Domů Novinky Rybářská stráž zadržela 4 pytláky! Zabavila jim rybářské vybavení

Rybářská stráž zadržela 4 pytláky! Zabavila jim rybářské vybavení

- Reklama -

S lepším počasím je pohyb na svazových revírech mnohem čilejší. A to bohužel platí i o pytlácích! O několika „nelegálních rybářích“ informoval Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Právě na jeho revírech rybářská stráž zadržela hned 4 pytláky. Tři z nich byli z Česka, jeden ze zahraničí. Vybavení od pytláků bylo předáno na obce s rozšířenou působností, které budou pytláky dále řešit.

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS

O případu zadržených pytláků během dvou dní informoval Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Tamní rybářská stráž je aktuálně dost aktivní, což se evidentně vyplácí. „Za víkend přistiženi 4 pytláci! Za pouhé dva dny (5. a 6. 6. 2021) byli členem naší profesionální rybářské stráže přistiženi čtyři pytláci. Dva z Ostravy, jeden z Karviné, a jeden dokonce až z Polska,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

VÝPRODEJ: Obrovská sleva na lehátka NASH! Ušetřete tisíce korun!

Kromě „předání“ případů pytláků na obce s rozšířenou působností tam rybářská stráž odevzdala i rybářské vybavení, na které pytláci chytali. „Všechny případy byly po zadokumentování předány, včetně rybářského vybavení, na příslušné obce s rozšířenou pravomocí k projednání,“ doplnili moravskoslezští rybáři.

 

Aplikace pro rybářskou stráž: 35 000 zkontrolovaných rybářů

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko připomenul důležité výročí. Aplikace pro rybářskou stráž, kterou tamní porybní používají, je v provozu už 1 rok. Za tu dobu rybářská stráž s touto aplikací zkontrolovala přes 35 000 rybářů a při obchůzkách strávila více jak 8000 hodin. 

INFO: Jak funguje aplikace pro rybářskou stráž? Zjistěte více!

„Obchůzek celkem bylo více než 14 000 a počet kontrolovaných rybářů pak přesahuje číslo 35 000, přičemž členové rybářské stráže na těchto obchůzkách strávili více než 8 000 hodin. Při těchto kontrolách bylo uděleno přes 300 napomenutí, 39 povolenek bylo zadrženo a přistiženo bylo také 14 pytláků,“ přibližuje fungování aplikace pro rybářskou stráž Moravskoslezský ÚS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -