DomůNovinkyRybaření pro děti z Ukrajiny zdarma? Rybáři z Německa vydají dětem zvláštní povolenky

Rybaření pro děti z Ukrajiny zdarma? Rybáři z Německa vydají dětem zvláštní povolenky

- Reklama -

Válka na Ukrajině donutila obrovské množství Ukrajinců uprchnou ze země. A mezi nimi je i spousta dětí. Právě jim chtějí rybáři z německého Braniborska ulehčit jejich nelehkou situaci.

Ilustrační foto:

Rybářský spolek v Braniborsku Landesanglerverband Brandenburg E.V. na konci dubna rozhodl, že poskytne dětem z Ukrajiny roční rybářský lístek zdarma. Tato speciální pomoc braniborských rybářů se týká ukrajinských dětí z uprchlických rodin ve věku 8 až 18 let.

„Naše pomoc a podpora v směřuje k lidem vysídleným z Ukrajiny. V tomto konfliktu zcela nevinně nejvíce trpí především děti. Abychom jim trochu usnadnili jejich nelehkou situaci, umožníme dětem, které utekly před válkou, bezplatně rybařit na vodách Braniborského spolku státních rybářů (LAVB),“ uvedli němečtí rybáři.

 

Ukrajinské děti musí požádat o zvláštní lístek

Podmínky pro lov na braniborských vodách jsou jasně dány. Ukrajinské dítě nemůže jen přijít k vodě, a začít rybařit. Ne, nejprve je nutné si vyřídit speciální rybářský lístek.

O tento lístek ukrajinské děti musí požádat právě u Braniborského spolku státních rybářů. Podle informací od braniborských rybářů půjde o roční lístek. Kromě braniborských rybářů celou akci podporuje například i výrobce rybářského vybavení SAENGER.

„Pokud můžeme pomoci, rádi pomůžeme z celého srdce. Pro nás jako společnost, kde je komunitní a rodinná pospolitost velmi důležitá, je zvláštní ctí pomáhat dětem a mladým lidem z Ukrajiny a věnovat se tomu nejkrásnějšímu koníčku na světě. Jsme moc rádi, když děti stráví nezapomenutelné hodiny u vody v souladu s přírodou, a zároveň najdou nová přátelství,“ řekl obchodní manažer společnosti SAENGER Andreas Rudolph.

 

Kde budou děti z Ukrajiny rybařit zdarma?

Děti, které uprchly z Ukrajiny před válkou, budou moci rybařit na revírech braniborských státních rybářů. Braniborsko je spolkovou zemí na východě Německa, která obklopuje hlavní město Berlín. Svou rozlohou patří k největším spolkovým zemím v Německu.

Braniborsko láká návštěvníky na 3000 vodních ploch a 30 000 kilometrů „tekoucí vody“. V Braniborsku je možné rybařit od 8 let věku. Pokud vás zajímají informace o rybaření v německém Braniborsku, pak se podívejte na tento web s užitečnými informacemi.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -