DomůNovinkyRybáři vybrali peníze pro nemocnou dceru kolegy. Dali přes 60 000 korun

Rybáři vybrali peníze pro nemocnou dceru kolegy. Dali přes 60 000 korun

- Reklama -

Rybáři umí držet při sobě! A teď to znovu ukázali. Středočeští rybáři pomohli finanční částkou nemocné Kristýnce, která je dcerou jednoho ze středočeských rybářů. Dívce poslali přes 60 000 korun.

Teprve 11letá Kristýnka trpí vzácným onemocněním, kvůli kterému je odkázána na invalidní vozík. Malá dívka trpí leukodystrofií, což je velmi vzácné neurologické a degenerativní onemocnění. Pro představu: 11letá Kristýnka je jediná, která tímto onemocněním v České republice trpí.

 

Středočeští rybáři poslali přes 60 000 korun

Život rodiny mladé dívky je tak pořádně komplikovaný. Aby se rodiče mohli s dcerou pohybovat na delší vzdálenosti, potřebují prostorný automobil pro invalidní vozík a asistenčního psa. A právě na tohle vybavení se rozhodl přispět i Středočeský územní svaz.

Ten ze svého rozpočtu vyčlenil 50 000 korun. Tyto peníze středočeští rybáři získali z inzerce, kterou prodali do popisů revírů pro sezónu 2024/2025. Významnou částku rybáři už poslali na transparentní účet, na který chodí prostředky pro nákup nového automobilu pro malou Kristýnku.

Vedení středočeských rybářů se pak rozhodlo, že ještě mezi sebou vybere další peníze. Členové výboru Středočeského územního svazu tak ještě mezi sebou navíc vybrali dalších 17 000 korun, které rovněž poslali na zmíněný účet.

„Věřím, že se dokážeme semknout a pomoci i teď. Kristýnka je naše, ze středních Čech, její otec přesto všechno ještě funkcionaří v jedné naší místní organizaci. Prosím všechny naše členy, kteří mohou přispět jakýmkoli finančním darem, aby přispěli. Děkuji,“ řekl předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

 

Nemocná Kristýnka bude na závodech

Další peníze pak Kristýnka získá i díky chystanému charitativnímu závodu, který proběhne v září na Pískové Lhotě. Na této populární lokalitě budou rybáři pořádat tradiční charitativní závody Kámik Cup. A právě na tuto akci je 11letá Kristýnka s rodiči pozvaná.  

„Bylo domluveno, že šek na 50 000 korun, jako část výtěžku ze zářijového charitativního závodu, který na Pískové Lhotě pořádají kluci z Kámiku a MO Kladruby ve spolupráci s naším územním svazem, bude po skončení závodu předán Kristýnce a jejím rodičům, kteří budou na pískovnu pozváni,“ dodali středočeští rybáři.

Podobná pomoc středočeských rybářů není první. V minulostí pomohli třeba handicapované Nelince, zároveň podporují zmíněný závod Kámik Cup, který vybírá peníze pro potřebné. Třeba v loňské sezóně rybáři vybrali přes 140 000 korun. Kam peníze putovaly?

Rovných 100 000 korun rybáři věnovali 19leté Viktorii, která je odkázána na invalidní vozík. „V dnešní těžké době pro každého z nás je neuvěřitelné, že jsou lidé, kteří dokáží pomoci těm, kteří potřebují pomoc,“ řekla vloni dojatá maminka. Ta uvedla, že peníze použije na asistenty, kteří ji uleví s péčí o nemocnou dceru, takže ta se tak bude moci věnovat více synovi.

Zdroj a foto: Středočeský ÚS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Krásné 🥰 škoda, že se tady na takové akce nezveřejňují dříve, spousta z nás by taky pomohla 🥰

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -