DomůNovinkyRybáři upozorňují: platí hájení plotic nebo perlínů na některých vodách

Rybáři upozorňují: platí hájení plotic nebo perlínů na některých vodách

- Reklama -

Územní svaz města Prahy zveřejnil video, ve kterém upozorňuje na platnost hájení plotic, perlínů a dalších ryb na vybraných revírech. Toto hájení ryb platí kvůli podpoře přirozeného tření ryb.

Zmíněné video s informacemi o hájení určitých druhů ryb Územní svaz města Prahy zveřejnil na oficiální facebookovské stránce. Právě v něm se rybáři dozví, jaké ryby, a na jakých revírech, jsou aktuálně hájené. Rybáři by si tak měli dát výrazný pozor, aby neporušili platná pravidla…

 

Hájení platí až do konce května

Zmíněné video na sociálních sítích velmi jasně shrnuje všechny důležité informace o hájení určitých druhů ryb. Toto hájení pak platí na vybraných revírech až do konce května. Proto by si rybáři měli řádně prostudovat pravidla, aby předešli možnému zadržení povolenky.

Pražští rybáři uvedli 4 druhy ryb, které není možné si do konce května na vybraných vodách ponechat. „Od 16. března do 31. května platí na všech revírech označených písmenem H, doba hájení cejna velkého, plotice obecné, jelce proudníka a perlína ostrobřichého,“ uvedli pražští rybáři.

Pro jasnější představu: hájení platí na revírech Berounka 1, Berounka 2, Labe 20, Sázava 1, Sázava 4, Sázava 5, Sázava 11, Vltava 3, Vltava 4, Vltava 5, Vltava 6 a Vltava 7. Důležitou informací pak je, že hájení určitých ryb platí pouze na hlavním toku těchto revírů.

Proč zmíněné hájení určitých druhů ryb platí? „Je to z toho důvodu, že podporujeme přirozený výtěr a chceme zamezit odnášení těchto druhů ryb v době jejich tření. Děkujeme za dodržování pravidel,“ vysvětlil Územní svaz města Prahy.

 

Od března jsou hájené i další ryby

Kromě výše zmíněného hájení pak i na všech ostatních svazových revírech začalo platit „březnové hájení“ dalších rybích druhů. Od 16. března do 15. června jsou v rybářském revíru hájené ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jeseteři a vyzy.

mimopstruhových rybářských revírech jsou pak od 16. března do 15. června hájení jelci tloušti a jelci jeseni. Tak jako vždy: důrazně doporučujeme, abyste před začátkem lovu řádně prostudovali rybářská pravidla, abyste předešli naprosto zbytečnému „problému“ s rybářskou stráží.

Zdroj: ÚS města Prahy a ČRS, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. hájení bílé ryby je v pořádku, ale odpovědní by si měli sáhnout do svědomí. Vysazením velkého množství sumců zdevastovali téměř celou populaci bílé ryby a teď se chválí jak to dobře vyřešili. Není to tak dlouho kdy v Berounce bylo velké množství podouství a jiné bílé ryby.

  2. To bylo ale taky si nechytil sumce. Buďme rádi i za ty sumce a berte je, odnasejte a jezte, samozřejmě jen tak jak povoluje RŘ. Sumec je fajn ryba, výborný maso, dobrej boj a zážitek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -