DomůNovinkyZadržení povolenky až na 6 měsíců za nepořádek na lovných místech, varují...

Zadržení povolenky až na 6 měsíců za nepořádek na lovných místech, varují rybáři

- Reklama -

Severočeský územní svaz varuje, že rybářům, kteří mají na lovném místě nepořádek, hrozí zadržení povolenky až na 6 měsíců. Tuto informaci severočeští rybáři zveřejnili po úklidu na Nechranicích. 

Foto: Severočeský ÚS

Po dvouleté odmlce kvůli koronavirovým opatřením se na březích Nechranické přehrady sešlo 65 dobrovolníků. Nebyli mezi nimi jen rybáři, ale třeba i dobrovolní hasiči nebo pracovníci Povodí Ohře. Tito lidé uklidili břehy na Nechranické přehradě, kdy podle fotek od severočeských rybářů nešlo o zanedbatelné množství nepořádku.

 

Za nepořádek zadržená povolenka na 6 měsíců

Posbíraný odpad v igelitových pytlích pak rybáři nanosili na „sběrná místa“, odkud jej odváželo Povodí Ohře. Právě tento vodohospodářský podnik se úklidové akce tradičně účastní, kdy pomáhá s odvozem nasbíraného odpadu. Ten skončí v kontejnerech, a poté se odváží k ekologické likvidaci.  

„Těší nás, že jsme po několika letech viděli opět známé tváře, smutná je ovšem skutečnost, že nových účastníků jsme zaznamenali naprosté minimum. Děkujeme všem srdcařům, kterým není okolí našeho největšího mimopstruhového revíru lhostejné,“ uvedl Severočeský územní svaz.

Severočeští rybáři po velkém úklidu na Nechranicích uvedli, že část odpadu byla zcela jistě od rybářů, kteří neudržovali pořádek na lovných místech. A v této souvislosti Severočeský územní svaz připomenul:

„Udržujte na svých lovných místech pořádek, jinak mohou následovat postihy. Dle jednotného sazebníku kárných opatření hrozí viníkům zadržení povolenky až na 6 měsíců.“

 

Uklízelo se také na Labi ve Štětí

Ve stejný den probíhal i úklid břehů na řece Labi ve Štětí. Právě tady totiž severočeští rybáři spolu s papírnami Mondi pořádali „rybářskou akci“. Rybáři jednak nasadili 500 kilo ryb do úseku řeky, do kterého v lednu letošního roku z papíren unikla toxická látka, která způsobila hromadný úhyn. Na fotografie z celé akce se můžete podívat v tomto článku

„Díky dohodě o spolupráci jen v letošním roce půjdou do tohoto úseku Labe ryby nad rámec zarybňovacích plánů v hodnotách stovek tisíc korun, včetně bílé ryby a dravců,“ uvedl Severočeský územní svaz.

Kromě nasazování ryb pak ještě rodiny zaměstnanců papíren Mondi provedly úklid břehů řeky Labe. „Odstranit se podařilo nemalé množství odpadu. Upravena byla i komunikace kolem rybářského domova MO Štětí,“ dodali severočeští rybáři. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. To bych udělal všude je to hrozné ten nepořádek a chladné že nám všechno zakazujou ať jse zaměří na ji členy děkuju a nás místní nechají dekuju

    • No ono jde o to , že ten bordel sice v menší míře také dělají i místní. Ruku na srdce, kdo z nás nehodil za sebe někam do roští papíry od svačiny, zmačkanou plechovku od piva , krabičku od cigaret. Jak se říká – kapka ke kapce a je tu jezero.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -