DomůNovinkyRybáři si vzali dovolenou, aby udělali radost handicapovaným! Tepličtí rybáři pořádali skvělou...

Rybáři si vzali dovolenou, aby udělali radost handicapovaným! Tepličtí rybáři pořádali skvělou akci!

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o akci teplických rybářů, kteří zorganizovali 12. ročník závodů pro handicapované klienty s mentálním i fyzickým postižením. Celkově si na krásném revíru zachytalo 32 handicapovaných rybářů, kteří díky MO Teplice prožili nádherný den. Kromě nádherných úlovků si rybáři-závodníci pochopitelně užili i příjemný den v přírodě u vody.  

Foto: Severočeský ÚS

Velkou měrou se na akci podílel třeba teplický předseda rybářů pan Pavel Lasík, který akci z velké části organizoval, a samozřejmě byl přítomen i na místě. „Jednalo se o tradiční akci závodů pro handicapované klienty Arkadie Teplice, celkem se účastnilo 32 klientů s handicapem. Jednalo se již o 12. ročník této akce. Hlavním garantem byla společnost Knauf Insulation Krupka,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Rybáři s handicapem si mohli zarybařit na revíru, který nabízí opravdu krásné prostředí. O jakou vodu šlo? „Závody probíhaly na revíru místního významu Proboštovský. S ohledem na plánovanou rekonstrukci bude ovšem pro příští rok zvolena jiná nádrž,“ přibližuje mluvčí Jan Skalský. Rybáři s handicapem nechytali sami, pomáhali jim tepličtí rybáři. „Účastníkům aktivně pomáhali členové MO Teplice,“ dodává mluvčí severočeských rybářů.

Kromě zážitků si rybáři z akce odnesli i památeční předměty. „Klienti byli odměněni nejen diplomy, ale například také keramikou z chráněné dílny Arkadie. Radost všem udělala také balení Nutelly,“ popisuje Jan Skalský.

Organizátoři závodu pamatovali na všechno! „Nechybělo ani občerstvení pro všechny účastníky a organizátory, kterým je třeba také poděkovat za jejich činnost. Jelikož akce probíhala ve všední den, někteří z rybářů, kteří na akci pomáhali, si kvůli tomu brali i dovolenou,“ zakončuje Jan Skalský ze Severočeského územního svazu.

 

Poslání Arkadie Teplice

Posláním společnosti Arkadie je podpora důstojného, plnohodnotného života dětí a dospělých se zdravotním znevýhodněním, v jejich přirozeném prostředí, ve spolupráci s rodinou, na území Ústeckého kraje.

Nevnímáme člověka s mentálním postižením jako dítě, ale respektujeme jeho fyziologický a psychologický vývoj, který již dosáhl fáze dospělosti. Naším přístupem se snažíme dát lidem s postižením přiměřenou míru zodpovědnosti sami za sebe, za své jednání, učíme je samostatnému rozhodování, přiměřeně jejich mentálním možnostem je seznamujeme s právy a povinnostmi, které jsou pro zdravého člověka přirozenou součástí života.

INFO: Zjistěte více o společnosti Arkadie Teplice

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -