DomůNovinkyRybáři neumí vyplňovat povolenky? Chyba byla skoro v každé druhé!

Rybáři neumí vyplňovat povolenky? Chyba byla skoro v každé druhé!

- Reklama -

Český rybářský svaz informoval o tom, že v minulých týdnech probíhalo statistické zpracování úlovků a docházek. A při této práci Český rybářský svaz přišel na to, že 40 % rybářů udělalo při vyplňování sumáře chybu. K dalším chybám pak došlo i u některých místních organizací. Podle Českého rybářského svazu za vzniklou situaci mohla zčásti i pandemická situace.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: ČRS

„V předcházejících týdnech pokračovalo statistické zpracování úlovků a docházek za rok 2020. Předseda ČRS Karel Mach konstatoval, že v letošním roce byl celý proces zatížen nestandardně vysokou chybovostí jak během vyplňování sumarizace ze strany držitelů povolenek (přes 40 % odevzdaných povolenek vykazovalo chyby v sumarizaci docházek a úlovků), tak během jejich zpracování některými místními organizacemi, a to zejména v případech, kdy digitalizaci územních povolenek prováděly do vlastních systémů, které neumožňují automatickou kontrolu dat,“ uvedl Český rybářský svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Člun pro rybáře za hodně rozumné peníze! Záruka 5 let

Vedení rybářů si myslí, že za vzniklou situací stála i pandemická situace v České republice. Podle rybářů neměly místní organizace tolik prostoru pro kontrolu vyplněných sumářů. Nakonec ale došlo k opravě zmíněných chyb.

„Ke zvýšené chybovosti jistě přispěla i situace s Covid-19, díky které rybáři ve velké míře odevzdávali povolenky korespondenčně a místní organizace měly omezenou možnost kontroly správnosti vyplnění sumáře v povolence. Tyto chyby se podařilo během importů do centrálního systému eliminovat,“ vysvětluje Český rybářský svaz.

Zmíněná chybovost se tolik netýkala celosvazových nebo celorepublikových povolenek. „Nadměrnou chybovostí nebyly zatížené celosvazové a celorepublikové povolenky, které byly zpracovávány centrálním zpracovatelem do jednotného systému, podklady pro redistribuci financí za jejich prodeje jsou naprosto odpovídající,“ ujišťuje Český rybářský svaz.

 

Práce na Rybářském informačním systému pokračují!

Český rybářský svaz informoval rybářskou veřejnost i o tom, že pokračují práce na Rybářském informačním systému. „Nadále pokračuje proces vyhodnocení došlých nabídek na zhotovení Rybářského informačního systému (RIS) a přidružené mobilní aplikace pro rybáře a rybářskou stráž, které by měly na konci roku 2022 nahradit všechny dosud využívané systémy v rámci organizačních složek ČRS a MRS,“ informuje Český rybářský svaz.

„Tento systém také poskytne členské základně výrazně vyšší komfort jak z pohledu množství dostupných informací o revírech a činnosti Svazu, tak z pohledu kvality servisu během prodeje a následného zpracování povolenek,“ upřesňují rybáři.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Člun pro rybáře za hodně rozumné peníze! Záruka 5 let

„V souvislosti s procesem přípravy na tvorbu RIS Republiková rada jednomyslně schválila uzavření smlouvy s vítězem výběrového řízení na „Analýzy procesů správy, zpracování a nakládání s osobními údaji pro potřeby vývoje a provozu IS RIS, organizační a technická opatření při zpracování ochrany osobních údajů, legislativní oprávnění užívání osobních údajů“. Výstupem budou jak směrnice pro nakládání s osobními údaji ve vztahu k RIS, tak procesní podklady pro tvorbu samotného systému,“ informoval Český rybářský svaz.

INFO: Kolik rybáři si ponechali úlovků za rok 2020? Zjistěte více! 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Taky by mohli porybný psát kontroly jinam žalud mi kontroluje na nechranicích furt dokola a píše mi to na dva řádky

  2. Nehazel bych to jen na covid. Vloni si vyridilo povolenku také hodně rybářů, co X let nechodili na ryby a platili si jen členství nebo začali s chytáním. A kdo z nás na začátku chyby nedělal.
    Snad bude brzy možné sumar vyplnit online, kde se nastaví povinná pole, formáty a tím pádem sumar s chybou nepůjde odeslat

  3. Mělo by býti více kolonek pro rybářské revíry. Mě nebaví jezdit na jeden revír a tak se stane že se mě tam všechny revíry nevejdou a jít si kvůli tomu pro další povolenku se mě nechce a tak nějaké revíry v sumářů úlovků nenapíšu prostě se tam nevejdou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -