DomůNovinkyRybáři dělají chybu v povolenkách: může nastat problém s rybářskou stráží

Rybáři dělají chybu v povolenkách: může nastat problém s rybářskou stráží

- Reklama -

Český rybářský svaz znovu upozorňuje rybářskou veřejnost, aby správně zapisovala čísla revírů do rybářských povolenek. Po zpracování povolenek z roku 2022 se totiž znovu objevily chyby.

Na tento nešvar upozornil Český rybářský svaz. Ten uvedl, že při zpracování povolenek z roku 2022 si rybáři všimli chyb v zápisech čísel revírů. Proto Český rybářský svaz apeluje na všechny rybáře, aby zapisovali čísla revírů správně.

 

Úlovky jsou vykazovány na jiné revíry

Kdekdo by nad tímto problémem mohl „mávnout rukou“, ovšem právě tohle způsobuje problémy při vyhodnocování. Ten zásadní nešvar pro rybáře tkví v tom, že když lovící napíše špatné číslo revíru, tak úlovek „vykáže“ na jiné vodě.

Vzor zapisování čísel revírů v úlovkovém lístku (formát A4)

„Chyby pak způsobují, že například úlovky z velkých nádrží jsou rybáři vykazovány na malé potoky jiného uživatele, kde by reálně nebylo možné takového hospodářského výsledku dosáhnout,“ vysvětluje problém tiskový mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš.

Zmíněný problém se podle Českého rybářského svazu objevuje v povolenkách rybářů ze všech územních svazů. „Jedná se zejména o rybáře, kteří navštěvují revíry více uživatelů a používají tak čísla rybářských revírů napříč územními svazy ČRS,“ doplňuje Mareš.

Vzor zapisování čísel revírů v úlovkovém lístku (formát „harmonika“)

 

Zápisy bude kontrolovat rybářská stráž

Zvýšenou pozornost by pak rybáři měli věnovat hlavně prvnímu trojčíslí revíru, které zpravidla označuje, o jakého uživatele revíru se jedná. „Vždy je nutné správně zapsat celé číslo revíru s důrazem na první trojčíslí rybářského revíru,“ říká tiskový mluvčí českého rybářského svazu.

K co nejmenší chybovosti v zápisu čísel revírů do rybářských povolenek se pokusí přispět také rybářská stráž. Právě její členové budou kontrolovat, aby rybáři měli v povolenkách správné zápisy. „ČRS opětovně instruoval i členy rybářské stráže, kteří budou důsledně dbát na správný zápis čísla rybářského revíru,“ dodal Lukáš Mareš.

 

S jakými prvními trojčíslími se rybáři setkávají?

Co se týče prvních trojčísel, tak ta jsou u jednotlivých územních svazů jiná. Územní svaz města Prahy má pro mimopstruhové vody první trojčíslo 401, pro pstruhové 403. Středočeští rybáři pro mimopstruhové vody mají první trojčíslo 411, pro pstruhové revíry 413. U jihočeských mimopstruhových vod se rybáři setkávají zpravidla s prvním trojčíslem 421, u pstruhových revírů 423.

Rybář se brodí vodou při západu slunce se psem

První trojčíslí u západočeských mimopstruhových vod bývá 431, u pstruhových lokalit 433. Severočeští rybáři pak mají pro mimopstruhové vody první trojčíslí zpravidla 441, pro pstruhové revíry 443. Východočeští rybáři mimopstruhové revíry označují prvním trojčíslem 451, pstruhové pak 453.

A rybáři ze severu Moravy a Slezska u mimopstruhových vod zapisují první trojčíslí 471, u pstruhových 473. Na mimopstruhových revírech Republikové rady se pak rybáři setkají zpravidla s trojčíslem 481, na pstruhových pak zapíšou první trojčíslí 473.

Zdroj: Český rybářský svaz, ukázky správných zápisů: ČRS, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. VÁMI PŘEDLOŽENÉ FORMULÁŘE V TOMTO ČLÁNKU VŮBEC NEODPOVÍDAJÍ TOMU,CO JSEM DOSTAL A DOSTÁVÁM OD MRS !!! TAK S TAKOVYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYMI INFORMACEMI KTERÉ V ČLANKU UVÁDÍTE BĚŽTE K ŠÍPKU!
  DATU- REVÍR-DRUH-DÉLKA V CM-KUSŮ-VÁHA- KONTROLA §REVÍR JE JEDNA KOLONKA BEZ OKÉNEK,ŽÁDNÝ PODREVÍR TAM VŮBEC NENÍ TAK SI ASPOŇ SJEDNOŤTE FORMULÁŘE ZA TY PENÍZE.

 2. Běžte už s tím Č.r.s. do i s Hubnerem co se Vám vyšplhal po zadech do své vysněné funkce. Samé a rybář,aby měl ssebou k vodě sekretářku.
  Je mě z toho na blití.
  Já se snad po 65 letech na to .
  K A T A S T R O F A …..

 3. A teď nám napište co znamená Ministerská povolenka. Může lovit cokoliv a stráž má zavřít hubu a krok…

  • Není pravda. „Ministerská“ povolenka je jako celorepubliková P + MP + Ryb. lístek. A přímo v povolence se píše, že držitel je povinen dodržovat …

 4. Na Moravě není žádný problém, protože čísla revíru se vypisují až do sumáře ročního , k smíchu tento článek

 5. Revír se zapisuje tak jak je stanoven v soupisu revíru. Vždy to zapisuji podle sumáře a nikdy žádný problém.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -