DomůNovinkyRybářská stráž dostane odměny! Dosáhnou na ně ti nejaktivnější členové

Rybářská stráž dostane odměny! Dosáhnou na ně ti nejaktivnější členové

- Reklama -

Moravskoslezský územní svaz informoval o tom, že se chystá odměňovat členy dobrovolné rybářské stráže. Předseda moravskoslezských rybářů Pavel Kocián se nechal slyšet, že aktivní členové „dobrovolné“ rybářské stráže budou odměňování za svou nelehkou práci. To, podle jakého klíče se budou odměny rozdělovat, rozhodne výbor Moravskoslezského územního svazu…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián prozradil, že moravskoslezští rybáři chytají odměňování „dobrovolných“ členů rybářské stráže. Důležitou poznámkou ale je, že na odměny dosáhnou jen ti nejaktivnější porybní. Podle čeho tohle vedení rybářů zjistí? Podle aplikace pro rybářskou stráž, kterou tamní členové rybářské stráže používají.

„Podstatnou změnou je zavedení odměn pro naši dobrovolnou rybářskou stráž. Toto opatření vešlo do praxe i díky naší elektronické aplikaci pro rybářskou stráž, neboť na odměny za výkon funkce dosáhnou jen ti aktivnější členové dobrovolné rybářské stráže,“ vysvětluje předseda Moravskoslezského územního svazu Pavel Kocián.

Aplikaci pro rybářskou stráž používají moravskoslezští porybní od dubna roku 2020. A tento nástroj si mnoho tamních členů rybářské stráže oblíbilo, protože jde o velmi jednoduchý nástroj. Navíc! Vedení rybářů má přesná data o kontrolách daných porybných, kteří aplikaci používají. Moravskoslezský územní svaz například přesně ví, kolik rybářů rybářská stráž zkontrolovala, v jakou dobu a na jakém revíru.

„Aktivitu dobrovolné rybářské stráže lze z této aplikace velmi jednoduše vyhodnotit. Nyní zbývá vypracovat podrobný návrh kritérií pro toto odměňování, který ještě musí následně projednat a schválit výbor územního svazu,“ dodal předseda.

 

Pro představu: Nejaktivnější porybní?

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko vydal podrobná data o kontrolní činnosti rybářské stráže za rok 2020. Rybářská stráž na severu Moravy používá od dubna 2020 novou aplikaci. Právě tato aplikace umožňuje velmi rychlou kontrolu rybářských povolenek, navíc ale sbírá i cenná data o kontrolní činnosti tamních porybných.

„Největší výkonnost mezi dobrovolnou RS při MO vykázali pan Kaloč Jan, který dle dat z aplikace vykázal 454:39:19 hodin kontrolní činnosti, při které zkontroloval 1303 lovících, udělil 26 napomenutí a zadržel 12 povolenek. Dále pan Košárek Marcel, který vykázal 331:19:15 hodin kontrolní činnosti, při které zkontroloval 4244 lovících, udělil 42 napomenutí a zadržel 22 povolenek,“ prozradil Petr Machala z Moravskoslezského územního svazu.

Ten zároveň dodal, že aplikaci pro rybářskou stráž používají i profesionální členové rybářské stráže: „Mezi profesionální rybářskou stráží největší aktivitu vykazoval pan Tomáš Nitka, který vykázal 850:54:25 hodin kontrolní činnosti, při které zkontroloval 4401 lovících, udělil 54 napomenutí a zadržel 34 povolenek.“

VÍCE INFO: Přes 200 zadržených povolenek! Jak kontrolují porybní na Moravě? 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

10 KOMENTÁŘE

  1. Já bych stim tak nespěchal. Ať se nejdřív vyhážou ti co nic nedělají ale přitom se tam drží zuby nehty a přitom nejsou kolikrát ani schopní obejít revír. ( I ze zdravotních důvodu) a nový ať mají psychotesty nebudu se nechávat buzerovat od nějakého fanatického chyť a pusť a přitom jejich chytání mimo doby lovu jim bude procházet a že takový do té stráže chcou…

      • Právě že já udělal. Až moc a zdarma. A proto mě když je u vody bordel a rybářská stráž nikde. Mám 35 docházek a jednu kontrolu na MO je 12 porybných. A to zkontroloval pouze mě ostatní ho nezajímali. Samozřejmě jsem měl vše v pořádku.

    • Znám několik členů rybářské stráže které jsem nikdy u vody neviděl. Ten kdo chodí kolem vody má přehled a ani nemusí blýskat odznakem a má všechno pod kontrolou.

  2. Ahoj, tak třeba u nás na Mělnicku ( Baraba)nato úplně je tam zákaz bivakování a přesto se tam stanuje prodělávají se vesele ohně zaváží se člunama. Ukrajinci a Větnamci tam berou úplně vše co chytnou a to bez rozdílu na váze a počtu, rouvnou to tam i kuchají. Všude odpadky. Takže tam bych dal rybářské stráži do držky. Sezónu jsem čekal kdy přijdou a nic, dosl by facku přes celou hubu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -