DomůNovinkyRybářská stráž chytla 5 pytláků! Porybní jim zadrželi rybářské vybavení

Rybářská stráž chytla 5 pytláků! Porybní jim zadrželi rybářské vybavení

- Reklama -

Pořádně napilno měla rybářská stráž na Moravě. Právě Moravskoslezský územní svaz informoval o tom, že tamní rybářská stráž zadržela hned několik pytláků. Pořádně výživnou kontrolu měl například jeden porybný na Bečvě, další pytlák byl zadržen i na štěrkovně u Litovle. A aby toho nebylo málo, dalšího pytláka rybářská stráž zadržela u Bohumína…

Foto: Moravskoslezský ÚS

Mezi rybáři jde častokrát slyšet to, že porybní se nezaměřují na pstruhové vody, které už „ovládli“ pytláci. Není to pravda! Důkazem je nedávná kontrola porybného, který na pstruhových vodách na Valašsku zadržel několik pytláků, kteří tam nelegálně rybařili. O jaké vody šlo?  

„Na revíru Bečva Vsetínská 2 (473 004) byl nejprve členem naší profi rybářské stráže přistižen první pytlák. Stejný člen profi rybářské stráže následně přistihl při neoprávněném rybolovu další pytláky, a to na revírech Bečva Vsetínská 3 (473 005) a Bečva Vsetínská 4P (473 006),“ uvedli moravskoslezští rybáři na sociálních sítích.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká firma rozdává boilies ZDARMA! Jak ho získat? 

Dalšího pytláka pak moravskoslezští porybní zadrželi na populární štěrkovně nedaleko Litovle. Právě tady chytal další „rybář“ bez platného povolení. „Společná kontrola dvou členů profi stráže s jedním členem naší dobrovolné rybářské stráže se vyplatila i na revíru Morava 19A (471051), kde byl přistižen hned další pytlák,“ doplnil Moravskoslezský územní svaz.

Ve všech 4 případech to rybářská stráž řešila tak, že pytlákům zadržela rybářské vybavení. A dále porybní poslali oznámení o zjištěných přestupcích „Ve všech případech byly lovícím zadrženy prostředky k rybolovu, a na příslušné městské úřady bylo odesláno oznámení o zjištěném přestupku na úseku rybářství,“ vysvětlují moravskoslezští rybáři.

 

Pytlačilo se i u Bohumína!

Dalšího pytláka pak rybářská stráž zadržela na Velkém Kališoku u Bohumína. Právě tento revír patří k velmi populárním na Ostravsku, a zdá se, že se tady zalíbilo i jednomu pytlákovi. Právě na něj upozornili pozorní rybáři, takže rybářská stráž šla „na jistotu“.

Členy MO Bohumín byl kontaktován jeden z členů naší profi rybářské stráže. Důvod byl jasný – podezření na osobu, která pytlačí na revíru Velký Kališok (471171/1). A podezření se ukázalo jako odůvodněné!“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

Ani tady rybářská stráž na nic nečekala, a pytlákovi zadržela rybářské vybavení. Navíc i předala oznámení o přestupku na příslušný úřad. „Skutečně se jednalo o osobu, provádějící neoprávněný rybolov. I v tomto případě mu bylo zadrženo vše do posledního háčku a oznámení o přestupku již putuje na příslušný městský úřad. Skutečně ukázkový případ chování a jednání správných rybářů,“ zakončili moravskoslezští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -