DomůAkční nabídkaSladké nástrahy s výraznou vůní medu: tyhle dobroty kapři na jaře zbožňují

Sladké nástrahy s výraznou vůní medu: tyhle dobroty kapři na jaře zbožňují

- Reklama -

Sladké nástrahy na kapry jsou ideální variantou při jarním rybaření. Ryby po dlouhém zimním půstu spolehlivě na sladké vůně reagují, čehož by měli využít i rybáři. Nesmrtelnou klasikou je potom med.

Právě medové nástrahy na kapry mají omamně sladké aroma, které se skvěle šíří i v pořád ještě studené jarní vodě. Takže na březích našich revírů jen málokdy narazíte na rybáře, který by u sebe neměl nějakou medovou nástrahu. Jakou nástrahu v medové příchuti vybrat? Máme pro vás 2 velmi zajímavé tipy na neokoukané nástrahy, se kterými rybáři slaví velké rybářské úspěchy i na jaře.

 

Medové rozinky na ryby

Tuto nástrahu na kapry znali už naši rybářští dědové, kteří rozinky namáčeli v rumu nebo v marmeládě. Díky tomu tak nástraha „nacucala“ zajímavou vůni, která lákala ryby. Dneska se rozinky na ryby vyrábí v modernějším provedení. Medové rozinky na ryby najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Tři obalované rozinky nastražené pod háčkem, které slouží jako nástraha na kapry

Zásadní předností rozinek je šťavnatý střed. Ten je skutečně silně napuštěný vonící esencí, díky dlouhodobému naložení v atraktivní tekutině. Takže tato nástraha tak vydává velmi silnou vůni, která i ve studené vodě vytváří neodolatelné potravní signály. Sladká vůně medu je pak jako dělaná do studené vody, kdy ostatní nástrahy selhávají.

Medové rozinky pak mají na sobě výrazně žlutý obal, který se po vhození i do studené vody začne pozvolna rozpouštět. Takže v okolí nástrahy se začnou objevovat atraktivní drobné částečky, které po chvíli hned u nástrahy vytvoří neodolatelné místečko.

Rozpůlená obalovaná rozinka na kapry leží na oranžových rozinkách

Žlutá barva nástrahy je pak dokonalá na zanesené nebo zarostlé vody, kde by se jiné nástrahy mohly ztratit. Medové rozinky jsou vynikající zejména při lovu na feeder nebo klasické krmítko, kdy použijeme jemné krmení se silným aroma.

Nastražená obalovaná rozinka na kapry na raménku háčku

Šťavnaté rozinky na ryby pak můžeme napíchnout přímo na háček. Stačí je prostě napíchnout na oblouček háčku, aby špička byla volná. A jelikož jsou rozinky uvnitř tuhé, tak dovolují i silnější švihnutí při nahození. Někteří rybáři pak rozinky nastražují „na vlas“ pod háček, čímž vytvoří neodolatelný řetízek.

Nastražené obalované rozinky pod háčkem na ryby jako nástraha na kapry

Jestli si chcete na začátku sezóny zachytat nejrůznější druhy ryb různých velikostí, pak se určitě podívejte na medové rozinky. Jedná se o vynikající nástrahu, která slibuje spoustu záběrů i v těžkých podmínkách. Medové rozinky najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

 

Medová kolínka na ryby

Další modernizovaná „klasika“, která se těší obrovské oblibě ze strany rybářů. Asi jen málokdo totiž nechytal na kolínka na ryby, která milují nejrůznější druhy ryb. Nyní si je lze obstarat v podobě modernizované nástrahy v příchuti medu. Medová kolínka najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Kolínko na ryby ve vodě v hromádce krmení

Hlavní zbraní této sladké nástrahy je těsto. To je totiž vytvořené ze speciální směsi, díky které je nástraha vybalancovaná. To následně přispívá k správné poloze háčku, díky čemuž má rybář mnohem větší šanci na úspěšný zásek při záběru od ryby.

Ryby pak na tuto nástrahu spolehlivě berou i díky silnému aroma. Zejména pak zmíněný med je opravdu velmi lákavý. Sladká vůně se šíří do okolí za jakýchkoliv podmínek, takže rybář se může těšit na spoustu záběrů od ryb i ve studené vodě, kdy ostatní nástrahy selhávají.

Barevná obalovaná kolínka na ryby LK Baits CUC Macaroni

Kolínka na ryby v medové příchuti jsou určitě nástrahou, která by neměla chybět žádnému rybáři, který chce hodně záběrů. Tato „dobrota“ pro kapry je vhodná jak při lovu na feeder, tak i na klasické krmítko. Rozhodně vyzkoušejte! Medová kolínka na ryby najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -