DomůNovinkyDva rybáře z Česka zachraňovali z ledové vody! Ani jeden neměl vestu

Dva rybáře z Česka zachraňovali z ledové vody! Ani jeden neměl vestu

- Reklama -

Pořádné drama se odehrálo na Oravské přehradě na Slovensku! Právě tady se vydali na ryby dva rybáři z Česka, kteří chtěli chytat ze člunu. Jenže! Nějakou nešťastnou náhodou skončili oba ve vodě. Naštěstí ale slovenští záchranáři rychle přispěchali na pomoc a dvojici zachránili. Záchranáři uvedli, že ani jeden rybář neměl na sobě záchranou vestu.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O záchranné akci na Oravské přehradě informoval web myorava.sme.sk. Ten přinesl i výpověď člena Oravského záchranného systému Ľudovita Planiety. „Volali mi jiní rybáři, abych rychle přijel k Slanickému ostrovu, protože se tam převrátil člun s dvěma muži,“ řekl pro zpravodajský web zmíněný oravský záchranář.

Naštěstí pomoc přijela rychle! A zasahující záchranář dokázal ke dvěma českým rybářům přijet včas. Když přijel na místo, kde se dvojice převrátila, tak spatřil promrzlé rybáře, kteří se drželi převráceného člunu. Plavidlo se naštěstí nepotopilo, takže rybáři se ho mohli držet, než dojela pomoc.

 

Ani jeden rybář neměl vestu

Záchranář z Oravy pro zpravodajský web uvedl, že ani jeden rybář, který skončil v ledové vodě, neměl na sobě záchrannou vestu. Proč vlastně rybáři skončili ve vodě? Podle dostupných informací to není úplně zřejmé, protože ani sami rybáři si pořádně nepamatují, jak se to stalo.

„Údajně stáli na člunu a nahazovali, přišla vlna a už byli ve vodě. V tak studené vodě by dlouho nevydrželi, rychle by nastalo podchlazení, člunu by se neudrželi. Plavat by taky dlouho nevydrželi. Svaly vám ztuhnou, rukama ani nohama nepohnete, utopíte se do několika minut,“ popisuje záchranář z Oravy Ľudovit Planieta.

 

Oravská přehrada: Oblíbený revír na Slovensku

Oravská přehrada je oblíbeným rybářským revírem, který se nachází na severu Slovenska. Tato vodní plocha má rozlohu 3500 hektarů, kdy nejhlubší místo má až 38 metrů. V přehradě žijí například nádherní dravci, za kterými míří rybáři z nejrůznějších koutů Slovenska, ale i zahraničí.

Oravská přehrada není dobře známá jen mezi rybáři, ale například i ornitology. Tato vodní nádrž patří k nejvýznamnějším lokalitám pro vodní ptáky na Slovensku. Na přehradě je i 1,6 hektarů rozlehlý Ptačí ostrov, na kterém hnízdí několik druhů ptáků. Veřejnosti je nepřístupný.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -