DomůAkční nabídkaTrumf na kapry do studené vody: páchnoucí „těsto“ ze zkvašených krevet

Trumf na kapry do studené vody: páchnoucí „těsto“ ze zkvašených krevet

- Reklama -

Podzimní čas patří k nejlepším obdobím pro lov kaprů. Ti teď spolehlivě sbírají potravu, aby se připravili na zimu. Co jim nabídnout? Ideální je sáhnout po masové nástraze, která silně páchne.

Ilustrační foto: PARYS

Aktuální podmínky, kdy se teplota vody výrazně snižuje, jsou pro ryby jasným signálem, aby začaly sbírat nutričně bohatou potravu. Proto teď na dnech našich revírů hledají cokoliv, co jim dodá tolik potřebné zásoby živin.

Ideální je do aktuálních podmínek používat výživově bohaté nástrahy a krmení, které i za nízkých teplot dokážou vytvořit pořádně silné potravní signály. Vynikající nástrahou do hodně studené vody je třeba těsto z belachanu, tedy ze zkvašených krevet.

VIDEO: Jak používat belachan na ryby? Podívejte se na tipy ve videu

 

Belachan na ryby

Tohle je „zázračná surovina“, která se dlouhá léta používá i při výrobě špičkových nástrah. A výrobci zatraceně dobře vědí, proč právě belachan přidávají do nástrah a krmení. Jde o to, že má obrovskou nutriční hodnotu. Ale divíte se? Jde o fermentované krevety s dokonalými vlastnostmi. Belachan najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Jak asi mnohým rybářům už došlo: fermentované krevety opravdu smrdí! Hodně smrdí! Jenže tento koncentrovaný odér kapři doslova milují. A to i proto, že belachan dokáže vydávat silné potravní signály i v hodně studené vodě. A proto je tato surovina jako dělaná pro lovu kaprů na podzim. Super!

Kromě silného zápachu má belachan na ryby i výrazně slanou chuť. To je dost zásadní vlastnost, protože právě slaná chuť je docela selektivní. To znamená, že na belachan moc nereaguje menší „bílá ryba“, ale především kapři. Hlavně ti větší!

I když jde opravdu o hodně kvalitní surovinu, tak přesto je belachan dostupný za relativně nízkou cenu! Je důležité si uvědomit, že jde o „kus masa“, který opravdu nabízí pro kapry jen to nejlepší. Zároveň celá kostka vydrží opravdu dlouho – než ji rybář spotřebuje, tak vyrobí hodně těsta nebo z něho vyrobí hodně krmení.

 

Z belachanu můžete vyrobit TOP nástrahy

Belachan se dodává v pevné kostičce, se kterou jde dále pracovat. Obrovská část rybářů z belachanu vyrábí páchnoucí těsto na kapry. Jak? Je to naprosto jednoduché: stačí kousek odlomit z kostky, a pak tento kousek navlhčit (vodou, ještě lépe tekutou potravou). Díky navlhčení jde s belchanem mnohem snadněji pracovat.

Páchnoucí těsto pak můžeme používat pro obalování nejrůznějších nástrah. Hodně rybářů belachan používá pro obalování boilies nebo pelet. Ovšem tuto setsakramentsky páchnoucí surovinu lze použít i při klasické položené nebo při feederu.

Belachanem jde obalovat klasické nástrahy (kukuřici, pečivo). Nejlepší je ale toto těsto používat při obalování foukaček a extrud. Proč? Tyto nástrahy jsou plovoucí, takže po obalení těstem z belachanu bude krásně vznášivé, takže nebudou ležet na dně. Tohle je vynikající nástraha na kapry na podzim!

Belachan pak jde samozřejmě použít i do krmení. Stačí z kostky nastrouhat trochu belachanu, a poté vše pořádně promíchat. Pak můžeme krmení zalít tekutou potravou nebo vodou. Při práci s belachanem v krmení je důležité dbát na čas!

Co tím myslíme? Jde o to, že když belachan dáme do krmení, a pak ho zalijeme, tak je dobré nechat krmení několik minut odležet (ideálně ale déle). Díky tomu se belachan mnohem silněji „zažere“ do krmení, takže to tak bude vydávat podstatně silnější aroma. A právě to přiláká kapry k blízkosti nástrahy.

Belachan na ryby je opravdu TOP surovinou při podzimním lovu kaprů. Jde o to, že tato nástraha dokáže vydávat silné aroma, má atraktivní chuť a ve vodě skvěle pracuje. Tohle je věc, kterou byste měli při podzimním lovu kaprů mít! Belachan najdete na e-shopu PARYS za super nízkou cenu!  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -