DomůNovinkyRybářovi může dát pokutu až 10 000: na Nechranicích je nový profi porybný

Rybářovi může dát pokutu až 10 000: na Nechranicích je nový profi porybný

- Reklama -

Na vybraných severočeských revírech začne od dubna kontrolovat člen profesionální rybářské stráže. Ten bude odhlížet na dodržování rybářských pravidel, kdy při porušení může udělit i blokovou pokutu. 

Severočeský územní svaz po úspěšném výběrovém řízení vybral nového člena profesionální rybářské stráže. Jedná se o zkušeného porybného, který má praxi také z bezpečnostních složek. Nový člen profesionální rybářské stráže bude kontrolovat především na Nechranicích a pstruhové Ohři.

 

Nový profi porybný začne od dubna

Nový člen profesionální rybářské stráže začne kontrolovat Nechranice a pstruhovou Ohři od letošního dubna. Při vykonávání činnosti bude spolupracovat i s ostatními členy rybářské stráže, ale také se zaměstnanci Severočeského územního svazu.

„Věříme, že se s pomocí profesionální rybářské stráže podaří tlumit negativní jevy, které se na ÚN Nechranice, jakožto největším revíru Severočeského ÚS, stejně tak jako na dalších revírech nejen v okolí vyskytují,“ komentoval výběr nového člena profi rybářské stráže tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Vedení severočeských rybářů věří, že nový člen profesionální rybářské stráže přispěje k lepší ochraně rybářských revírů. „Cílem je s pomocí rybářské stráže zlepšovat pořádek, tedy obecně i úroveň a kvalitu rybolovu na našich revírech pro slušné rybáře,“ dodává Jan Skalský.

 

Profi porybný může rozdávat i pokuty

Aby kontrolní činnost ze strany profesionálního porybného byla co nejefektivnější, vybavil jej Severočeský územní svaz důležitým vybavením. Kromě toho ale bude mít u sebe také pokutové bloky, kterými může „obdařit“ nepoctivé rybáře.

„I tento člen profesionální rybářské stráže je pochopitelně oprávněn udělovat blokové pokuty do výše 10 000 korun na místě dle platné legislativy, případně i dále předat k přestupkovému řízení nebo trestnímu stíhání dle závažnosti provinění,“ vysvětluje Jan Skalský.  

Splávek s výraznou anténkou na hladině rybníka

Pokuty mohou udělovat ale i ostatní členové rybářské stráže, což se v Severočeském územním svazu děje. „Nejedná se o jediného člena rybářské stráže v našem územním svazu, který blokové pokuty uděluje. Pokuty v podstatě může na místě dát každá rybářská stráž, která si vyžádá pokutové bloky,“ vysvětluje pro magazín InRybar.cz Jan Skalský.

Severočeský územní svaz bude po nějaké době činnost nového člena profesionální rybářské stráže vyhodnocovat. Pokud se profi porybný osvědčí, pak severočeští rybáři nevylučují přijmutí dalších členů.

Zdroj: Severočeský územní svaz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

    • Máš pravdu Radku naty to neplatí kdyby radši udělali něco s téma candatama abi j im nepad
      ali do Ohře byrokrati přestár81lí

  1. Rybáři jsou dobří, jenom na zarybňovaní přehrad, řek a potoků… V Česku bude zanedlouho systém: Rybář, zaplať drahou povolenku, za kterou se napase pár úředníků, a zarybní české vody…A ty, rybáři pak utíkejte od vody, nebo vás finančně zruinují…

  2. No, jezdil jsem na Nechranice několik let a musím říct, že jsem rád za profi stráž. Nebudu řešit ukrajince, ale co tam vyváděj někteří dědkové je k zblití. Nachytaj klidně 15 kaprů denně cca 41 cm a prodávaj za 50 kč někam do hospod, nebo co. A ještě u toho nadávaj, že tam nejsou ryby… A to nemluvim o tom, že maj pruty celou sezónu na jednom místě a běda, když si mu tam sedneš! Ale to samozřejmě není jen na Nechranicích. Kdo ma vše v pořádku, nemá se čeho bát. A myslím, že dojde i na UKáčka, vjetnamce a atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -