DomůNovinkyRybáři otevřou 10 nových revírů: do vody vysadí přes 40 000 kilogramů ryb

Rybáři otevřou 10 nových revírů: do vody vysadí přes 40 000 kilogramů ryb

- Reklama -

Západočeský územní svaz informoval o tom, že podepsal významnou smlouvu s Rybářstvím Třeboň. Díky tomu tak západočeští rybáři otevřou 10 nových svazových revírů, ve kterých bude plavat spousta ryb.

O podepsání významné smlouvy s Rybářstvím Třeboň informovalo vedení Západočeského územního svazu. Právě to uvedlo, že díky podpisu smlouvy mezi oběma subjekty, západočeští rybáři otevřou 10 nových svazových revírů.

 

Celková výměra je 70 hektarů

Nové svazové revíry leží v Plzeňském a Karlovarském kraji. Celkem se jedná o 10 nových lokalit, které mají celkovou výměru 70 hektarů. Rybáři ze západu Čech se tak mohou brzy těšit na rozšíření možnosti svazového rybaření.

To, o jaké vody se přesně jedná, Západočeský územní svaz zatím neprozradil. O zahájení rybolovu na jednotlivých vodách bude informovat průběžně v budoucnu. Už teď ale Západočeský územní svaz láká na bohaté zarybnění zmíněných vod.

„Západočeský územní svaz počítá také s prvotním zarybněním zmíněných rybářských revírů, na které má připraveno více než 40 tun ryb v rozmanité druhové pestrosti,“ uvedli rybáři ze západu Čech. Na nových vodách pak bude možné lovit s územními a celosvazovými mimopstruhovými povolenkami.

 

Jarní zarybňování na západě Čech začalo

Kromě informace o otevření nových svazových revírů pak Západočeský územní svaz také sdělil, že začal s jarním zarybňováním tamních revírů. Rybáři třeba vylovili komorové rybníky, ze kterých rozvezli rybí násadu do svazových vod.

„Jako první bylo v letošním roce vysazeno 750 kilogramů tržních štik do revíru 431 043 Radbuza 1 B, a dále místní organizace Planá již do svých revírů vysadila 86 kilogramů okouna říčního, 24 kilogramů štik a 17 kilogramů perlínů,“ popsal Západočeský územní svaz začátek jarního vysazování ryb.

Samozřejmě další vysazování ryb na západočeských revírech se rozběhlo, takže rybáři se mohou těšit na tuny nových ryb. „Do revírů by měly být vysazeny tuny ryb, především kaprů,“ upřesnili západočeští rybáři.

Zdroj: Západočeský územní svaz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -