DomůNovinkyRybáři investují do ryb 28 miliónů: „Bude probíhat kontrola zarybnění,“ zní z...

Rybáři investují do ryb 28 miliónů: „Bude probíhat kontrola zarybnění,“ zní z vedení

- Reklama -

V Západočeském územní svazu se konalo pravidelné zasedání výboru. Na něm mimo jiné zaznělo, že rybáři investují do zarybnění asi 28 miliónů korun. A i proto budou probíhat kontroly zarybňování.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Informace o kontrolách zarybňování zazněla ve zprávě ze zasedání výboru Západočeského územního svazu. V ní se píše: „Do zarybnění rybářských revírů jde přibližně 28 miliónů korun ročně a bude proto probíhat důsledná kontrola zarybnění.“

 

Šlo o připomenutí povinností

Co to v praxi znamená? Na to jsme se ptali jednatele Západočeského územního svazu Martina Bílého. Podle něj nejsou oznámené kontroly zarybnění žádnou novinkou.

„Jednalo se o připomenutí povinnosti hospodářům MO včas a řádně nahlásit zarybnění revírů sekretariátu Západočeského ÚS a zopakování dalších povinností spojených s přepravou a vysazením ryb,“ řekl pro magazín InRybar.cz jednatel Západočeského ÚS Martin Bílý.

„Zejména se jedná o welfare ryb – například o provzdušňování vody při přepravě ryb. Dále se hospodář zmínil například o kontrole dodržení minimálních a maximálních limitů stanovených Západočeským ÚS pro jednotlivé druhy násad,“ dodal jednatel.

 

Kontroly provádí třeba i profi rybářská stráž

Když se zaměříme na kontroly zarybňování, tak tuto činnost provádí hned několik lidí. Jednak členové dozorčí komise dané místní organizace, ale také například hospodář a technik územního svazu nebo profesionální rybářská stráž.

„Pokud jde o kontroly zarybnění rybářských revírů, které provádějí jednotlivé místní organizace násadou z vlastní produkce, tak standardně každé zarybnění kontroluje dozorčí komise místní organizace,“ říká jednatel Západočeského ÚS Martin Bílý.

„Mimo to provádí kontrolu zarybnění hospodář a technik ÚS, šest členů profi rybářské stráže a další, hospodářem ÚS, pověřené osoby. Tyto kontroly řídí hospodář ÚS. Samozřejmě dle Stanov ČRS mohou kontrolu nezávisle provádět i členové územní dozorčí komise,“ vyjmenovává jednatel.

„Jestliže je výjimečně zarybnění prováděno rybou z produkce jiného subjektu, je vždy kontrolováno přímo hospodářem nebo technikem ÚS či členem profi rybářské stráže,“ dodává Martin Bílý.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Myslím,že je běžnou praxi zarybnovat pouze revíry protezovane daných MO.U spousty revíru které mají zarybnovat to nedělají,nebo nasadí neodpovídají množství.Je to nešvar v zarybnovani.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -