DomůNovinkyAgresivní útoky štik na kořist: rybář natočil unikátní podvodní video

Agresivní útoky štik na kořist: rybář natočil unikátní podvodní video

- Reklama -

Štiky patří k vyhledávaným rybím predátorům. Tyhle ryby totiž nabízí maximální adrenalin při zdolávání, které je opravdu vzrušujícím okamžikem. Víte ale, jak štika vlastně útočí na kořist?

Aby byl rybář při lovu štik úspěšný, měl by pochopit její život. A k tomu patří i pochopení toho, jak vlastně štika útočí na kořist. Právě tohle pak ukazuje populární tvůrce z kanálu The Ginger Fisherman, který natáčí podvodní videa (nejen) se štikami. A nedávno vydal další podvodní video, které se stalo hitem na rybářském internetu.

 

Podvodní ukázky útoků štik na kořist

Autor kanálu The Ginger Fisherman vydal nové podvodní video, ve kterém ukazuje to, jak štiky útočí na nástrahy. Rybář na videu ukázal hned několik nástrah a montáží, které při lovu štik používá. A je zajímavé sledovat rozdílnost záběrů od štik.

První zaznamenaný záběr od štiky je totiž poněkud opatrnější, což je skutečně zajímavé. Štika je totiž známá tvrdými záběry, kdy do kořisti silně „praští“ zubatou tlamou. Je ale možné, že štika byla prostě „jen“ opatrná, protože cítila zradu. Nakonec ale přesto zabrala!

Typický záběr od štiky pak lze pozorovat v druhém případě. Dravec nejprve sleduje potencionální kořist. A po chvíli pozorování to přijde! Tvrdý útok na nebohou kořist. Takhle si většina rybářů představuje záběr od fascinujícího predátora.

Rybářský autor ve videu ukázal hned několik záběrů od krásných štik. A video se okamžitě stalo hitem rybářského internetu. Za necelý měsíc video nasbíralo přes 920 000 zhlédnutí. A my se nedivíme! Tohle je podívaná, která „zahřeje“ nejen rybáře.

 

Štika je fascinující predátor

Mnozí rybáři štiku milují díky celé řadě vlastností. Zaprvé: štika má opravdu unikátní vzhled, který je typický pro vrcholového predátora. Jedná se zejména o protáhlou hlavu, které dominuje obrovská tlama s ostrými zuby.

Štika je skutečně dokonale „vyzbrojena“ pro lov kořisti. Zajímavé je i „maskované“ zbarvení, které napomáhá štice k úspěšnému schovávání se před kořistí, kdy může útočit „ze zálohy“. Štiky mohou s přehledem přesahovat 100 centimetrů délky. Ty skutečně trofejní kusy mají pak přes 20 kilogramů váhy.

Na štice je potom zajímavé to, že se jedná o teritoriálního dravce (ne vždy). To znamená, že má vybrané „území“, na kterém loví. Tento dravec pak typicky číhá u padlého stromu, zatopené vegetace nebo nějaké vodní stavby. Štiky jsou skutečně krásné ryby, které dokážou při zdolávání divoce skákat do vzduchu, a i proto tyhle ryby někteří rybáři tak zbožňují…

Zdroj: The Ginger Fisherman, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -