DomůNovinkyRybáři nakupující na čínských e-shopech budou muset podávat celní prohlášení! Jak na...

Rybáři nakupující na čínských e-shopech budou muset podávat celní prohlášení! Jak na to?

- Reklama -

Obliba čínských e-shopů je mezi českými rybáři velmi vysoká. A není se co divit! Na čínských e-shopech lze nakoupit zajímavé rybářské produkty za velmi nízké ceny. Jenže! Od 1. července čeká na české rybáře nová povinnost. Nově totiž budou muset u čínských balíčků podávat elektronické celní prohlášení. To vše půjde dělat přes aplikaci Celní správy.

Celní správa se pomalu chystá na 1. července 2021, kdy začnou platit změny i pro malé zásilky z čínských e-shopů. „U zásilek do 150 EUR bude potřeba podat elektronicky celní prohlášení, což bude možné provést prostřednictvím aplikace eCeP. Do ní se přihlásíte, ověříte zásilku, vyplníte potřebné údaje a na jejich základě vám bude vyměřena DPH. Po jeho uhrazení vám bude zásilka propuštěna do ČR,“ píše se na webu Celní správy.

Pokud někteří rybáři nebudou chtít využívat aplikaci Celní správy, pak mohou využít služeb dopravce. „U všech způsobů odbavení vaší zásilky bude stále možnost najmout si k vyřízení celního řízení, respektive podání celního prohlášení, vašeho dopravce, či specializovanou firmu, ovšem je třeba počítat s poplatkem za takovou službu,“ říkají celníci.

VIDEO: Co se mění od 1. července 2021 při nakupování z čínských e-shopů?

 

Pozor na akce ZDARMA!

Celní správa upozorňuje na speciální akce těchto e-shopů, kdy nabízí zboží zdarma. „Na některých zahraničních e-shopech jsou k nalezení speciální akce, kdy je zboží nabízeno zdarma a vy podle obchodníka zaplatíte pouze dopravu. Co se týče principu tohoto obchodu, tak se nedá hovořit o tom, že byste dostali zboží skutečně zdarma. Jeho hodnotu zaplatíte v rámci dopravného. Toto zboží určitě nějakou hodnotu má, proto je i u těchto zásilek třeba podat celní prohlášení. Při jeho vyplňování, není možné vyplnit nulovou hodnotu zboží, proto hodnotu zboží odhadněte tím, že přidělíte část ceny dopravného jako hodnotu zboží,“ stojí na webu Celní správy.

Proč vlastně došlo k zavedení této novinky? „U zboží do 22 EUR, což je něco kolem 580 Kč, si připlatíme, protože bude nutno uhradit DPH a zaplatit za služby subjektu, který nás bude zastupovat v celním řízení (pokud nevyužijeme aplikaci eCeP). Další náklady budou spojeny s platbou za skladování zboží v dočasném skladu přepravce. Důvodem tohoto opatření je narovnání konkurenčního prostředí a srovnání podmínek pro evropské výrobce a prodejce, u kterých se DPH platilo vždy a byli tak oproti kolegům, z jiných části světa znevýhodněni,“ vysvětlují celníci.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Jsem z toho celý dojatý, jak nám to politické rozhodnutí celní správa zdůvodňuje. Rozhodně! Vůbec nejde o prachy do té bezcharakterní černé díry jménem stát. Samozřejmě jde pouze a jenom o rovnost a spravedlnost. Jako vždy.

  2. Jak je to s těma co nakupují v Číně ve velkém.A tady to prodávají 2krát3 dražší.To je v pořádku podle EU.To jsou největší šmejdi co můžou být.Na takové šmejdy jsme doplatili.EU je největší zlo co nás mohlo potkat.A naši politici ještě vetší lumpi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -