DomůNovinkyRybář ve věku 83 let chytil obrovskou parmu. Málem překonal rekord řeky

Rybář ve věku 83 let chytil obrovskou parmu. Málem překonal rekord řeky

- Reklama -

Důchodce Mike Holcombe zažil neuvěřitelně úspěšnou rybářskou výpravu. Při rybaření na řece se mu povedlo ulovit gigantickou parmu, která měla skoro 8 kilogramů. Tato ryba málem překonala rekord řeky.

Rybář Mike Holcombe se vydal na ryby se svým synem Alanem. Rybáři se rozhodli, že se vydají lovit na řeku Severn, která protéká jak Anglií, tak Walesem. A tato volba revíru se ukázala jako správná volba. Rybářovi v úctyhodném věku se totiž povedl životní úlovek.

 

Na řece chytali týden

Rybář Mike Holcombe spolu se svým synem lovil na řece Severn na jejím dolním toku. „Byli jsme na každoroční rybářské dovolené a strávili jsme týden na řece,“ nechal se slyšet syn rybáře Alan. Ten dodal, že jeho otec nejprve chytil menší rybu.

Aby rybáři dokázali zastavit ryby při jejich putováním řekou, použili velmi různorodé krmení. Návnada se skládala třeba z pelet, boilies, ale i z konopí. Ovšem tato prvotřídní nabídka rybích dobrot se vyplatila, protože pak to přišlo!

Rybářovi, kterému je už neuvěřitelných 83 let, se na háček pověsila životní parma. Naštěstí tato obrovská ryba při zdolávání nezajela do žádné překážky, takže rybářovi se povedlo trofejní parmu vytáhnout na břeh.

 

Parma vážila skoro 8 kilogramů

Rybáři tak mohli oslavit pořádný úlovek! Váha totiž při vážení ryby ukázala neskutečných 7,77 kilogramů (17 lb 2 oz). Tohle je váha, ze které jednoduše „mrazí“. Neskutečný úlovek! O to více pak musí být tento úlovek pro rybáře cenný proto, že jej ulovil v posledních chvílích výpravy. „Ryba přišla na poslední nához výpravy,“ popsal syn rybáře Alan.

Jedinou „kaňkou“ pro rybáře může být to, že ryba nepřekonala neoficiální rekord parmy z řeky Severn. V roce 2020 totiž rybář Andrew Hadfield ulovil parmu o váze 7,82 kilogramů (17 lb 4 oz). Rybářovi tak chyběl k pokoření této váhové hranice jen kousíček.

Dovolíme si ale tvrdit, že tento fakt rybáře až tolik trápit nebude – přece jen se mu povedlo přelstít úžasnou rybu, na kterou si drtivá většina rybářů nesáhne za celý život. Na celém příběhu se nám pak líbí, že lov těch největších ryb je možný v každém věku. Tak neseďte doma!

 

Parma je královna proudu

Parmy jsou mezi rybáři velmi oblíbeným druhem, a to zejména pro jejich bojovnost. Ten, kdo někdy měl to štěstí mít parmu na prutu, nám dá zapravdu: i malá parma je velkou rybářskou výzvou. Parmy dokážou totiž velmi chytře využívat sílu říčního proudu, takže při zdolávání kladou opravdu urputný odpor.

Ten někdy dospěje do takové fáze, že je nutné rybu při pouštění zpět do vody „rozplavávat“ – to znamená, že rybář rybu nepustí hned, ale pustí ji až ve chvíli, kdy ryba prudšími pohyby „dává najevo“, že odplave sama. Právě ale díky tomuto obrovskému rybářskému zážitku jsou parmy vyhledávaným rybářským cílem.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -