DomůNovinkyRybáři z Prahy letos nemůžou chytat na oblíbeném revíru, čeká ho odbahnění

Rybáři z Prahy letos nemůžou chytat na oblíbeném revíru, čeká ho odbahnění

- Reklama -

Územní svaz města Prahy informoval o tom, že letos se nebude rybařit na rybníku Splavěcí. Tuto vodní plochu čeká odbahnění, ale i další stavební úpravy. Rybáři z rybníka vylovili ryby, které převezli do jiných revírů.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybáři z Prahy na začátku února vylovili rybník Splavěcí. Právě tady totiž bude od začátku letošního března probíhat odbahnění. Navíc, vlastník vodní plochy obec Ouběnice podle pražských rybářů chce zahájit další rekonstrukční práce.

„Vlastník rybníka Obec Ouběnice plánuje zahájit revitalizační práce již na začátku března letošního roku. Rybník Splavěcí proto bude v roce 2022 mimo provoz,“ uvádí Územní svaz města Prahy na webu. Rybáři budou o znovuotevření rybníku informovat.

O jaký revír vlastně jde? Rybník Splavěcí je podrevírem č. 3 mimopstruhového rybářského revíru ČRS ÚS města Prahy č. 401 006 Kocába 1A. Tato vodní plocha leží v obci Ouběnice mezi Příbramí a Dobříší.

 

Ryby z revíru rybáři přestěhovali

Rybáři tedy museli z rybníku u Ouběnic ryby vylovit a přestěhovat je jinam. A co vlastně rybáři vylovili? Třeba 400 kilo kaprů, 50 kilogramů „bílé ryby“, 15 kilogramů candátů, 50 kilo amurů, anebo krásného sumce albína.

Candáti, sumec albín a amuři zamířili do nedalekého Voznického malého rybníka (401 222). A čtyři metráky kaprů a 50 kilo „bílé ryby“ bylo odvezeno do Vltavy 8 nad soutok se Sázavou.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -