DomůNovinkyRybáři rozdělili 155 miliónů korun za prodej celosvazových povolenek

Rybáři rozdělili 155 miliónů korun za prodej celosvazových povolenek

- Reklama -

Český rybářský svaz informoval o redistribuci peněz za prodej celosvazových povolenek. Celková částka přesáhla 155 miliónů korun. Prodej celosvazových povolenek v roce 2023 mírné klesnul.

Data o prodejích celosvazových povolenek v roce 2023, a následné redistribuci finančních prostředků z jejich prodeje, zveřejnil Český rybářský svaz na webu. Tam uvedl, že rybáři mezi územní svazy rozdělili v rámci redistribuce přes 155 miliónů korun.

 

Mírný pokles prodejů povolenek

Na zasedání Rady ČRS v únoru 2024 byla představena data o prodejích celosvazových a celorepublikových povolenek. Těch se v roce 2023 celkově prodalo 64 383 kusů. Rybáři pak zveřejnili doplňující informaci, že došlo k „mírnému poklesu“ prodejů jak u pstruhových, tak mimopstruhových povolenek.

Peníze z prodejů těchto povolenek se pak redistribuovaly mezi územní svazy podle daného „klíče“. „Celkový objem finančních prostředků, který se rozděluje na základě docházek a úlovků rybářů mezi jednotlivé územní svazy, je 155 863 427 korun,“ uvedl Český rybářský svaz.

K poklesu pak došlo i u počtu rybářů, kteří si zaplatili členskou známku. V loňském roce tak učinilo 261 788 rybářů. Oproti roku 2022 tak počet rybářů klesl o 2667 členů. Přesto vedení rybářů vidí velké pozitivum v posilování členské základny u dětí.

„Jako pozitivní lze jistě hodnotit pokračující nárůst členské základny v kategorii dětí a mládeže, kdy se projevuje dlouhodobá práce ČRS s mladými rybáři a propagace rekreačního rybolovu. Všem, kdo se v ČRS věnuje práci s dětmi a mládeží, patří veliké poděkování,“ doplnil Český rybářský svaz.

Ceny celosvazových a celorepublikových povolenek 2024

Jaké jsou ceny celosvazových a celorepublikových povolenek v letošním roce? Dospělí rybáři za mimopstruhovou celosvazovou povolenku letos zaplatí 3150 korun, mládež a ZTP 1500 korun a děti 850 korun.

Za celosvazovou pstruhovou povolenku pak dospělí rybáři zaplatí 3350 korun, mládež a ZTP 1550 korun a děti 900 korun. Co se týče celorepublikových povolenek, tak za mimopstruhovou „celorepublikovku“ dospělí rybáři zaplatí 4500 korun, a za pstruhovou pak 4750 korun.

Zdroj: Český rybářský svaz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -