzel i ty základní které se běžně chytají.

  3. Dneska chytá každej kdo si zaplatí už se nedělají ani testy dáš fotku a love a jsi rybář a pak se tu ukazující takový bl.ci.

  4. Je to smutný no, ale snad nás RS zbaví tehlech jakoby rybářů. Měli by se zprisnit podmínky pro získání ryb.listku jinak to bude pořád dokola, jednomu to vezmou a 5ti dalším to dají bez jakýchkoli podmínek a znalosti RŘ. Pak to u vody vypadá jak na vaclavaku a hlavně si každej dělá co chce….

  5. Každopádně nepoznat kapra od Karase je ostuda. Ale jinak jsou všude neúměrně kapři vysazování na úkor jiných ryb. Například candáta štiky okouna. Dravců je převážně na všech revírech jako šafránu. Až na vyjímky co se týče bolena toho je všude jako kaprů dost. Kapra já osobně bych aspoň dva roky nikde nevysatovat a místo toho dávat takové ryby které se málo v revírech vyskytují a nebo tam nejsou vůbec.

    • Můžou, pakliže to nebyl úmysl od rybáře odpovědní činitele minimálně krajské organizace.Vetsina z nás ví jaká pravidla pro zřízení povolenky jsou.Jde hlavně o peníze pro Rybářskou organizaci – zaplaceni brigády,vydání povolenky atd.Oni se nezabývají jestli ten či onen uchazeč zná rybářský řád.Natoz aby rozeznal uchazeč o povolenku kapra od karase když jsou ryby malé 10cm.Takze,pokud to nebyl od rybáře úmysl a chybu by napravil jak jen by to šlo -nechal by ho být.Bez tak karase potažmo kapříky nalovil někde v nějakém kačáku na rynku nebo v hasičské nádrži ve vesnici.Jak jsem napsal,za tyto šlendryjány může většinou organizace sama!!Ono stačí že nabádají k udavačství jako za dob ČSSR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -